Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Divoký anděl, Esmeralda, Má tlustá Valentýna. Jak dobře si pamatujete známé telenovely

Telenovely z Latinské Ameriky vpadly v devadesátých letech do České republiky jako bomba. Zpočátku je sledovaly především babičky, které u zamilovaných laciných příběhů ronily slzy a modlily se, aby už konečně ta Esmeralda prozřela. Postupem času začaly sladkobolné příběhy oslovovat i mladší generace. Jak dobře si je pamatujete?

Jednou z nejúspěšnějších telenovel, která zasáhla české publikum, byl rozhodně Divoký anděl. Právě s hlavní hrdinkou Milágros se svým způsobem mohla ztotožnit i mládež, která spěchala po vyučování ze školy, aby v odpoledních hodinách mohla hltat další díly, ačkoliv před kamarády to samozřejmě všichni tajili.

Úspěch Divokého anděla odstartoval doslova boom a komerční televize do nás chrlily nejrůznější telenovely hlava nehlava. Netrvalo dlouho a diváci se v příbězích, které se podobaly jeden druhému a vždy obsahovaly slabomyslnou zápletku, začínali pomalu ztrácet, chvilkový záchvěv přišel už asi jen s Ošklivkou Betty, která se dočkala nejrůznějších zpracování v mnoha státech. Telenovely dodnes v televizích běží, opět je ale vyhledávají především ročníky důchodového věku. Vyzkoušejte si, jak dobře si pamatujete ty nejznámější!

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Dětské televizní pořady a soutěže 80. a 90. let: Otestujte svoji paměť

V osmdesátých a devadesátých letech sice nebyly mobily, počítače ani nepřeberné množství stanic, televize však každý den vysílala nějaký pořad pro děti, na který dodnes vzpomínáme. A některé z nich se dokonce v jisté podobě zachovaly dodnes! Na co jste nejraději koukali vy a jak dobře si dětské pořady pamatujete? Ověřte si to v našem kvízu!
svetzeny.cz
Zdroj článku