Přejít k hlavnímu obsahu

Kam teď vyrazit, když milujete golf? Do Dubaje!

Info ikona
Dubai Creek Golf

Propadla jste golfové vášni a ráda byste si tenhle úžasný sport dopřála i během zdejší zimy? Abyste hrála na těch nejšpičkovějších greenech, nemusíte procestovat řadu zemí. Postačí, když svůj let nasměrujete do věčně slunné Dubaje. Právě tady totiž najdete největší koncentraci luxusních golfových hřišť, z nichž hned 3 jsou zapsána na seznam nejlepších na světě.

Dubai Creek Golf & Yacht Club

Mezi nejvyhlášenější golfové resorty patří Dubai Creek Golf & Yacht Club, který najdete v přístavní části přímo u Dubajské zátoky. Ovšem pozor — na zdejším velkorysém 18jamkovém a přes 6 km širokém hřišti, které obklopují palmy a také náročné vodní a písečné překážky, nehraje jen tak někdo! Místo hostilo ty nejprestižnější turnaje, takže pokud se řadíte mezi pokročilé hráčky, které umějí vzít hůl do ruky, bude vám s radostí otevřené. Tip: Kromě golfového vyžití se zde můžete i stylově ubytovat nebo dopřát romantickou procházku kolem zátoky.

Info ikona
Dubai Creek Golf

Els Club

Tohle místo vás bude fascinovat, pokud máte ráda míchání orientální a evropské kultury. Nachází se totiž v pouštní oblasti, ovšem jeho zakladatel (syn slavného jihoafrického hráče Ernieho Else) se při budování inspiroval golfovými koncepty ve Velké Británii, Austrálii nebo USA. Je to skvělá příležitost vyzkoušet své schopnosti hlavně pro pokročilé hráče, protože o záplavu zvlněné zeleně tu rozhodně není nouze. V Dubai Sport City.

Info ikona
Emirates Golf Club

Jumeraih Golf Estates

Pokud se chcete na vlastní oči podívat na hřiště, kde se konají gigantické akce typu DP World Tour Championship, jste na správné adrese. Právě v Jumeraih Golf Estates se nachází dvě naprosto odlišná, a přesto velmi unikátní hřiště. Jedno z nich je pojmenované Earth a podobně jako v Els Club, inspirovalo se nejlepšími západními areály, zatímco druhé, 18jamkové hřiště hostí poušť. Mimochodem, za tímhle místem stojí golfová superstar – Greg Norman. Sama pak posuďte, jak se mu zde povedlo zhmotnit letité zkušenosti.

Info ikona
Jumeirah Golf Estates

Emirates Golf Club

Láká vás představa, že si dopřejete svoji oblíbenou hru ještě po západu slunce? Pak rozhodně nesmíte chybět na Faldo Course, osvíceném 18jamkovém hřišti, kde si pod září reflektorů můžete užít hraní dosyta. Ale k mání je ještě jedno 18 a 9jamkové hřiště, na nichž můžou rozjet své hráčské touhy nejen pokročilí, ale i začátečníci. V Emirates Golf Club navíc funguje také Topgolf, hřiště, na kterém se můžete rozhodnout pro styl hry, a kde je každý odpal přenášen na speciální obrazovku, abyste dostala okamžitou zpětnou vazbu o svém švihu. Perfektní pro nezapomenutelný trénink, ať už vám je třicet, nebo osm.

Info ikona
Emirates Golf Club

Dubai Hills Golf Club

Pokud se chcete vrhnout do zápalu golfové hry a zároveň se kochat úchvatnými výhledy na dynamickou Dubaj, pak zamiřte na jedno z nejnovějších hřišť v Dubaji. Kromě zvlněného terénu, třpytících se vodních hladin a hřiště obklopujícího údolí, vás nadchne i osvícené odpaliště, kde můžete pilovat své dovednosti i po setmění.

Adress Montgomerie

A na závěr to nejlepší… 18jamkové hřiště zasazené do přepychového prostředí Emirates Hills je jedno z nejvyhledávanějších na celém Středním východě. A není divu — tahle fantastická play zóna zabírá víc než 100 hektarů, přičemž atraktivitu umocňují umělá jezírka, udržované zahrady a 81 velkých bunkerů. Pokud si chcete připadat doslova jako v jiné dimenzi, není lepší volby!

Info ikona
dubajské golfové hřiště

Výčet snových cílů pro všechny nadšené golfisty ale nekončí. Mrkněte na stránky Poznejte Dubaj a vybírejte z dalších možností.