Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Nejoblíbenější dětští herci ve známých filmových rolích. Poznáte je pouze podle fotografie? Testem bez chyby projdou jen opravdoví filmoví znalci

Info ikona
S tebou mě baví svět

Děti hrají v některých filmech a seriálech velmi důležité role, kterými se zapsaly do paměti nás všech. Děti v sobě mají zkrátka kouzlo, které dospělí mnohdy postrádají. Některé děti se svými rolemi zapsali do filmové historie. Pojďte si společně s námi připomenout některé z těch nejslavnějších dětských rolí a postav. Projdete zábavným testem bez chyby?

Jak se vybírají děti do filmů a seriálů

Běžný postup je ten, že pokud rodiče vidí ve svém dítěti herecký potenciál, výjimečný talent a nedělá mu problém se předvádět na veřejnosti, přihlásí jej do castingové agentury. Jakmile je dítko zařazeno do databáze agentury, může jen čekat na to, až se objeví možnost zahrát si ve vysněném filmu či seriálu. Dítě by se rozhodně nemělo stydět, mělo by být schopno vyjádřit jakékoliv emoce a především být přesvědčivé. Pro děti je to mnohdy velmi složitější, než pro dospělé. Své emoce si totiž v reálném životě velmi často ani neuvědomují a zahrát je na povel může být pro některé opravdový oříšek. Pokud to ale dítě dokáže, je to známka toho, že v sobě skrývá opravdový herecký talent.

V jiných, ne tak běžných případech, si dítěte může všimnout i nějaký hledač talentů. Tyto situace nebývají tak časté, ovšem jakmile dítě svým chováním a vizuálem někoho takového zaujme, má vyhráno. Je to totiž známka toho, že se nemusí ani snažit a jeho talent je očividný i na míle daleko.

Kvíz: Poznáte skvělé americké filmy jen podle fotek? Bez chyby projdou testem jen skuteční znalci

svetzeny.cz

Nejznámější dětští herci v České republice

V českých filmech a seriálech se děti v hlavních rolích objevují poměrně často, a to především v rodinných komediích. Určitě se nám všem vybaví komediální filmy režisérky Marie Poledňákové s názvy “Jak dostat tatínka do polepšovny” a “Jak vytrhnout velrybě stoličku”. Jednou z hlavních postav je v těchto filmech malý Vašek, jehož roli bezchybně ztvárnil zesnulý Tomáš Holý. A tato role mu sedla jako ulitá. Jen těžko bychom si jako tak trochu přidrzlého rošťáka Vaška dokázali představit někoho jiného. Do legendárních filmů Marie Poledňákové se řadí také oblíbená komedie “S tebou mě baví svět”, kde bylo dětských hrdinů rovnou šest. A natáčení s nimi nebylo vůbec jednoduché. Nejmladšímu členovi, Lukášovi Pelánkovi, představiteli Matýska, byly v té době necelé dva roky. Naopak nejstaršímu herci z dětské skupiny, představiteli Bertíka, bylo v té době 9 let. Nejnáročnější prý bylo pro Poledňákovou natáčení postsynchronů, u kterých se děti opravdu nudily. A tak je režisérka během natáčení uplácela cukrovinkami, aby to všichni zvládli. Zapomenout nemůžeme ani na legendární seriál Chobotnice z II. patra, kde se v hlavních dětských rolích objevili Milan Šimáček a Žaneta Fuchsová. Ta si, mimochodem, zahrála také Lucii ve snímku Lucie, postrach ulice.

 

Kvíz: Rákosníček nebo Maxipes Fík. Pamatujete si ty nejlepší Večerníčky? Otestujte svou paměť

svetzeny.cz

Nejznámější dětští herci v zahraničních filmech a seriálech

Zahraniční filmoví tvůrci také velmi často sázejí na kouzlo dětských herců. Výběr je naprosto stěžejní, jelikož jsou zahraniční filmy často velmi populární a jejich dosah je obrovský. Umíte si například představit, že by Kevina ve filmové sérii Sám doma ztvárnil kdokoliv jiný, než blonďatý rošťák Macaulay Culkin? My rozhodně ne. Dalším příkladem může být například filmová série o Harry Potterovi, kde se v hlavních rolích objevují tři postavy - Harry, Ron a Hermiona. Pro herce, kteří tyto 3 tři postavy ztvárnili, se touto filmovou sérií změnil celý život. A my bychom si ve filmech jen těžko dokázali představit kohokoliv jiného než Daniela Radcliffea, Emmu Watson a Ruperta Grinta.

 

Kvíz: Jak dobře znáte zvířata českých lesů? Testem by měli projít žáci základních a středních škol

svetzeny.cz

Otestujte se v zábavném kvízu!

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte zde.

Zdroj článku