Přejít k hlavnímu obsahu

Osudová láska Miluše Šplechtové a Jana Hrušínského: Pevné herecké manželství ustálo nevěru

Patří k jedněm z nejstabilnějších párů našeho hereckého rybníčku. Pouto mezi Miluší Šplechtovou (66) a Janem Hrušínským (68) je tak silné, že herečka dokázala s grácií ustát manželovu nevěru. Neřešila, neprala veřejně špinavé prádlo a k ničemu se nevyjadřovala. Jedno klopýtnutí je dávno zapomenuté a herci i po čtyřiceti letech ve svazku vypadají, jako reklama na vzorové a šťastné manželství.

Nevěra v herecké branži není bohužel nic neobvyklého. S kolegou z divadla, nebo během natáčení filmu tráví umělci více času než doma s partnerem a mnohdy přeskočí pomyslná jiskra. Hrušínského na pár měsíců okouzlila o osmnáct let mladší produkční Michaela.

Jan způsobil Miluši velkou bolest

V tu dobu byl Jan už více než dvacet let ženatý s diváky oblíbenou Miluší a společně vychovávali dvě dcery (Barboru a Kristýnu). Pro všechny to byla rána z čistého nebe. Deník Blesk získal fotografie, na kterých byl Hrušínský s milenkou v objetí, a to se pak už těžko cokoliv vysvětlovalo. Přesto, že to herečku velmi bolelo, zachovala si klidnou hlavu. „Říkala jsem si, že plivat na někoho, s kým žiji, by byla velká hloupost. Tak bych tak trochu plivla také sama na sebe,“ uvedla Miluše s tím, že se samozřejmě neubránila myšlenkám na rozvod. 

Mezi herci je silné pouto

Nejednala však impulzivně, jak je v takových situacích běžné a zcela pochopitelné. Opustit vše kvůli krátkému románku jí přišlo nesmyslné. ‚‚Říkala jsem si, že není možné zahodit společné roky. My jsme spolu něco vybudovali. Přeci není náhoda, že jste s někým tak dlouho. Po takové době ti lidé k sobě nějakým způsobem patří,” vysvětlila herečka pro web OnaDnes.cz, že to tak zkrátka mělo být, aby se v manželství odstartovalo zase něco jiného a nového. Sama Miluše už jeden rozvod zažila a věděla, že pokud k němu dojde, je to definitivní konec.

Osudová láska Adamovské a Johna: Publicista zlomil herečce srdce, tajil před ní druhou rodinu

Přes dvacet let patřili ke stabilním párům českého rybníčku. Zlata Adamovská (64) svého muže milovala a dokázala Radku Johnovi (69) odpustit i nevěru. Ovšem utajované nemanželské dítě a dvojí život už krásná herečka nemohla a nechtěla ustát. Publicista jí navždy zlomil srdce a ona okamžitě požádala o rozvod.
svetzeny.cz

Šplechtová si zvedla sebevědomí operací víček

Rozhodla se tak nevěru odpustit, i když si prošla nelehkým obdobím. Stejně jako každý podvedený nejdříve pochybovala sama o sobě a hledala odpověď na jedinou otázku. Proč? Proč se tohle stalo. Nakonec to Miluše vše zvládla bez nějakého veřejného humbuku. A jak už to v těchto případech bývá, byla potřeba změna vizáže. ‚‚Chcete být jiná. Já jsem si třeba nechala prodloužit vlasy a šla jsem na operaci spodních víček,” prozradila herečka, že to tehdy fungovalo jako jakási berlička a velmi jí to pomohlo zvednout zpět ztracené sebevědomí. 

Miluši se vrátila zrada z minulosti

S trochou nadsázky připisovala Šplechtová nevěru také svému hříchu z minulosti, že se jí vrátilo to, co tehdy udělala svému prvnímu manželovi. V době, kdy se Miluše bláznivě zamilovala do Hrušínského, byla vdaná a měla dvouletého syna Nikolu. ‚‚Samozřejmě, že mě napadlo, že se mi to vrací. Taky jsem to svému prvnímu muži řekla. On mě tehdy podržel a řekl milou věc: "Ty seš holka do nepohody, ty to vydržíš." prozradila herečka, že první manžel, architekt Nikola Stojanov je skvělý muž a mají mezi sebou velmi hezký vztah. 

Vše zlé je dnes už dávno zapomenuto a Miluše s Janem jsou sehraná dvojka. Herečka vystupuje v manželově Divadle na Jezerce, kde hraje také dcera Kristýna a zeť Matěj Balcar občas režíruje pro tchána nějakou hru. Diváci ji také vídají na televizní obrazovce v nekonečném seriálu Ulice a herečtí partneři si samozřejmě také vychutnávají roli babičky a dědečka. 

Miluše s Janem mají za sebou dlouhou hereckou kariéru
Zdroj článku