Přejít k hlavnímu obsahu

Jak dnes žije kráska, které padali muži k nohám? Italská filmová hvězda Claudia Cardinale oslaví 85. narozeniny

Patří k nejzářivějším hvězdám stříbrného plátna a největším sexsymbolům minulého století. Do srdcí diváků se zapsala podobně jako Sophia Loren, Brigitte Bardot nebo Gina Lollobrigida. Z krásky se svůdnou postavou, po níž šílely miliony mužů, je dnes už babička, která si stále zachovává svůj optimismus a miluje život. Za pár dní oslaví své 85. narozeniny.

Ačkoli je Claudia Cardinale (vlastním jménem Claude Joséphine Rose Cardinale) známá jako italská herečka, její kořeny vedou do Tunisu, kde se 15. dubna 1938 narodila. Vystudovala lyceum a připravovala se na dráhu učitelky, ale tento plán nevyšel. Její život totiž úplně změnila místní soutěž krásy, kterou v roce 1957 vyhrála. Jako odměnu získala zájezd na filmový festival do Benátek a příběh velké hvězdy mohl začít. Do dvou měsíců totiž získala kontrakt na svou první filmovou roli.

Mohlo by se vám líbit

Modrooká filmová legenda Terence Hill: Parťák zesnulého Buda Spencera slaví 84. narozeniny. Zub času se i na něm podepsal

Italský herec, který proslul jako parťák Buda Spencera (†86), Terence Hill slaví ke konci března své 84. narozeniny. Proslavily ho role ve filmech Jesti se rozzlobíme, budeme zlí!, Sudá a lichá nebo Superpolicajti z Miami. Jak dnes vypadá filmová legenda?
svetzeny.cz

Jeden film za druhým

V Čechách je Claudia Cardinale známá především díky snímkům Rocco a jeho bratři (1960), Cartouche (1962) nebo Tenkrát na Západě (1968), ale filmů natočila za svou kariéru kolem stovky. Nejvíce aktivní byla v 60. a 70. letech, kdy zkoušela štěstí i v Hollywoodu. Hrála po boku největších filmových hvězd jako byl například Burt Lancaster, Alain Delon, Jean Paul Belmondo nebo Marcello Mastroianni. Díky své exoticky snědé tváři, tělesným půvabům, chraplavému hlubokému hlasu a temperamentu, ji režiséři obsazovali zejména do rolí nespoutaných, ale i hrdých a osudových žen. Posledním snímkem, ve kterém se zatím Claudia Cardinale objevila, je Neapol v závějích (2017).

 

Mohlo by se vám líbit

Hvězda 90. let Kelly z Beverly Hills 90210 oslavila půl století. Podívejte se, jak vypadá dnes svůdná kráska, která popírá botox

Milovníci devadesátek si těžko představí větší seriálový kult než Beverly Hills 90210, právě ten totiž po dobu několika let připoutával každou neděli k obrazovkám přes milion českých diváků, aby okoukli, co se děje v životech Steva, Brandona, Andrei, Valerie, Dylana, Kelly, Brendy, Davida a Donny a taky, co je nového v pověstném Peach Pitu. Silná sestava se nyní potkala po tři a třiceti letech od první klapky – i když už bohužel ne v plném počtu. Dylan McKay, vlastním jménem Luke Perry, podlehl přesně před čtyřmi lety mozkové příhodě. Hvězda večera ale byla jasná. Neuvěříte, jak prokoukla Jennie Garth!
svetzeny.cz

Osobní život plný dramat

Claudia si byla dobře vědoma své krásy a užívala si, že jí muži a nabídky k sňatku leží u nohou. Jenže ona je odmítala. Ačkoli bulvár občas spekuloval nad aférkami s některými slavnými muži, včetně režiséra Federica Fellinio nebo herce Briana Jonese, nikdy se takové spekulace nepotvrdily. Claudia byla dvakrát vdaná. K oltáři ji poprvé přivedl v roce 1966 producent Franco Cristaldi, který ji v začátcích kariéry pomohl dostat se na výsluní. V manželství, jež bylo plné výkyvů, musela poslouchat a dodržovat přísná pravidla smlouvy, kterou s Cristaldim podepsala. Nesměla například přibrat či jinak změnit vzhled.

Mohlo by se vám líbit

Nejsvůdnější ikona 80. a 90. let si zničila dokonalý obličej plastikami

Kim Basinger je americká herečka a modelka, která se proslavila v průběhu 80. a 90. let 20. století. Herečka byla symbolem krásy a dokonalé ženy, nyní byste ji ovšem jen těžko poznali. Ona sama ovšem nikdy veřejně nepřiznala, že by kdy nějakou úpravu či botox podstoupila. Co myslíte? Fotky hovoří jasně!
svetzeny.cz

Claudia se také musela zřeknout svého syna Patricka, kterého porodila tajně devatenácti letech a jehož otcem byl jakýsi Francouz. Dítě pak vychovávala její matka a vydávala ho za Claudiina bratra. Po nátlaku novinářů se koncem šedesátých let tato kauza nakonec provalila a herečka nakonec své mateřství přiznala. Jejím druhým manželem se stal v roce 1975 režisér Pasqual Squitieri, který je také otcem dcery Claudie.

Jak žije Claudia dnes?

Claudia žije už léta v Paříži. Věnuje se svým koníčkům, mezi které patří cestování a četba. Má velkou sbírku uměleckých děl a aktivně se podílí na kulturních akcích a výstavách. Také miluje zahrady. V roce 1994 dokonce otevřela v Itálii vlastní botanickou zahradu nazvanou "La Collina dei Pioppi", kterou vlastní a spravuje dodnes. Miluje své děti a vnoučata, s nimiž je stále v kontaktu, prochází se kolem Seiny, neodmítá rozhovory a pozvání na společenské akce a ráda se dívá na své filmy.

Claudia Cardinale oslaví 85. narozeniny
Zdroj článku