Přejít k hlavnímu obsahu

Hatta: dobrodružství kousek od Dubaje

Info ikona
Hatta

V malebném horském městečku Hatta, které leží nedaleko Dubaje, se nabízí spoustu možností, kde si vychutnat neopakovatelné zážitky. Dáte přednost překonávání náročného terénu na horském kole nebo raději zkusíte třeba plavbu kajakem v místních modrozelených vodách?

Objevte kouzlo jízdy na horském kole

Není lepšího způsobu, jak zažít jedinečnou atmosféru zvlněné krajiny než skrze rychlé otáčky pedálů horského kola. Představte si adrenalin, když se projíždíte po serpentýnovitých stezkách, přes vádí a kolem plodných polí. Hatta Mountain Bike Trail Centre nabízí 52 km perfektně upravených tras pro všechny věkové skupiny a dovednostní úrovně. A co je nejlepší? Vstup je zcela zdarma a všechny stezky jsou jasně značené, takže se nemusíte bát, že byste zabloudili.

Info ikona
horské kolo Hatta

Prozkoumejte kouzlo Hatty pěšky

Město Hatta s nádherným panoramatem pohoří Al Hadžar je skvělým výchozím bodem pro pěší túry. Stezky vedou skrz vádí, údolí plného života, kde se můžete setkat s exotickými rostlinami i zvířaty. Přehradní jezero Hatta se řadí mezi další mistrovská díla přírody, kde lze obdivovat místní faunu a floru.

Info ikona
hatta pěší turistika

Obdivujte dechberoucí výhledy

Omračující panorama Hatty nabízí jedny z nejlepších výhledů ve Spojených arabských emirátech. Pokud hledáte kousek historie, navštivte Hatta Heritage Village. A nezapomeňte se zastavit v Hatta Hill Parku, kde můžete piknikovat a užívat si výhled na město. Spoustu dalších míst Dubaje, na kterých si můžete užívat nádherné výhledy a spoustu dalších informací najdete na webových stránkách Visitdubai.com/cs.

Trocha adrenalinu neuškodí

Ať už si vyberete klidnou jízdu na kajaku po jezeře nebo adrenalinovou jízdu dramatickou krajinou na ziplinu, Hatta vám nabídne vše. Na kajaku nebo šlapadle se můžete vydat do neprobádaných míst, která jsou ukryta za úbočími hor, takže nejsou z vyhlídky u nádrže vidět. A pro ty opravdu odvážné, co takhle skok padákem s Bird Eye Parachuting Club?

Info ikona
kajaky hatta

Zastavte se na více než jen jednu noc

Pokud chcete zůstat v Hattě déle, nabízí se řada ubytovacích možností. Ať už dáváte přednost kempování pod hvězdami ve vybaveném kempu nebo luxusnímu glampingu Hatta Dome Park. JA Hatta Fort Hotel nabízí hostům restaurace, wellness centrum, minigolf a dokonce i malou zoo. Z každého pokoje a apartmá můžete obdivovat panoramatické výhledy na okolní hory. Alternativou jsou hotelové chatky Terra Cabins. Tyto ekologicky udržitelné kabiny disponují moderním vybavením, ale také využívají solární panely pro efektivní využití energie a mají speciální infrastrukturu pro optimální termoregulaci.

Info ikona
Hatta

Dveře budoucnosti se otevírají

Hatta, neboli „dubajská vysočina“ se v blízké budoucnosti stane ještě atraktivnější. V první řadě se můžete těšit na modernizovaný systém veřejné dopravy, který bude zajišťovat snadný a pohodlný přístup k hlavním atrakcím. Na seznamu inovací je také plážová oblast dostupná po celý rok, úchvatná laguna, lanovka dlouhá 5,4 km, luxusní hotelové a wellness komplexy a zcela unikátní projekt vodopádů Hatta, který klade velký důraz na udržitelnost – voda z přehrady Hatta bude recyklována a znovu využita.

Milovníci přírody se mohou těšit na nově budované turistické stezky, které povedou k vyhlídce Jebel Umm Al Nisour. Odtud budete moci obdivovat panoramatický výhled z výšky 1 300 metrů nad mořem. A pro ty, kteří by si rádi Hattu užili ještě intenzivněji, bude k dispozici minimálně 200 rekreačních domů, které se v nadcházejících letech otevřou pro návštěvníky.

 

Měření