Přejít k hlavnímu obsahu

Sámer, Julián, Šárka a další: Od první SuperStar uplynulo 20 let. Většinu finalistů dostihl život

Je to přesně dvacet let, co se na televizních obrazovkách objevila poprvé pěvecká soutěž Česko hledá SuperStar. Šlo také pravděpodobně o nejúspěšnější ročník a jména deseti finalistů dodnes dokáže vyjmenovat řada z nás. Vítězka prvního ročníku Aneta Langerová je navíc stálicí na české hudební scéně. Jak se dnes daří jí i jejím spolubojovníkům?

Veronika Zaňková

První soutěžící, která ze SuperStar vypadla, byla Veronika Zaňková. Sympatická blondýnka sice měla krásný hlas, ze soutěžících ale byla nejméně výrazná a diváky příliš nezaujala. V hudební branži se jí nezadařilo ani po skončení soutěže, a tak se rozhodla pro zcela jinou kariéru. Vystudovala mediální komunikaci a krátce na to se vdala a pořídila si s manželem tři děti. Hudbě se věnuje i nadále, ale především pro radost.

Petr Poláček

Poněkud překvapivý byl druhý finálový večer, v němž diváci ze soutěže vyloučili Petra Poláčka. Sympaťák se širokým úsměvem, připomínající svým vzhledem i zpěvem Jona Bon Jovi, měl poměrně silnou fanouškovskou základnu mezi dívkami, přesto ho to v soutěži neudrželo. Na dlouhou dobu se však slušně uchytil v muzikálech, hrál například v představení Děti ráje. Přes bojové umění krav maga, kterému se věnoval, se nakonec dostal až k Policii ČR, kde dodnes pracuje, navíc si mezitím pořídil rodinu. Ani hudbu ale Petr nezanedbává a vystupuje s revivalem své oblíbené kapely Bon Jovi.

Petra Páchová

Nejněžnější stvoření první řady SuperStar byla Petra Páchová s hřívou dlouhých kudrnatých vlasů, které ji dělaly snadno zapamatovatelnou. Chyběla jí ale krom výraznějšího talentu také průbojnost, a tak soutěž opustila jako třetí. V hudebním světě svým způsobem zůstala prostřednictvím svého manžela kytaristy Honzy Lstibůrka, sama však vlastní hudební ambice nemá. Raději se stará o své dvě děti a věnuje se výuce keramiky.

Mohlo by se vám líbit

Pamatujete si na Aničku Dajdou? Před dvaceti lety uzemnila porotu SuperStar, kam zmizela a co dělá dnes

Díky pěvecké show Česko hledá SuperStar se zrodilo mnoho hvězd, které dodnes vystupují a stále slaví úspěch na hudebním poli. Mimo hledání mladých talentů měla soutěž také opačnou linku. Tou byla takzvaná Hvězdná pěchota, kde excelovala Anna Gleisnerová (37). Tehdy plnoletá Anička Dajdou, jak se jí pak začalo přezdívat, všechny převálcovala svým svérázným přednesem anglické písně a do kolen poslala nejen porotu. Jak se změnil život mladé slečně a co dnes dělá první generálka Hvězdné pěchoty?
svetzeny.cz

Standa Dolínek

Stanislav Dolínek patřil k výraznějším tvářím soutěže, byl však víc showman než zpěvák. Superstar opustil jako čtvrtý a v showbyznysu se snažil prosadit ještě dlouho poté. Než by však budoval pěveckou kariéru, spíše ho bylo vidět na nejrůznějších večírcích a společenských akcích. V roce 2009 se ale rozhodl, že se showbyznysem končí a stáhl se z očí veřejnosti. Chvíli pracoval v hotelu, ale nakonec se rozhodl pro dráhu pojišťovacího agenta. "Práce mě baví, showbyznys už ne… Ale pochopitelně s lidmi ze společnosti nebo SuperStar se pořád stýkám," uvedl před časem v rozhovoru pro Extra.cz Standa, který momentálně žije v Ostravě.

Julián Záhorovský

Julián se v první řadě SuperStar stal naprostým idolem mladých dívek, které jeho konec v soutěži doslova oplakaly. Julián se v hudební branži neztratil a za dvacet let od SuperStar vydal pět alb. Podílel se také na filmové hudbě a píseň Skrytý city se stala titulní písní nejnavštěvovanějšího českého filmu roku 2018 Po čem muži touží. Pro pokračování filmu pak napsal song Chci, abys věděla, kdo opravdu jsem, letos zase pro nový snímek Franta mimozemšťan napsal píseň D1. S přítelkyní Terezou se za větším klidem odstěhoval do rodinného domku v rodných Pardubicích a letos přivítali na svět prvorozeného syna.

Martina Balogová

Martina Balogová se mohla chlubit rozhodně jedním z nejlepších hlasů v první řadě SuperStar, přesto vypadla už jako pátá. I tak před sebou mohla mít slušnou kariéru. Martina se ale nakonec rozhodla, že dá přednost mateřství, a porodila syna Josefa. Nějaký čas působila také v zahraničí, zpěvu se ale za celou dobu nevzdala. Dodnes příležitostně zpívá na soukromých akcích a zpěv vyučuje i na Mezinárodní konzervatoři v Praze.

Mohlo by se vám líbit

Co dělají dnes vítězové se Superstar? Vlasta Horváth přišel o bratra, Zbyněk Drda maluje obrazy

Soutěž pěveckých talentů SuperStar byla ve svých počátcích naprostým fenoménem, což dokazuje i počet zaslaných SMS zpráv z finálového večera první řady SuperStar (tehdy ještě pod názvem Česko hledá SuperStar) v roce 2004, který přesáhl deset milionů. Po třech řadách se pořad vrátil na televizní obrazovky jako Česko Slovenská SuperStar a letos v září odstartovala již sedmá sezóna!
svetzeny.cz

Tomáš Savka

Tomáš Savka sice skončil s bramborovou medailí, doposud ale patří mezi nejúspěšnější finalisty SuperStar vůbec. Po soutěži se velmi rychle uchytil v muzikálech a daří se mu v nich dodnes. Dokonce natolik, že získal hned dvě prestižní ceny Thálie. Nejvíc účinkuje v Národním divadle moravskoslezském, a tak posledních deset let neustále pendluje mezi Ostravou a Prahou, kde na něj čeká rodina. Také svoji manželku, tanečnici Zuzanu, poznal díky muzikálu, a dnes už spolu vychovávají dceru Andulku. Pro veřejnost kvůli jedenáctiletému věkovému rozdílu byli chvíli trnem v oku, nakonec ale dokázali, že vztah mezi mladším mužem a starší ženou může fungovat.

Sámer Issa

Sympaťák s exotickým jménem byl po Juliánovi dalším miláčkem ženské části publika, které krom zpěvu okouzlil také pohybovým nadáním. Na zlatou medaili sice nedosáhl, na stupně vítězů se ale Sámer Issa přece jen vyšplhal. A odtud byl jeho život jak na houpačce. Sámer si dokázal nově nabytou slávu užít naplno, a tak z něj svého času byl král večírků. Jednu dobu neexistovala hvězdná party, které by se mladý zpěvák neúčastnil, a o jeho chování na mejdanech se psalo víc než o jeho hudební tvorbě. Sámer na sebe upozorňoval spíš skandály nebo divokými vztahy. V jeho náruči se ocitla například i modelka Agáta Hanychová, střídavě se ale Sámer stahoval do pozadí, aby se čas od času zase někde objevil. A tak je tomu v podstatě dodnes, v poslední době se zase řešilo jeho dokonale vypracované tělo, zato muzika ale momentálně pokulhává.

Šárka Vaňková

Tehdy pouze šestnáctiletá Šárka Vaňková byla žhavou kandidátkou na vítězství. Velkou podporu měla také v jednom z porotců, Ondřeji Soukupovi, který se se slabostí pro mladou zpěvačku netajil. Šárka nakonec skončila druhá, i to byl však obrovský úspěch. Ze svého postu však mohla vytěžit mnohem víc, než nakonec dokázala. Také ona se vydala cestou muzikálů, kde její celkem průměrný hlas a pohybové nadání obstály. Často se o ní psalo i v souvislosti s románky s nejrůznějšími muži, včetně románku s o generaci starším zpěvákem Danielem Hůlkou. Její sláva ale pomalu uvadala, až Šárka z očí veřejnosti na čas zmizela docela. Nedávno se ale začala pokoušet o comeback. Nejen, že prožívá stabilní vztah po boku muzikanta Petra Vondráčka, ale navíc získala jednu z hlavních rolí v divadelním představení Bestiář.

Mohlo by se vám líbit

Jak dnes vypadá první vítězka Superstar Aneta Langerová? Oslavila 37. narozeniny a prošla mnoha proměnami

V roce 2004 v pouhých 17 letech vyhrála Aneta Langerová v populární televizní soutěži SuperStar, kde se stala vůbec první vítězkou. Od té doby uplynulo mnoho let a mnoho lidí zajímá, jak dnes vypadá a jak se vyvíjí její kariéra. Nahlédněte do života této české zpěvačky a zjistěte, jak se po tolika letech proměnil její vzhled.
svetzeny.cz

Aneta Langerová

Vítězkou první řady Česko hledá SuperStar 2004 se stala sedmnáctiletá Aneta Langerová. Skromná tichá dívka na sebe upozornila nejen svým talentem, ale i životním příběhem. Jako jedna z mála se nenechala semlít pozlátkem showbyznysu. Večírkům se spíš vyhýbala a dokázala odolat nejrůznějším tlakům, které se z ní snažily udělat něco, co sama necítila. Vymanila se ze zajetých kolejí a šla svojí vlastní cestou, což se jí nakonec vyplatilo. Dnes Aneta patří mezi stálice české hudební scény a má na kontě krom pěti alb i řadu cen, včetně Andělů a Českých slavíků. Svoje soukromí si vítězka první české SuperStar pečlivě střeží, na povrch již před lety vyšla pouze informace o tom, že v milostném životě dává přednost ženám. Dvacet let na hudební scéně letos Aneta slaví na turné nazvaném Zázračná písně krajina.

Od první řady soutěže Česko hledá SuperStar uběhlo 20 let:
Zdroj článku