Přejít k hlavnímu obsahu

Nejchytřejší celebrity: Vystudovali na prestižních školách nebo jsou členové Mensy

Někdy za to můžou jejich role, někdy jejich vizáž. Zkrátka některé celebrity nepůsobí na první pohled příliš chytrým dojmem, ale zdání klame. Ve skutečnosti jsou to mnohdy velmi vzdělané a vystudované osobnosti, nebo hovoří plynně několika jazyky. U které celebrity vás její vzdělání překvapí nejvíce?

Mohlo by se vám líbit

Baculka Rebel Wilson zhubla přes 30 kilo: Jako k hubené se k ní chovají jinak než dřív, stěžuje si

Spíš než svými rolemi si herečka Rebel Wilson získala pozornost médií tím, že se jí podařilo zhubnout přes 30 kilo své váhy a zcela radikálně se tak proměnil její vzhled. Její tvrdá dřina a píle za lepší postavou a především zdravější životní styl se staly pro její fanoušky velkou inspirací. Herečka přiznala, že se k ní nyní Hollywood chová jinak.
svetzeny.cz

Lisa Kudrow

Lisa Kudrow je americká herečka, která se proslavila rolí Phoebe Buffay v populárním televizním seriálu Přátelé. Narodila se 30. července 1963 v Los Angeles. Lisa Kudrow je uznávaná herečka a získala za svou práci mnoho ocenění. Do paměti diváků se vryla především perfektním ztvárněním „praštěné“ a naivní Phoebe, a tak mnoho lidí nabylo dojmu, že herečka je taková i ve skutečnosti. Lisa však vystudovala Vassar College, kterou dokončila v roce 1985 s titulem z biologie. Poté pokračovala ve studiu na University of Southern California. Hovoří plynně francouzsky.

Nolan Gould

Nolan Gould je americký herec, který se proslavil rolí Lukea Dunphyho v televizním seriálu Taková moderní rodinka. Narodil se 28. října 1998 v New Yorku. Nolan dokončil střední školu již ve 13 letech a o rok později začal studovat na univerzitě. Získal bakalářský titul v oboru ekologie a biologie na University of Southern California. S IQ 150 je také členem Mensy.

Shakira

Shakira se narodila 2. února 1977 ve městě Barranquilla, které se nachází v Kolumbii. Její celé jméno je Shakira Isabel Mebarak Ripoll. Shakira mluví plynně pěti jazyky (španělsky, anglicky, portugalsky, italsky a arabsky) a sama si také překládá veškerou svou hudbu.

Mohlo by se vám líbit

Herci, které byste bez filmového make-upu jen těžko poznali: Floki, Lord Voldemort nebo Freddy Krueger

Určité herce si bez jejich filmového make-upu snad ani nedovedeme představit. Jak ve skutečnosti vypadá švédský herec, který si zahrál odvážného Vikinga Flokiho nebo třeba představitel děsivého vraha Freddyho Kruegera, který se lidem vkrádal do snů?
svetzeny.cz

Rebel Wilson

Rebel Wilson je australská herečka, komička, producentka a scenáristka. Narodila se 2. března 1980 v Sydney v Austrálii. Rebel Wilson se proslavila rolí Tlusté Amy z filmů Ladíme! Jak sama říká, veřejnost i Hollywood ji vnímaly jako „veselou tlustou holku“ a začaly se o ni víc zajímat, až když se jí podařilo zhubnout. Ačkoliv většinou hrála velmi naivní dívku, ve skutečnosti je velmi inteligentní. Rebel Wilson absolvovala University of New South Wales Law School v Sydney a získala titul v oboru práva.

Rowan Atkinson

Rowan Atkinson je britský herec, komik a scenárista, který se proslavil především díky svým komediálním postavám. Narodil se 6. ledna 1955 v městě Consett, v hrabství Durham, ve Spojeném království. Nejvíce proslul jako tvůrce a představitel postavy Mr. Beana, která se stala světově populární díky stejnojmennému televiznímu seriálu a následným filmům. Mr. Bean je znám svou neobratností a neschopností se přizpůsobit běžným situacím. Je často komicky trapný, často se dostává do absurdních a komických situací, které jsou často způsobeny jeho neohrabaností, nepochopením společenských norem a jeho přehnaným důrazem na detaily. Rowan Atkinson přitom získal bakalářský titul v oboru elektrotechniky na Newcastle University. Následně pokračoval ve studiu na Queen's College v Oxfordské univerzitě, kde získal magisterský titul v oboru elektrotechniky.

Ben Affleck

Ben Affleck je americký herec, režisér, scenárista a producent. Narodil se 15. srpna 1972 v Berkeley v Kalifornii, USA. Kromě herecké kariéry se Ben Affleck také věnuje režii a scenáristice. Režíroval a hrál ve filmech jako Zmizelá, Město nebo Pod rouškou noci. Ben studoval na několika školách, mezi kterými byly University of Vermont a poté Occidental College, ale vysokoškolské vzdělání nakonec nedokončil.

Existuje příběh, že byl Ben Affleck vyhozen z kasina za počítání karet při hře blackjack. Tento incident se údajně odehrál v roce 2014 v kasinu Hard Rock Hotel & Casino v Las Vegas. Počítání karet při hře blackjack vyžaduje matematické schopnosti a schopnost sledovat a zapamatovat si karty, které byly rozdány.

Celebrity, které rozhodně nejsou hloupé
Zdroj článku