Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete vědět, jak voní váš dech? Jednoduchý způsob vám odhalí jeho svěžest během vteřiny

Info ikona
Zápach z úst

Máte před schůzkou, meetingem nebo jednoduše chcete vědět, jak voní váš dech? Tento jednoduchý návod vám pomůže předejít trapné situaci a vy budete mít čas si vzít žvýkačku nebo vyčistit zuby.

Příčiny vzniku zápachu z úst

Po jídle je zápach z úst naprosto normální záležitostí. Pokud si dáte česnečku nebo jiný aromatický pokrm, nikoho nepřekvapí, že váš dech bude výraznější než obvykle. Ovšem když zápach přetrvává i po důkladném čištění zubů, nastává ten pravý problém.

Špatná ústní hygiena

Základem zdravého chrupu a svěžího dechu je správná ústní hygiena. Kromě správného čištění zubů je dobré nezapomínat na váš jazyk. Nezapomínejte na základní pravidla dentální hygieny
Samozřejmostí jsou pravidelné prohlídky u vašeho zubaře, který vám mimo jiné i poradí triky, jak si zuby správně čisti. 

Porucha trávení

Jsme to, co jíme. A pokud jedná o zápach z úst – jsme to, co trávíme. Pokud bojuje se zápachem z úst, může být příčinnou špatné trávení. Pokud tedy zvládáte ústní hygienu na jedničku, a přesto váš dech není svěží, zkuste užívat prebiotika, které vyrovnají množství bakterií v trávicím ústrojí.

Bolest v krku

Řeč je především o mandlích. Ty jsou hlavním „zachytávačem“ nechtěných bacilů a pokud se začnou na mandlích hromadit, vzniknout zde hrudkovité útvary, které mnozí z nás znají jako čepy. Bolestivé polykání, oteklé mandle a škrábání v krku jsou nejčastějším příznakem zápachu z úst.

Info ikona
Zápach z úst

Otestujte svůj dech během vteřiny

Jakmile vám prozradíme trik, díky kterému otestujete vůni vašeho dechu, už nikdy se nedostanete do nepříjemné situace.

Rada číslo jedna zní: Než začnete uplatňovat tento trik, důkladně si umyjte ruce!

Potom už jen stačí jazykem lehce přejet přes hřbet ruky a přičichnout. Podle odborník je tato vůně přesně to, co cítí ostatní, když na ně mluvíte!

Špatný dech? Triky, jak se ho zbavit

svetzeny.cz

Manuál na sexy křivky aneb Vyvracíme mýty o hubnutí

svetzeny.cz