Přejít k hlavnímu obsahu

Pamatujete si na Aničku Dajdou? Před dvaceti lety uzemnila porotu SuperStar, kam zmizela a co dělá dnes

Díky pěvecké show Česko hledá SuperStar se zrodilo mnoho hvězd, které dodnes vystupují a stále slaví úspěch na hudebním poli. Mimo hledání mladých talentů měla soutěž také opačnou linku. Tou byla takzvaná Hvězdná pěchota, kde excelovala Anna Gleisnerová (37). Tehdy plnoletá Anička Dajdou, jak se jí pak začalo přezdívat, všechny převálcovala svým svérázným přednesem anglické písně a do kolen poslala nejen porotu. Jak se změnil život mladé slečně a co dnes dělá první generálka Hvězdné pěchoty?

Když před dvaceti lety vtrhla na televizní obrazovky soutěž Česko hledá SuperStar, bylo to něco nového, neokoukaného a diváci byli nadšeni. Nikdo nečekal, že se v naší zemi skrývá tolik pěveckých talentů. Prostor ovšem dostali i tací, kteří sice na velká pódia neměli hlas, ale o to větší bylo jejich sebevědomí.

Porotci SuperStar šli do kolen

Taková byla také Anička. Zjevení, které předstoupilo před odbornou porotu, všechny rozsekalo. Mladá žena si vybrala písničku od zpěvačky Dido - Thank you a když spustila svůj přednes, porotci se ani nesnažili zadržet smích. Recitace známého songu s otřesnou angličtinou, která rvala uši i člověku, jenž nemá hudební sluch je dnes již legendární. Stejně tak, jako Gleisnerové obhajoba, že zpívat umí a že tomu porota v čele s Gábinou Osvaldovou či Ondřeje Soukupem absolutně nerozumí. 

Zrodila se Anička Dajdou

Pár minut před kamerou udělalo z Aničky hvězdu, ovšem ne v takovém smyslu, o jakém snila. ‚‚Podle mého názoru zpívám, ale je to vaše rozhodnutí, tak dobře,” sepsula naštvaná dívka porotu, když jí vytkli její vystoupení. Na kamery pak pronesla, že je to samozřejmě od poroty špatné rozhodnutí. Bohužel si Anička ušila z ostudy kabát a stala se terčem velkého posměchu. Na ulici si na ni lidé ukazovali a smáli se jí. Všude, kde se objevila, se spustil hurónský smích a Anička Dajdou to těžce rozdýchávala. A nebylo se čemu divit.

Mohlo by se vám líbit

Jak dnes vypadá první vítězka Superstar Aneta Langerová? Oslavila 37. narozeniny a prošla mnoha proměnami

V roce 2004 v pouhých 17 letech vyhrála Aneta Langerová v populární televizní soutěži SuperStar, kde se stala vůbec první vítězkou. Od té doby uplynulo mnoho let a mnoho lidí zajímá, jak dnes vypadá a jak se vyvíjí její kariéra. Nahlédněte do života této české zpěvačky a zjistěte, jak se po tolika letech proměnil její vzhled.
svetzeny.cz

Anna dvakrát žalovala svou školu

Ovšem Gleisnerová začala své ‚‚popularity” zneužívat, a dokonce zažalovala svou střední školu za to, že si z ní údajně dělala legraci v místním rádiu. Myslela si, že ze školy vytříská nějaké peníze, za to, že se snažila nalákat nové studenty reklamou, která imitovala její ‚‚Dajdou”. Soudce žalobu smetl ze stolu. Téhož roku ale Anička znovu zkusila štěstí a na školu podala trestní oznámení, že měla na vysvědčení dvě pětky, neudělala reparáty, a tudíž byla ze školy vyhozena. Postup stejný, jako kdekoliv jinde… 

Svérázným jazykem napsala Anna knihu

Nečekaně opět neuspěla a musela tak usednout za pokladnu v supermarketu. Ale ani zde se to neobešlo bez problémů. Podle Aničky chtěla celá Mladá Boleslav platit právě u ní, protože obyvatelé jejího rodiště toužili, aby je obsloužila televizní hvězda. Samozřejmě to byl nesmysl, ale takto si mladá dáma i s jejím tatínkem obhajovali další její vyhazov, který byl údajně kvůli porušení kázně, nikoliv kvůli frontám autogramu chtivých zákazníků. Dlouho pak nemohla sehnat zaměstnání. Gleisnerová dokonce napsala knihu s názvem Ukradli mi SuperStar!, jež je jejím životopisem, kde se vyjadřuje nejen ke známé show, ale také k náboženství či firmě, ve které pracovala. 

Legendární vystoupení Aničky Dajdou

Z Aničky je mašinka

Nakonec se stáhla se z očí veřejnosti a ani po mnoha letech od svého slavného vystoupení se o SuperStar nechce bavit. Podle sousedky žije Anička stále s rodiči, ale co přesně dělá, není známo. ‚‚Bydlí tady, vídám ji, když tady projde. Rozvážela něco a je to mašinka," prozradila webu Zivotvcesku.cz sousedka, že Anna je poněkud korpulentnějších tvarů. Přesto, že nechce být se svou Dajdou spojována, tuto přezdívku už jí nikdo neodpáře a navždy zůstane první generálkou Hvězdné pěchoty.

Anna Gleisnerová alias Anička Dajdou, někdejší generálka Hvězdné pěchoty
Zdroj článku