Přejít k hlavnímu obsahu

Nechte se vtáhnout do světa zázraků. V Dubaji (a jejím okolí)!

Info ikona
Dubajské skvosty

Ať už se zde zasníte nad velkolepými stavbami, vyzkoušíte zdejší atrakce, nebo se ponoříte do krás orientální krajiny, nikdy nevyjdete z údivu. Ty největší perly, které by vám v Dubaji rozhodně neměly uniknout, vám představíme právě teď.

Dubai Frame: Minulost i budoucnost v jediném rámu

Představte si, že se necháte výtahem vyvézt do výšky 150 metrů, aby se vám naskytnul fantastický výhled na jedno z nejrušnějších měst světa. Přesněji řečeno — zatímco na jihu pulzuje moderní Dubaj, směrem na sever budete mít jako na dlani město staré. Tahle velkolepá rozhledna připomínající gigantický rám obrazu přitom stojí na dvou věžích, jež spojuje padesátimetrový prosklený most. Unikátní je, že se v jeho skleněné podlaze ukrývají tekuté krystaly a speciální folie, které místo zprůhlední, jakmile na něj vstoupíte. A vše vám leží rázem pod nohama!

Ráda cestujete časem? Pak nezapomeňte v jedné z věží navštívit muzem, ve kterém se dozvíte vše o historii Dubaje. Ve druhé věži se zase nachází Future Zone, kde uvidíte, jak by mohla vypadat Dubaj za 50 let. Taky jste zvědavá? Tuhle netradiční rozhlednu najdete v Zabeel Parku a navrhl ji nizozemský architekt Fernando Donis. Vstupenka vychází na 50 AED pro dospělého a 20 AED pro děti. Děti, které jsou mladší tří let, mají vstup zdarma. 

Info ikona
Dubai Frame

Vzhůru do oblak: Ski Views Dubai!

Sky Views Dubai je atrakce, která uhrane hlavně dobrodružné a akční duše. Když totiž vyjedete výtahem mrakodrapu do výšky 219,5 metrů nad mořem, odměnou vám bude nejen fantastický 360 stupňový výhled na celou Dubaj, ale hlavně si rozproudíte adrenalin v krvi jedním z následujících zážitků: Navštívíte zde observatoř (z 52. patra po točitém schodišti vystoupáte do 53. podlaží, odkud pak na vlastní kůži otestujete 43metrovou skleněnou skluzavku vedoucí průhledným tunelem do vedlejší budovy), případně si střihnete procházku Edge Walk po té úplně nejvyšší římse mrakodrapu, samozřejmě vybaveni bezpečnostním postrojem. Ceny vstupenek začínají na 55 AED (pro děti) a končí na 699 AED (Edge Walk).

Info ikona
Sky view Dubai

Muzeum budoucnosti, z kterého sálá vnější i vnitřní krása

Přehlídka supermoderních technologií, které v nadcházejících dvou dekádách rozhýbou svět. To se vám naskytne v Muzeu budoucnosti, které založila nadace Dubai Future Foundation a které National Geographic zařadil na seznam 14 nejkrásnějších muzeí světa. Hlavní cíl Muzea budoucnosti? Ukázat, jak dokážou špičkové technologie vylepšovat život člověka, ale také pomáhat se sociálními, ekonomickými, a dokonce i klimatickými problémy. K vidění budou nejen úchvatné vynálezy, ale také workshopy a debaty s předními vědci.

To vše se ukrývá v budově, která připomíná asymetrický torus obložený ocelí a sklem, která stojí na hlavní městské silnici Sheikh Zayed Road. Plochu budovy, jež je skleněná a slouží zároveň jako okna, přitom zdobí verše arabské poezie, které se obracejí k vizionářskému duchu města. Za návrhem budovy stojí architekt Shaun Killa.

Info ikona
Museum of Future

Hatta: Skvělý důvod, proč ujet městskému ruchu

Vnitrozemská enkláva, která se rozkládá asi 130 kilometrů od Dubaje, je ideálním útočištěm pro všechny milovníky adrenalinu, ale i obdivovatele divoké přírody. Právě tady si můžete osedlat horské kolo a projet se po jedné z vyhrazených tras. Po cestě potkáte řadu tradičních farem, jezera a dalších krás této rozmanité blízkovýchodní krajiny.

Láká vás něco dynamičtějšího? V Hatta Wadi Hub, centru aktivit, můžete vyzkoušet sílu zorbingové dráhy, kdy se horem pádem budete řítit zavžená v průhledné kouli z kopce. Je zde ale možnost zavítat třeba do Drop-In parku, kde můžete pilovat odvážné skoky do vody. Pokud ale raději holdujete romantice, okouzlí vás Hatta přehrada. Je u ní parádní vyhlídka!

Suma sumárum: Pokud se pro cestu z Dubaje rozhodnete, rozhodně nebudete litovat — cesta autem do Hatty vám zabere 90 minut a sama o sobě přinese zážitky. Za okny vozidla se totiž bude magicky střídat ráz krajiny — od zlatých písků až po rudě zbarvené kopce. Nenechte si takovou podívanou ujít...

Info ikona
Hatta
Měření