Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Nejkrásnější místa České republiky podle fotografií. Poznáte je všechny? Otestujte se

Info ikona
kvíz

Česká republika, země bohatá na historii, kulturu a nádhernou krajinu, skrývá mnoho slavných a výjimečných míst, která lákají návštěvníky z celého světa. Od malebných historických měst po impozantní hradby a přírodní krásy. Poznáte nejkrásnější místa ČR podle fotografie?

Hvězda filmů Sám doma slaví 43. narozeniny: Přes největší slávu padl na drogové dno. Nyní se vrací na výsluní

svetzeny.cz

Zde je pár z mnoha míst, která stojí za to objevit:

Praha – Město stovky věží

Praha, hlavní město České republiky, se pyšní svou bohatou historií a architektonickým bohatstvím. Dominuje jí Pražský hrad, jeden z největších středověkých hradů na světě. V jeho blízkosti se tyčí katedrála svatého Víta, korunovační místo českých králů. Malebná Karlova ulice vede k Karlův mostu, kde se návštěvníci mohou ponořit do atmosféry středověkého města.

Český Krumlov – Pohádkový skvost

Toto malé město je jako živý obraz z pohádky. Jeho historické jádro je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Středověký hrad a malebné uličky lemující řeku Vltavu přitahují milovníky krásných krajů i kultury.

Karlštejn – Strážce korunovačních klenotů

Hrad Karlštejn, postavený císařem Karlem IV., sloužil jako útočiště pro korunovační klenoty a důležité dokumenty. Jeho monumentální architektura a krásné okolí ho činí jedním z nejvýznamnějších hradů v České republice.

Český ráj – Krajina jako z pohádky

Pro milovníky přírody je Český ráj rájem doslova. Tento národní park nabízí skalní města, pískovcové útvary a zelené lesy. Oblíbeným místem je Pravčická brána, největší pískovcový oblouk v Evropě.

Telč – Renesanční skvost

Telč je malým městem s nádherným náměstím, obklopeným barokními a renesančními domy. Jeho architektura je tak jedinečná, že bylo i toto místo zapsáno na seznam UNESCO.

Kutná Hora – Město stříbra

Kutná Hora kdysi rivalem Prahy, díky těžbě stříbra. Chrám sv. Barbory a Kostnice s lidskými kostmi jsou pozoruhodnými památkami.

Mikulov – Víno a romantika

Ležící v jižní Moravě, Mikulov je známý svými vinicemi a zámkem. Zámek vystupuje nad městem a je obklopen malebnými vinohrady, což dodává místu zvláštní romantickou atmosféru.

Vyzkoušejte si zábavný kvíz o České republice

Retro kvíz: Víte, co jsou to céčka, nebo disketa? Otestujte si svoje znalosti z 90. let

svetzeny.cz

Zdroj článku