Přejít k hlavnímu obsahu

Jak dnes vypadá potvora Valerie z Beverly Hills 90210: Herečce Tiffani Thiessen je padesát a píše kuchařky

Kaštanové mikádo, jiskřivý pohled modrých očí, piha krásy na tváři a sexy tělo. Není divu, že fešáci v seriálu Beverly Hills 90210 nedokázali svůdné rebelce Valerii odolat a holky z party na ni žárlily a nesnášely ji. Představitelka mrchy Val Tiffani Thiessen se stala platnou posilou řady seriálů, dnes ale exhibuje především v kuchyni.

Narozdíl od mnoha svých hereckých kolegyň neměla Tiffani Thiessen hereckou cestičku vyšlapanou, právě naopak. Narodila se 23. ledna 1974 v Kalifornii do rodiny designéra parků Franka Thiessena a hospodyně Robyn Ernest, do světa Hollywoodu se tedy musela probojovat bez cizího přičinění. Herecký talent začala projevovat už jako dítě a v osmi letech už byla vidět v reklamách. Postupně se přidal i modeling a také vítězství v soutěži Miss Junior America, což jí pomohlo v dalších životních krocích.

Seriálová hvězda

V USA se Tiffani stala slavnou o mnoho let dříve než v Evropě. Mohl za to seriál Saved By The Bell, který se v České republice nikdy nevysílal, za oceánem byl ale velkým hitem. Ačkoliv na prvním konkurzu na roli v seriálu byla údajně úplné dřevo, tvůrci v ní vycítili potenciál a pozvali ji do dalšího kola. Tam už zazářila a v konkurzu porazila dokonce i svoji budoucí kolegyni Jennie Garth, která později v seriálu Beverly Hills 90210 hrála Kelly Taylor. Když Tiffani získala roli v Saved By The Bell, bylo jí pouhých patnáct let. Přesto ale zvládla skloubit studium střední školy s natáčením a odmaturovat. Na vysokou školu ale nešla, dala přednost herecké kariéře.

V roce 1994 seriál skončil a Tiffani se poohlížela po nové roli. Nabídka na konkurz přišla od tvůrců kultovního sitcomu Přátelé, kde si herečka vyzkoušela roli Rachel Green, kterou nakonec ztvárnila Jennifer Aniston. Tiffani byla odmítnuta proto, že byla na postavu příliš mladá a nezapadala by tak do zbytku party. Přišla tak sice o roli ve fenoménu 90. let, další fenomén na ni už ale čekal.

Mohlo by se vám líbit

Hvězda 90. let Kelly z Beverly Hills 90210 oslavila půl století. Podívejte se, jak vypadá dnes svůdná kráska, která popírá botox

Milovníci devadesátek si těžko představí větší seriálový kult než Beverly Hills 90210, právě ten totiž po dobu několika let připoutával každou neděli k obrazovkám přes milion českých diváků, aby okoukli, co se děje v životech Steva, Brandona, Andrei, Valerie, Dylana, Kelly, Brendy, Davida a Donny a taky, co je nového v pověstném Peach Pitu. Silná sestava se nyní potkala po tři a třiceti letech od první klapky – i když už bohužel ne v plném počtu. Dylan McKay, vlastním jménem Luke Perry, podlehl přesně před čtyřmi lety mozkové příhodě. Hvězda večera ale byla jasná. Neuvěříte, jak prokoukla Jennie Garth!
svetzeny.cz

Potvora Valerie

V roce 1994 se jí totiž podařilo získat práci v dalším kultovním seriálu pro mládež s názvem Beverly Hills 90210. Ten se stal pro celou jednu generaci naprostým kultem a z hlavních hrdinů udělal hvězdy světového formátu. Tiffani sice naskočila do již rozjetého vlaku, aby nahradila Shannen Doherty představující Brendu Walsh, která seriál nečekaně opustila, její postavu Valerii Malone si ale všichni pamatují dodnes.

Aby také ne, sexy Valerie s nevinně modrýma očima a tmavým mikádem rozvířila poklidné vody obyvatel Beverly Hills a přinesla trochu rebelie. V ději seriálu zničila, co mohla, ale přesto po ní muži toužili a dívky chtěly být alespoň trochu jako ona.

Tiffani díky seriálu získala nejen skvělou kamarádku v podobě představitelky Kelly Jennie Garth, ale také lásku. Dala se totiž hned na začátku dohromady s Brianem Austinem Greenem, který si v „béháčku“ zahrál Davida Silvera. Herečka poté přiznala, že nebylo vůbec jednoduché líbat před kamerami představitele Dylana Luka Perryho, zatímco její oficiální přítel milostné scény sledoval zpovzdálí. Možná i to byl důvod, proč jejich vztah nevydržel a herci se po pár letech rozešli, i když nakonec i oni byli mileneckým párem jak v reálu, tak v seriálu.

Mohlo by se vám líbit

Seriál Melrose Place: Jak dnes vypadají a co dělají herci po více než 20 letech? Zatčení za domácí násilí nebo zavislost na alkoholu

Vzpomínáte si na seriál, kde hráli roli vztahy, intriky, ale také zmrtvýchvstání z období devadesátek? Od jeho debutu uplynulo už třicet let a možná si kladete otázku, jak se během života herci změnili? Jak dnes vypadají a jak úspěšní ve svých kariérách jsou?
svetzeny.cz

Co bylo po „béháčku“

Ostatně také Beverly Hills 90210 dospělo ke svému konci a pro Tiffani opět nastal čas hledat si nové uplatnění. Zatímco na filmovém poli se jí příliš nedařilo a zahrála si s bídou v pár béčkových filmech, v seriálech se jí dařilo o dost lépe. Po béháčku se objevovala v seriálech Fastlane či Třeba mě sežer, výraznou roli pak měla v kriminálce Ve službách FBI. Naposledy zazářila v jedné z hlavních rolí v teenage seriálu Alexa a Katie, kde si zahrála roli mámy.

Není divu, neboť ačkoliv by krásné herečce padesát let nikdo nehádal, mámou v reálu už je dávno, a to dokonce dvojnásobnou. S otcem dětí a manželem hercem Bradym Smithem ji seznámila kamarádka a herecká kolegyně Jennie Garth. Na pilno má Tiffani i ve svém volném čase. Krom toho, že je milovnicí zvířat a angažuje se v boji za jejich práva, chová hned tři psy, kteří vyžadují hodně času. K péči o rodinu a domácnost se přidala i láska k vaření a kuchyň je hereččinou nejoblíbenější místností v domě, jak sama říká. Vaření si oblíbila natolik, že dokonce vydala knihu receptů Pull up a Chair. Další knihu dala dohromady se svým manželem, je určená dětem a jmenuje se You’re Missing It!.

Mohlo by se vám líbit

Nezapomenutelná Pamela ze seriálu Dallas: Victoria Principal vypadá skvěle a je zpět na ranči

Se svou nejznámější postavou si Victoria Principal (74) s ničím nezadá. Hodná a obětavá je také v reálném životě. Po skončení herecké kariéry a podnikání se dnes stále velmi pohledná žena věnuje záchraně zvířat a podporuje různé neziskové organizace. Z ranče Southfork se tak oblíbená Pamela přesunula na svůj vlastní.
svetzeny.cz
Tiffani Thiessen v dobách Beverly Hills 90210 a nyní
Zdroj článku