Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Poznáte známé filmy pouze podle fotografie? Testem projdou jen opravdoví znalci a milovníci kinematografie

Pokud máte vášeň pro filmy a rádi si užíváte hraní kvízů, máme pro vás skvělý způsob zábavy! Vyzkoušejte náš zábavný kvíz o nejlepších filmech všech dob z Čech i ze zahraničí a ověřte své filmové znalosti. Dokážete podle obrázků identifikovat ty nejvýznamnější filmy historie?

Kvíz: Zopakujte si učivo českého jazyka ze základní školy. Prošli byste bez chybičky? Otestujte svoje znalosti

Český jazyk, naše verná společnice od první třídy, nás provází celým naším základním školním dobrodružstvím. Možná někoho potrápil, když jsme časovali slovesa, skloňovali podstatná jména, nebo se pokoušeli odhalit tajemství interpunkce. Ale teď, jako odměnu za naši oddanost, přinášíme kvíz, který vám umožní otestovat svoje znalosti a oslavit krásu českého jazyka!
svetzeny.cz

Výjimečné filmy

V historii kinematografie najdeme mnoho výjimečných děl, která zanechala hluboký dojem v srdcích diváků po celém světě. Tyto filmové poklady mají schopnost ponořit nás do světa představivosti, emocí a nezapomenutelných příběhů. Představujeme vám výběr nejlepších filmů všech dob, které svým mistrovským a unikátním uměleckým způsobem zásadně ovlivnily celou filmovou průmyslovou sféru. A to jak v Čechách, tak v zahraničí.

Otestujte svoje znalosti. Vaší nápovědou bude jediná fotka

Filmy, které jsme do kvízu vybrali, tvoří nezapomenutelné stopy jak v rámci kinematografie, tak v kultuře. Ačkoliv jsou některé z nich starší, dokáží oslovit diváky napříč generacemi, což je na nich kouzelné. Nejen, že jsou to v mnohých případech zrcadla doby, zároveň jsou také inspirací pro nové generace filmařů, jejichž díla budou jednou také tvořit historii. Jste připraveni otestovat své znalosti ve filmové sféře?

Filmový kvíz

Žebříček deseti nejlepších filmů podle ČSFD:

1. Vykoupení z věznice Shawshank (95,3%)

2. Forrest Gump (94,4%)

3. Zelená míle (92,9%)

4. Přelet nad kukaččím hnízdem (92,5%)

5. Sedm (92,4%)

6. Schindlerům seznam (92,3%)

7. Kmotr (91,8%)

8. Dvanáct rozhněvaných mužů (91,4%)

9. Nedotknutelní (91,3%)

10. Pelíšky (91,2%)

Zdroj článku