Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Eiffelova věž nebo Big Ben. Zjistěte, zda znáte nejslavnější stavby světa. Plný počet bodů získá jen opravdový znalec

Téměř každý stát se pyšní nějakou významnou stavbou, která je známá po celém světě. Známých staveb není zrovna málo, a tak je poměrně těžké znát všechna jejich jména a názvy. Otestujte své znalosti a zkuste je pojmenovat pouze na základě fotografií. Poznáte je všechny?

Nejznámější stavby světa

Slavných a významných staveb na světě není zrovna málo. Od historických chrámů, přes významné mosty, až po nejrůznější věže, mrakodrapy a oblouky. Většinou se jedná o hlavní turistické atrakce, které si rozhodně nenechá ujít žádný vášnivý cestovatel. Svou unikátností a ikonickým vzhledem se právem zařadily do nejvýznamnějších historických a architektonických skvostů vůbec. Takových staveb jsou na světě stovky, ovšem mezi ty nejznámější se řadí například Koloseum v hlavním městě Itálie, Římě, které je unikátní nejen svou architekturou, ale především historií, která z něj dýchá na první dobrou. Historickou atmosféru čerpají turisté i při návštěvě Velké pyramidy v Gíze, Velké čínské zdi nebo třeba Machu Picchu v jihoamerickém Peru. Neméně významné jsou ale i stavby, které jsou mnohem mladší. Co třeba taková Eiffelova věž v Paříži, Big Ben v anglickém Londýně, či Sagrada Familia ve španělské Barceloně? Všechny tyto jmenované a další stavby jsou typickou chloubou zemí, ve kterých se nachází. A není se čemu divit! Každou takovou stavbu rozhodně stojí za to vidět a navštívit. A pokud zrovna nepatříte mezi milovníky cestování, můžete si je alespoň prohlédnout prostřednictvím zábavného kvízu, který pro vás dnes máme přichystaný.

 

Kvíz: Nejčastější slova psaná s pravopisnou chybou. Zjistěte, zda je zvládnete napsat správně

Nějakou tu pravopisnou chybu udělá občas každý. Vždyť český jazyk je poměrně záludný a dokonale ho ovládá málokdo. Existují slova, ve kterých se chybuje nejčastěji. My jsme si jich pro vás připravili v dnešním kvízu rovnou osm. Vyzkoušejte si, jak byste v jejich psaní obstáli.
svetzeny.cz

Otestujte se v zábavném kvízu!

Poznáte slavné stavby světa pouze podle fotografie? Otestujte se! Pokud kvízem projdete bez jediné chyby, jste opravdový znalec!

Pokud se vám kvíz nezobrazuje, klikněte zde.

Zdroj článku