Přejít k hlavnímu obsahu

Mary Ann Bevan udělala pro své děti cokoliv, dokonce se nechala i šikanovat jako nejošklivější žena světa

Mary Ann Bevanová, vdova se čtyřmi dětmi na starost, byla ochotna udělat cokoliv pro to, aby je uživila. Proto se rozhodla vstoupit do bizarní show, kde byla označena za nejošklivější ženu na světě. Tuto neuvěřitelnou oběť podstoupila jen kvůli svým dětem.

Mohlo by se vám líbit

Smutný osud nejstarší dcery Gotta. Dominika mířila do světa modelingu, teď žebrá jídlo pro bezdomovce

V devadesátých letech jí padali muži k nohám. Dokonalá figura a ostré rysy, které zdědila po tátovi, jí bezprostředně otevíraly dveře do modelingového nebe. Ona ale raději vsadila na prozkoumávání japonštiny a čínštiny na filozofické fakultě, které studovala při hotelové škole, s vizí, že se jednou stane váženou překladatelkou. Později poznala současného manžela Tima Tolkkiho a její život nabral špatný směr.
svetzeny.cz

Bývala krásnou ženou s jemnými rysy

Mary Ann Bevan se narodila v prosinci roku 1874 do rodiny s nízkými příjmy v Londýně. Měla sedm starších sourozenců. Už jako dítě projevovala statečnost a odhodlání, což ji vedlo k tomu, že se vymanila z chudoby a stala se zdravotní sestrou. Navzdory pozdějšímu titulu „nejošklivější ženy světa“ ji lze na dobových fotografiích vidět jako atraktivní brunetku s jemnými rysy. Ve svých 29 letech se vdala za Thomase Bevana a spolu vychovávali čtyři děti. Její manžel však zemřel 11 let po jejich svatbě, a tak zůstala Mary na děti sama. Aby toho nebylo málo, trpěla navíc Mary hormonální poruchou, která dramaticky změnila její vzhled.

Její nemoc bolela fyzicky i psychicky

Její vzhled se drasticky změnil kvůli hormonální poruše zvané akromegalie, která způsobila nadměrnou produkci růstového hormonu v jejím těle. Tento stav měl za následek zvětšení jejích rukou, nohou a zejména obličeje, který nabyl mužských rysů. Tento proces byl navíc údajně neuvěřitelně bolestivý, protože kosti a tkáně se zvětšovaly rychle. Osamělá Mary tak trpěla fyzicky i psychicky, jelikož ji nikdo nechtěl kvůli jejímu vzhledu zaměstnat. Byla odhodlaná udělat cokoliv, aby svým dětem zajistila střechu nad hlavou a uživila je, proto při hledání práce nepolevovala ani přes kruté urážky a nevhodné komentáře okolí. Jednoho dne narazila na inzerát, kde hledali nejošklivější ženu na světě. A ačkoliv věděla, že to bude velmi ponižující, pro dobro svých dětí se na inzerát ozvala a zaslala zadavatelům svoji fotografii.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Jak v mládí vypadala krásná Blanche Monnier: Po 25 letech v zajetí v malé místnosti se svobody stejně nedočkala

Blanche Monnier byla krásná francouzská žena, která byla držena v malé místnosti v zajetí svou vlastní matkou po dobu neuvěřitelných 25 let. Tato otřesná událost se stala v 19. století ve vile urozené rodiny Monnierových ve městě Poitiers ve Francii. Její matka podporovala charitu a tvrdila, že se dcera odstěhovala. Jenže jednoho dne vyšla strašná pravda najevo.
svetzeny.cz

Ošklivost jí vynášela

Její vzhled zaujal Clauda Bartrama, který byl evropským agentem amerického cirkusu Barnum a Bailey. Z toho, jak Mary vypadala, byl Bartram nadšený a nabídl Mary plat ve výši 10 liber týdně, pokrytí cestovních výdajů a také provizi z prodeje pohlednic s její fotografií. Mary jeho nadšení nesdílela, jelikož se jí nezamlouvala představa, že se stane jakousi kuriozitou. Nabídku však přijala a díky tomu byla schopna zajistit svým dětem vzdělání, jelikož v následujících dvou letech vydělala asi 20 tisíc liber, díky čemuž mohly všechny její děti na dobrou internátní školu. Během své kariéry „nejošklivější ženy“ se dokonce objevila na titulní straně novin v New Yorku, kde ji označili za nejošklivější ženu na světě. Zatímco se celý svět bavil jejím vzhledem, roku 1927 se v časopisu Time ozval přední neurochirurg Harvey Cushing, který odsoudil kruté chování lidí k Mary. Jeho námitky však příliš nepomohly a veřejnost si tak dál utahovala ze vzhledu Mary. Po svých turné se Mary na chvíli vrátila do Evropy, ale zbytek života strávila v zábavním parku Dreamland na Coney Island v USA. V posledních letech života propadla alkoholu a kvůli špatným investicím přišla o značnou část svého jmění. Zemřela 26. prosince roku 1933.

Zdroj článku