Přejít k hlavnímu obsahu

Osudová láska Napoleona Bonaparte: Promiskuitní koketa s černými zuby a mnoha milenci

Nebyla krásná, neměla vzdělání, ani slušné vychování. Přesto se Josefína de Beauharnais dokázala stát francouzskou císařovnou, když doslova uhranula Napoleona Bonaparte (†51). Nejslavnější vojevůdce se do starší ženy zamiloval až po uši a vůbec mu nevadilo, že měla zuby zčernalé, jak uhel a za sebou velmi promiskuitní minulost.

Josefína byla ženou, která když si něco umanula, tak to získala. Sice pocházela ze šlechtického rodu, ale vyrůstala na Martiniku, kde byla poněkud uvolněnější atmosféra. Nedostalo se jí vybraných způsobů a vše doháněla až v dospělosti, když se rozhodla dostat do vyšších kruhů. 

První svatba v šestnácti letech 

Jak už to dříve bývalo, rodiče se snažili uzavřít co nejvýhodnější sňatky pro své děti, a tak se Josefína poprvé vdala v pouhých šestnácti letech za francouzského důstojníka. Manželství však bylo plné nevěr a hádek. Přesto, že z něho vzešly dvě děti, po patnácti letech byl svazku konec. Po rozvodu se Josefína uchýlila do kláštera pro matky s dětmi a pořádně na sobě zapracovala, aby mohla vstoupit do velkého světa. Josefína byla jako utržená z řetězu a promiskuita byla její druhé jméno. 

Koketa ulovila budoucího císaře Napoleona

Nepochopitelným šarmem s černými zuby ‚‚kosila” jednoho vlivného muže za druhým a nechala se jimi vydržovat. Sice o ní kolovaly zvěsti, že je díky své sbírce milenců zkažená, ale její vášeň v postelových hrátkách muže přitahovala. Jednoho dne se ocitla na menší soukromé oslavě, kam měl dorazit také už známý Napoleon. Josefína vsadila vše na jednu kartu a neponechala nic náhodě. Hluboký výstřih a umění naslouchat udělalo své a vojevůdce se do Josefíny bláznivě zamiloval.„Napoleon byl Josefínou fascinován, protože vypadala velmi francouzsky, ale byla outsider jako on. Z chudé dívky se prodrala, díky své schopnosti flirtu a intrik, nahoru. Sice prodala svou cnost, byla ale mocná a bohatá," vysvětlila historička Kate William s tím, že Josefína zahrála na tu správnou notu.

Promiskuitní Helena Trójská: Prokletím jí byla krása a její jméno bylo synonymem nevěry, kvůli které vypukla dlouhá a krutá válka

Femme fatale starověku, tak by se dnes dala nazvat Helena Trójská. Honosila se titulem nejkrásnější ženy světa a každý muž ji chtěl mít za manželkou. Nádherná tvář se ale stala prokletím a její promiskuita odstartovala jednu z nejkrutějších válek světových dějin.
svetzeny.cz

Josefína dělala drahoty

Napoleon se jí dvořil všemožnými způsoby a velmi toužil po tom, aby se i on stal jejím milencem. Josefína ovšem dělala trochu ofuky a to vojevůdce ještě více přitahovalo. „Zoufale toužím po tvém těle. Dnes se vracím domů. Nemyj se," stálo v jednom z mnoha dochovaných dopisů. Po roce se konala svatba a vychytralá Josefína dosáhla svého, protože v Napoleonovi neviděla jen výborného vojevůdce, ale měl pro ni velký potenciál. A nemýlila se. Stal se francouzským císařem a Josefína císařovnou. 

Následovník trůnu nebo rozvod

Bohužel ani toto manželství nebylo pro Josefínu šťastné, a to jen z toho důvodu, že nedokázala být věrná. Dál udržovala povrchní známosti s milenci a ani Napoleon nebyl svatý. Josefína ho dokonce nachytala s jednou z dvorních dam. Místo omluvy ale dostala nůž na krk. Buď porodí Napoleonovi následovníka trůnu nebo se rozvedou… Došlo na rozvod. Přesto, že si oba během vztahu ublížili, pro Bonaparteho byla Josefína životní láskou. Po rozchodu jí dopřál i tučný příjem a prý s ní dále udržoval poměr během jeho manželství s rakouskou arcivévodkyní.   

Josefína byla i přes své nedokonalosti předlohou mnoha obrazů
Zdroj článku