Přejít k hlavnímu obsahu

Retro kvíz: Víte, co jsou to céčka, nebo disketa? Otestujte si svoje znalosti z 90. let

Silnému ročníku 93 klepe tento rok na dveře třicítka, ale rozhodně se nikomu nechce nazývat 90. léta retrem. Ovšem výrazný pokrok během let vytváří dojem, jako by 90. léta byla opravdu neuvěřitelná historie. Otestujte se v našem zábavném kvízu a připomeňte si ikonické milníky 90. let.

90. léta minulého století jsou srdcovkou pro mnoho z nás. Rychlý boom technologií a ještě rychlejší chod světa nás často vrhá do vzpomínek na roky, kdy se volalo na pevnou linku, volné odpoledne znamenalo skákání přes gumu a během přestávek se neřešilo nic jiného než pogy, výměny hracích kartiček a samolepek. Vzpomínáte na 90. léta se stejně blaženým úsměvem jako většina mých vrstevníků?

 

90. léta v České republice

Ve světě kultury a zábavy se 90. léta v Česku vyznačovala vznikem nových hudebních stylů, jako byla popmusic, rap a elektronická hudba. Fenomén českých rockových kapel, jako například Lucie a Chinaski, zaznamenal velký ohlas. Televize a média se také měnila, přinesla nové možnosti a větší diverzitu programů.

Zahraniční vlivy a globalizace začaly formovat módu a životní styl. Zároveň však společnost procházela náročnými změnami, jako byla nezaměstnanost a sociální úpravy. Přesto však byla doba naděje a snahy o vytvoření nového, svobodného a demokratického státu byla velmi silná.

Celkově lze 90. léta v České republice charakterizovat jako období transformace, kdy se země snažila najít své místo v novém světovém pořádku a vybudovat moderní společnost založenou na demokracii a volném trhu.

Otestujte si svoje znalosti

Zdroj článku