Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Komu patří číslo 158? Otestujte si svoje všeobecné znalosti a zvládněte test bez chyby

Je to už pár let, co jste odešli ze školy a občas si říkáte, jak jsou na tom vaše znalosti? Pamatujete si ze školy všechno? Nebo už to není tak, jako dřív? Člověk spoustu věcí zapomene, když je aktivně nepoužívá. Otestujte své znalosti a zjistěte, kolik jste toho zapomněli v našem kvízu všeobecných znalostí.

Kvíz: Poznáte nejkrásnější místa v České republice podle fotografií? Otestujte svoje znalosti

Mnozí z nás si nedokážou představit letní dovolenou bez moře, ale přitom pořádně neznají zemi, ve které se narodili. Česká republika nabízí tolik nádherných míst, která stojí za vidění. Máme pro vás pár takových tipů a test, ve kterém si své znalosti o krásách naší vlasti můžete ověřit.
svetzeny.cz

Jak funguje paměť?

Píšete si nákupní seznam ve chvíli, kdy jdete pro více jak dvě věci? Stává se vám, že jdete do kuchyně a po příchodu nevíte, co jste vlastně chtěli? Zapomínáte, co vám druzí říkají a co si nenapíšete, to nemáte? Paměť a její fungování je spoustě lidí záhadou. Ať už to svádíte na spoustu práce, věk nebo cokoliv dalšího. Paměť se rozděluje na senzorickou (vnímáte smysly), krátkodobou (má velmi omezenou kapacitu) a dlouhodobou (uchovávají se v ní informace i doživotně).

Lidský mozek je schopen pojmout neuvěřitelné množství věcí a informací Problémem je, jak s ní pracujete a jak paměť cvičíte a trénujete. Existuje řada mnemotechnických pomůcek, které usnadňují pamatování si určitých věcí. Uloží věci do dlouhodobé paměti a s tím pak dále pracují. Možnosti, jak trénovat paměť je mnoho, stačí si jen vybrat tu pravou pro vás.

 

Zdroj článku