Přejít k hlavnímu obsahu

Modrooká filmová legenda Terence Hill: Parťák zesnulého Buda Spencera slaví 84. narozeniny. Zub času se i na něm podepsal

Info ikona
Terence Hill

Italský herec, který proslul jako parťák Buda Spencera (†86), Terence Hill slaví ke konci března své 84. narozeniny. Proslavily ho role ve filmech Jesti se rozzlobíme, budeme zlí!, Sudá a lichá nebo Superpolicajti z Miami. Jak dnes vypadá filmová legenda?

Jídelníček podle Rebel Wilson, která zhubnula během roku více než 30 kilo. Sklenka vína povolena

svetzeny.cz

Dětsví prožil v Evropě

Herec se narodil 29. března 1939 v Benátkách jako Mario Girotti italskému otci a německé matce, po které nejspíše zdědil své poznávací znamení, nebesky modré oči. S rodinou žil zpočátku v saském městečku Lommatzsch nedaleko Drážďan, kde jeho otec inženýr pracoval v chemickém závodě. Po válce se vrátili zpět do Itálie. Od dětství rád vesloval a plaval, získal bronzovou a stříbrnou medaili na mistrovstvích Itálie.

V jednu chvíli byl Hill jedním z nejlépe placených herců v Itálii. Získal Bambi Award v roce 1975, Bravo Otto Germany Awards v roce 1974 a 1975 a David di Donatello Career Award v roce 2010. Hilla objevil ve 12 letech italský filmař Dino Risi.

Influencerka Zuzana Strausz Plačková zveřejnila částky, které si kasíruje za spolupráce. Za 24 hodin vydělá víc než průměrný Čech

svetzeny.cz

“Když se k sobě s Budem přiblížíme, jakoby něco cvaklo a začne zábava.“
- Terence Hill

Filmový parťák Bud Spencer

Spencer zemřel ve věku 86 let dne 27. června 2016 v Římě . Spencerův syn Giuseppe Pedersoli uvedl, že jeho otec „zemřel bez bolesti v přítomnosti své rodiny a jeho poslední slovo bylo ‚grazie‘“. Byl pohřben na hřbitově Campo Verano v Římě.

Kde je Terence Hill nyní?

Terence žije v Massachusetts v USA a je filmovým producentem a zároveň talentovaným a uznávaným hercem. Jeho čisté jmění je cca 25 milionů dolarů, což je v přepočtu více než půl miliardy korun. Hill je ženatý s Lori Hill (rozená Zwicklbauer) a mají spolu dva syny, Jesse (narozen 1969) a Rosse (narozen 1973), kterého adoptovali. Ten bohužel zemřel v roce 1990 při autonehodě.

Dcery slavných Češek vás ohromí svou krásou: Dcera Jany Bernáškové se narodila pro modeling, Nela Brousková je kopií své maminky

svetzeny.cz

Zdroj článku