Přejít k hlavnímu obsahu

Chcete vědět, jak voní váš dech? Jednoduchý způsob vám odhalí jeho svěžest během vteřiny

Máte před schůzkou, meetingem nebo jednoduše chcete vědět, jak voní váš dech? Tento jednoduchý návod vám pomůže předejít trapné situaci a vy budete mít čas si vzít žvýkačku nebo vyčistit zuby.

Příčiny vzniku zápachu z úst

Po jídle je zápach z úst naprosto normální záležitostí. Pokud si dáte česnečku nebo jiný aromatický pokrm, nikoho nepřekvapí, že váš dech bude výraznější než obvykle. Ovšem když zápach přetrvává i po důkladném čištění zubů, nastává ten pravý problém.

Špatná ústní hygiena

Základem zdravého chrupu a svěžího dechu je správná ústní hygiena. Kromě správného čištění zubů je dobré nezapomínat na váš jazyk. Nezapomínejte na základní pravidla dentální hygieny
Samozřejmostí jsou pravidelné prohlídky u vašeho zubaře, který vám mimo jiné i poradí triky, jak si zuby správně čisti. 

Porucha trávení

Jsme to, co jíme. A pokud jedná o zápach z úst – jsme to, co trávíme. Pokud bojuje se zápachem z úst, může být příčinnou špatné trávení. Pokud tedy zvládáte ústní hygienu na jedničku, a přesto váš dech není svěží, zkuste užívat prebiotika, které vyrovnají množství bakterií v trávicím ústrojí.

Bolest v krku

Řeč je především o mandlích. Ty jsou hlavním „zachytávačem“ nechtěných bacilů a pokud se začnou na mandlích hromadit, vzniknout zde hrudkovité útvary, které mnozí z nás znají jako čepy. Bolestivé polykání, oteklé mandle a škrábání v krku jsou nejčastějším příznakem zápachu z úst.

Info ikona
Zápach z úst

Otestujte svůj dech během vteřiny

Jakmile vám prozradíme trik, díky kterému otestujete vůni vašeho dechu, už nikdy se nedostanete do nepříjemné situace.

Rada číslo jedna zní: Než začnete uplatňovat tento trik, důkladně si umyjte ruce!

Potom už jen stačí jazykem lehce přejet přes hřbet ruky a přičichnout. Podle odborník je tato vůně přesně to, co cítí ostatní, když na ně mluvíte!

Špatný dech? Triky, jak se ho zbavit

Svěží dech je pro dobrou komunikaci skoro tak důležitý jako to, co říkáte. Zařiďte si jej snadno a rychle.
svetzeny.cz

Manuál na sexy křivky aneb Vyvracíme mýty o hubnutí

Hladovka nefunguje. To už všichni víme. Ale že by byla 100% platná i "osvědčená" rada jíst šest porcí denně? To se také říct nedá. Podle lékařů je účinné jen jedno jediné - počítat si kalorie.
svetzeny.cz