Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Čeští politici občas zaperlí. Vyzkoušejte si, jestli dokážete přiřadit hlášky ke konkrétním osobám

V poslanecké sněmovně je občas velmi rušno a přítomní politici si při prosazování svých názorů někdy dokážou pěkně vjet do vlasů. Občas tak vzniknou nezapomenutelné situace a hlášky, které se zapíšou do dějin. Ne vždy je však na co být pyšný. Dokážete si k legendárním větám přiřadit konkrétní obličeje?

Kde jsou ty časy, kdy věty jako „Nebát se a nekrást!“ od prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka nebo „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“ od prvního porevolučního prezidenta Václava Havla, měly mravní hodnotu a poselství, z nichž čerpaly další generace.

Dnešní páni politici včetně některých prezidentů nejdou pro ostrá slova daleko, nezaleknou se ani vulgarismů a občas dokonce dojde na fyzické potyčky. O tom, že by měli být příštím generacím vzorem, bohužel nemůže být řeč, nad některými jejich hláškami se však alespoň můžeme zasmát. Znáte ty nejznámější výroky našich politiků a dokážete je k jednotlivým osobnostem české politické scény přiřadit? Vyzkoušejte si to v našem kvízu!

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Čižmy nebo riad. Zjistěte, zda ovládáte po třiceti letech od rozdělení republiky ještě slovenštinu

Slovenština a čeština jsou si jazykově velmi blízké, a přesto se v obou jazycích najdou slova, která mohou českým mluvčím připadat neznámá nebo neobvyklá. Ačkoliv jsme dřív na slovenštinu byli zvyklí na každodenní bázi, od rozdělení Československa přece jen uběhlo víc jak třicet let a leccos mohlo být zapomenuto. Otestujte se v našem kvízu!
svetzeny.cz
Zdroj článku