Přejít k hlavnímu obsahu

Filmový kvíz: Neživíš, tak nepřepínej. Otestujte se, zda dokážete přiřadit hlášky, které zlidověly, ke kultovním filmům

Na některé české filmy se dá koukat stále dokola, i když už jejich repliky znáte zpaměti. Nadčasový humor, který je provází, se zkrátka neomrzí ani po letech, a právě proto se takové snímky stávají kultovními. Poznáte je podle hlášek?

Pokud jste milovnicí filmů a nenecháte si ujít žádné filmové ani seriálové novinky, ale stejně tak si ráda odpočinete u nestárnoucí české klasiky, pak je tento kvíz určen právě vám. Prověří váš přehled v českých snímcích od československých klasik, které získaly neotřesitelné místo v historii kinematografie, po moderní filmy, jenž nám přinášejí radost.

Ať už si vzpomenete na nezaměnitelné výroky ze Samotářů, absurdní situace z filmů Jana Svěráka nebo nenáročný humor Zdeňka Trošky, otázky vám určitě vyvolají úsměv na tváři a možná i touhu udělat si hezký filmový večer a některé z českých klasik si pustit. Je jedno, jestli jste filmovými nadšenci od mládí, nebo se teprve chystáte objevit bohatství české filmové tvorby, hlášky, které dávno zlidověly, vám určitě nebudou cizí!

Kvíz: Jak dobře si pamatujete oblíbené Večerníčky? Otestujte svou paměť!

Večerníček patřil historicky k jednomu z nejoblíbenějších dětských televizních pořadů u nás. Po dlouhá desetiletí je nedílnou součástí každodenního života mnoha rodin. Pro mnoho dospělých pak tato krátká pohádka na dobrou noc představuje symbol dětství. Zavzpomínejte na tolik oblíbené večerníčky a otestujte svou paměť v zábavném kvízu.
svetzeny.cz
Zdroj článku