Přejít k hlavnímu obsahu

Osudová láska Holuba a Hrzánové: Radek se do Báry bláznivě zamiloval, o ruku ji požádal, aniž by spolu předtím chodili

Vsadil vše na jednu kartu. Když Radek Holub (55) poznal Báru Hrzánovou (60) okamžitě ho zasáhl amor lásky. Herec se zamiloval na první pohled a hned věděl, že je ta pravá. Neváhal a požádal kolegyni o ruku. Neřešil, že by spolu měli lidé nejdříve randit a alespoň trochu se poznat. Tomu se říká odvaha.

Když láska zavolá, není čas ztrácet čas, protože by mohl přijít někdo jiný a milovanou polovičku nám vyfouknout. Jakmile se Holubovi při pohledu na Báru rozbušilo srdce, okamžitě konal. 


 

Zamilovaná žádost o ruku

K pocitu absolutní zamilovanosti stačila Bářina role v Čechovově Rackovi, kde byla naprosto excelentní a Radka totálně odbourala. „Báru jsem požádal o ruku rovnou, protože jsme se zamilovali, nebo já jsem se do ní víc zamiloval, takže jsem ji já požádal o ruku,“ prozradil herec v pořadu Blízká setkání, že mu dala Hrzánová nejdříve košem a snažila se mu vysvětlit, že přece bez chození se nemůžou vzít. Holub se ale nenechal odbýt a lišácky celou situaci vyřešil. 

Radek s Bárou chodili noční Prahou

Chytl Báru za ruku a vzal ji na pořádně dlouhou procházku romantickou Prahou. „Chodili jsme do rána po nábřeží, chodili, chodili, chodili, už se rozednívalo, a tak říkám: Teď tě můžu požádat o ruku, protože jsme spolu už čtyři hodiny, Barunko, chodili,“ vzpomínal Radek se smíchem na originální žádost. Po nachozených kilometrech a Holubově vytrvalosti nemohla Hrzánová jinak. Šťastnému herci samozřejmě řekla své ‚‚ano”.

Mohlo by se vám líbit

Nezapomenutelný Jiří Hrzán: Život talentovaného herce předčasně ukončila tragická nehoda

Lehce rebelující kudrnáč byl velkým talentem své doby. Jiří Hrzán (†41) bavil své kolegy kaskadérskými kousky a mnoho z nich mělo o kamaráda oprávněný strach, když poskakoval kdesi ve vzduchu. Věčně mladý herec s dětskou duší rád riskoval a bohužel doplatil na své dvě velké záliby - ženy a lezení po výškách. Když šplhal za jednou z mnoha svých lásek, spadl z balkonu.
svetzeny.cz

Velký srpnový mejdan

Svatba se konala na chalupě blízkého přítele. Stejně jako originální prosba o Bářinu ruku, bylo také domluvení termínu velkého dne netradiční a ve výsledku velmi jednoduché. „My jsme se tehdy s Bárou vůbec brát nechtěli. Jenže zrovna volal kamarád Vlastík a říkal: Tady na chalupě dlouho nebyl žádný velký mejdan. Hele, starosta mi říkal, že má volný termín na svatbu. Nechcete se vzít? A nabídl dva termíny. Jeden na začátku prázdnin a druhý 10. srpna. Tak jsme vzali ten druhý,“ prozradil Holub pro magazín Téma, že svatba pak byla také rychlovka. 

Muž nebo žena, to je Hrzánové jedno

Herečtí manželé spolu budou letos neuvěřitelných dvacet osm let. Ponorka v jejich vztahu nemá místo i přesto, že spolu žijí, hrají na prknech, jež znamenají svět a tráví spolu volný čas. Mají si stále co říci a zkrátka jim to klape. Recept je jednoduchý, absolutní důvěra, neřešení nesmyslů a velká láska. Manželstvím tak před mnoha lety neotřásla ani Radkova ‚‚líbačka” s neznámou brunetkou. Jednalo se tak nejspíš opravdu o kamarádku, jak herec tvrdil. Naopak Bára přišla před lety s přiznáním, že má ráda také ženy. „Pokud ucítím, že to vychází ze srdce, tak je mi docela jedno, jestli je to muž, nebo žena. Kam mě srdce táhne, tam jdu a většinou se nespletu,“ přiznala herečka v knize rozhovorů Vinnetou naší doby aneb Velký tajem staré lišky Báry Hrzánové. Spustila se nesmyslná senzace, ale herečka měla na mysli spíš duchovní propojení než fyzické. 

Mnozí by si z jejich vztahu mohli vzít příklad. Bára s Radkem jsou jasným příkladem manželského slibu ‚‚v dobrém i zlém” a skvěle se doplňují. Radost jim dělá také syn Antonín, jenž kráčí v jejich stopách a ještě o něm rozhodně uslyšíme.

Báře s Radkem to klape na všech frontách
Zdroj článku