Přejít k hlavnímu obsahu

Kreditní karta – dobrý sluha, ale zlý pán. Jak se bez ní obejít?

Info ikona

Photo by bruce mars from Pexels

Pořízení kreditní karty má mnoho výhod. Často vás ušetří stresu z napjatého měsíčního rozpočtu. Její vlastnictví zároveň vyžaduje notnou dávku sebekontroly. K dispozici už je však i alternativa v podobě odložené platby.

Kreditní karta stále patří mezi často využívané platební karty. Hodí se vám v případech, kdy vám na účtu chybí vlastní finanční prostředky nebo když vás zaskočí nenadálé výdaje. Placení s ní je navíc jednoduché i na e-shopu. Platba probíhá stejně jako u debetní karty. V platební bráně jednoduše zadáte údaje z karty. Přesto, pokud nejste svědomití, se s kreditní kartou můžete zamotat do finanční tísně. Nabízí sice bezúročné období, ve kterém máte splacení půjčených peněz zdarma, ale pokud jej promeškáte, budete na úrocích platit nemalé částky. S kreditní kartou bývá navíc často spojeno mnoho dalších podmínek, jako je minimální částka, kterou musíte měsíčně utratit za nákupy, zpoplatněné výběry z bankomatů a další.

Znáte odloženou platbu?

Čekáte výplatu, ale rozbila se vám pračka? Potřebujete koupit dětem nové boty na hory? Pomůže vám odložená platba. Jedná se o snadný a chytrý způsob, jak překlenout náročné období. Odložená platba funguje mnohem jednodušeji než kreditní karta. Není třeba nic sjednávat, ani dokládat potvrzení. Během nákupu na e-shopu při kroku Doprava a platba zvolíte možnost Odložená platba MALL Pay. Obchod objednávku okamžitě expeduje, aniž byste cokoli předem platili.

Od doručení zboží pak máte 14 dní, během kterých si zboží můžete vyzkoušet a začít ho používat, abyste zjistili, zda vám vyhovuje. Čtrnáctidenní lhůta je přitom zcela zdarma. Neplatí se za ní žádné úroky. Před blížící se splatností nákupu vám navíc přijde upozornění prostřednictvím SMS a e-mailu, nemusíte se tak obávat, že byste objednávku řádně a včas nezaplatili.