Přejít k hlavnímu obsahu

Advent v Dubaji: ještě zářivější a radostnější

Info ikona
pečení perníčků

Prožijte vánoční atmosféru na pozadí zářícího města a nechte se unést magií svátků v jedné z nejdynamičtějších metropolí světa.

Vánoční trhy

Obohaťte svou zimní dovolenou návštěvou vánočních trhů v Dubaji, kde vás v rámci Dubajského nákupního festivalu čekají otevřené prostory plné unikátních dárků a rodinné zábavy. Zkuste tradiční trh ve čtvrti Madinat Jumeirah, který se koná od 15. prosince 2023 do 7. ledna 2024, a nabídne kromě bohatého programu také obří vánoční strom, cestu vláčkem na severní pól, zdobení perníčků či projížďku se Santou po vodních cestách. Al Habtoor City se od 31. ledna 2024 promění v Zimní zahradu s pestrou nabídkou stánků a zábavy. A nezapomeňte na nový trh v Jumeirah Emirates Towers, který nabídne vánoční atmosféru včetně míst pro hrátky se sněhem od 14. prosince 2023 do 4. ledna 2024.

Info ikona
trhy dubaj

Zima, jak má být

Zažijte zimní kouzlo uprostřed pouště a navštivte Ski Dubai, kde vás od 1. do 25. prosince čeká setkání se Santou. Můžete si užít sjezd na sněžných svazích, pozdravit tučňáky a vyzkoušet řadu atrakcí ve Snow Parku. Nevynechejte ani alpsky stylizovanou kavárnu s horkou čokoládou a zastavte se v Santově jeskyni – ale nezapomeňte, že i Santa si potřebuje odpočinout a nakrmit soby, tak si pohlídejte čas. Pro další zimní radovánky zamířte na kluziště v Dubai Mall, kde na vás čeká celoroční zimní zábava a umělé kouzelné sněžení.

Info ikona
ski dubai

Kultura s kouzlem Vánoc

Zima v Dubaji přichází s nabídkou živé zábavy, která oslavuje sezónu ve velkém stylu. Vychutnejte si Slava's SNOW SHOW, působivé představení v Dubajské opeře, které představuje zimní radovánky na jevišti. Pro milovníky klasiky nabídne město úchvatný Louskáček, tentokrát v podání baletu a orchestru přímo z Kazachstánu. Děti pak určitě potěší představení Magic Phil's Cirque du Silly v divadle Theatre by QE2, kde oblíbený dětský komik rozzáří svými kousky všechny dětské úsměvy. Pro ty, kteří preferují sváteční melodie, bude v Irish Village na programu show Christmas Cracker s 18členným souborem na stadionu Dubai Duty Free Tennis Stadium. Nezapomeňte sledovat dubajský kalendář akcí, abyste si nenechali ujít žádnou z této sezónní nabídky.

Info ikona
dubaj večeře

Sváteční menu, na které nezapomenete

Dubaj nabízí nespočet míst pro slavnostní hostiny, tak neváhejte oslovit recepci vašeho hotelu pro doporučení. Pro úvod do sváteční atmosféry navštivte již 9. prosince filmový večer ve výškách u AURA Skypool, kde na vás čeká projekce vánočního filmu v teple kašmírových dek a speciální „filmový  bento box“. Restaurace jako Bistro Des Arts, Folly a Publique odstartují sváteční sezónu 1. prosince s limitovanými edicemi svých menu. Grosvenor House přivítá hosty na nezapomenutelný vánoční brunch 23. prosince ve svých restauracích Toro Toro, Sloane's nebo City Social, stejně jako na štědrovečerní hostiny. Vánoční den pak můžete oslavit v Mott 32 či Jumeirah Mina A'Salam s velkolepým brunchem, vánočními melodiemi, návštěvou létajícího Santy a dětskými aktivitami. A nezapomeňte na čtyřchodový brunch v Bull & Bear ve Waldorf Astoria Dubai International Financial Centre 25. prosince.

Info ikona
sváteční stolování v DUbaji

Předvánoční nakupování

Dubajský nákupní festival (DSF) se vrací ve velkém stylu! Od 15. prosince 2023 až do 29. ledna 2024 se můžete těšit na 46 dnů plných zábavy, exkluzivních koncertů, jedinečných zážitků a lákavých nabídek z nákupních center i hotelů. Tento festival je skvělou příležitostí pro každého, kdo chce zažít vzrušení z nákupů a zároveň se bavit. Nejenže na vás čekají výprodeje a slevy, ale také mnoho šancí na výhru a každodenní překvapení, odhalená vždy den dopředu, která obohatí váš nakupovací zážitek. Během DSF můžete prozkoumat celou Dubaj a využít výjimečné nabídky a slevy, které vám obnoví šatník či vylepší technologické vybavení domácnosti. A pro technologické nadšence je tu GITEX Shopper, největší veletrh spotřební elektroniky v regionu, konaný od 14. do 18. prosince v Dubai World Trade Centre. Buďte připraveni na festival, který si získá srdce každého nakupujícího!

Info ikona
shoppin festival dubaj

V Dubaji se něco děje pořád!

Ať už do Dubaje vyrazíte kdykoliv, nemusíte se bát, že byste se nudili. Na rok 2024 se opět připravuje například oblíbený food festival, na kterém můžete prozkoumat rozmanitost a bohatství dubajské gastronomie. Tato událost je skutečnou oslavou chutí, přinášející širokou škálu pokrmů od gurmánských specialit v přepychových restauracích až po autentické pouliční delikatesy a kulinářské skvosty, které se teprve mají objevit.

Nechte se zlákat množstvím jedinečných kulinářských zážitků, které zahrnují speciální menu, gastronomické prohlídky s odbornými průvodci, kuchařské kurzy vedené předními šéfkuchaři a tematické hostiny, které se vám vryjí do paměti. Týden restaurací je vrcholem festivalu, kde každá účastnící se restaurace předvede svého inovačního ducha a nabídne chutě a kreativní postupy špičkových lokálních i světových kuchařů.

Měření