Přejít k hlavnímu obsahu

Víte, že ráj všech dovolenkářů a kosmopolitní destinace Dubaj byla dříve jen rybářskou osadou?

Info ikona
letní dovolená

Dokonalé pláže, služby na nejvyšší úrovni, skvělé jídlo a aktivity, které jinde prostě nenajdete. Dubaj je oprávněně dovolenkovým rájem. Je to ale také velmi zajímavé místo, které se za poslední desítky let neuvěřitelně změnilo.

Víte třeba, kolik národností zde žije? Jaký sport je zde tradiční? Slyšeli jste někdy o dubajském národním zvířeti? Napadlo by vás, že se v tomhle sluncem rozpáleném místě dá lyžovat? Dubaj je prostě tak zajímavá!

Malá osada

Původní Dubaj byste rozhodně nepovažovali za jednu z nejatraktivnějších dovolenkových destinací. Založena byla totiž v roce 1833, kdy šlo pouze o malou rybářskou osadu. Až v 80. a 90. letech 20. století se proměnila v jednu z nejmultikulturnějších a nejkosmopolitnějších destinací na světě. Zásadně také za poslední desítky let vzrostl počet obyvatel, pro srovnání – v roce 1965 žilo ve Spojených arabských emirátech 150 000 obyvatel, před čtyřmi lety už přes 9 milionů, z toho více než 3,4 milionu v Dubaji.

Info ikona
letní dovolená

Uctívaný přímorožec

Tušíte, jak vypadá přímorožec arabský? Jde o středně velkou antilopu, kterou lze spatřit v dunách v Dubajské pouštní rezervaci. A jde navíc o národní zvíře Spojených arabských emirátů! Kromě přímorožce můžete ve zmíněné rezervaci zahlédnout i gazely a velbloudy. Velkou šanci vidět na vlastní oči všechny jmenované budete mít při pouštním safari, letu horkovzdušným balonem, kempování nebo při večeři v dunách.

Info ikona
letní dovolená

Robotičtí jezdci

Dubaj má i své tradiční sporty, mezi ty hlavní patří tradiční závody plachetnic, sokolnictví a jezdectví. Za vidění určitě stojí velbloudí dostihy, které se konají na závodišti Al Marmoom a místo jezdců si velbloudy osedlávají roboti. V Dubaji se také koná nejbohatší dostihový den na světě podle Asijské dostihové federace. Jde o Dubajský světový pohár, který rok, co rok přiláká tisíce návštěvníků.

Info ikona
letní dovolená

Na pláž nebo na lyže?

Když se řekne Dubaj, každý si představí poležení na pláží, koupačku, potápění, vodní sporty, dokonalé opálení a sem tam vychlazený drink a skvělé jídlo. Jenže… v Dubaji se dá i krásně lyžovat! Krytý lyžařský areál najdete v nákupním centru Mall of the Emirates. Vybudována zde byla dokonce pět metrů vysoká krytá hora.

Info ikona
letní dovolená

Zábava pro všechny

Dubaj je také centrem zábavy a nejrůznějších atrakcí a aktivit pro návštěvníky každého věku. Třeba Bollywood Sky Flyer v zábavním parku Bollywood v Dubai Parks & Resorts je největší houpačka na světě. Láká vás adrenalin ve výšce 460 stop, konkrétně létání na rogalu i houpání najednou? V Dubaji ale najdete třeba i největší VR park na světě s více než 25 atrakcemi.

Info ikona
letní dovolená

Obyvatelé moře

Dubaj se chlubí velmi zajímavým podmořským světem kde žijí tisíce živočichů včetně kriticky ohrožené želvy jestřábí. Ne všechny ale chceme vidět při koupání, no ne? Milovníci podmořského života si v Dubaji rozhodně přijdou na své. Největší závěsné akvárium The Dubai Aquarium v nákupním centru The Dubai Mall se chlubí více než 140 různými druhy vodních živočichů. Akvárium Lost Chambers v ikonickém hotelu Atlantis, The Palm, je potom domovem největšího akvária ve Spojených arabských emirátech, kde žije dokonce přes 65 000 živočichů.

Info ikona
letní dovolená

Ikonické letiště

Za zmínku stojí i místo, na kterém Dubaj natěšené dovolenkáře vítá a také se s nimi loučí. Tamní letiště, přesněji řečeno terminál 3 dubajského mezinárodního letiště, je opravdu neuvěřitelnou stavbou. Jde totiž o největší letištní terminál na světě!

Info ikona
letní dovolená
Měření