Přejít k hlavnímu obsahu

Proč byste měli v roce 2024 navštívit Dubaj?

Info ikona
dubaj

Líbilo by se vám strávit dovolenou na místě, kde každý okamžik slibuje dotek luxusu a kde se všechny detaily točí kolem vašeho pohodlí a spokojenosti? Dubaj, která nikdy nespí, vás ráda přivítá v roce 2024 osvědčenými taháky i dechberoucími novinkami, které překročí vaše očekávání a nabídne vám zážitky jako z pohádky.

Nová kapitola luxusního ubytování

Hotel Atlantis The Royal je synonymem pro splněné sny. Po svém debutu v únoru 2023 se okamžitě zařadil mezi elitu, a to nejen díky svému umístění v žebříčku 50 nejlepších hotelů světa. Připravte se na královské zacházení, kde se každý váš den stane nezapomenutelným. Snadno zamilovat se můžete i do hotelu Banyan Tree Dubai. Nachází se na idylickém ostrově Bluewaters Island a stane se tak vaší oázou klidu ve městě, které nikdy nespí. S jeho oceňovanými lázněmi a gastronomickými zážitky pod širým nebem jde o další dubajský skvost. Zapomenout nesmíme ale ani na přicházející hvězdy, jako třeba Mama Shelter Dubai. Cenovou dostupností a šarmem osloví nejen mileniály, ale i samostatné cestovatelky, které hledají dobrodružství a zároveň i stylové pohodlí. Pokud toužíte po obnově těla i duše, ubytujte se v Siro One Za'abeel. Toto místo se zaměřuje na holistické fitness a regeneraci, takže tady načerpáte spoustu inspirace pro zdravější životní styl.

Info ikona
dubaj

Hotely pro všechny druhy cestovatelů

Dubaj se pyšní rozmanitou nabídkou hotelů – každý si tady najde to své, ať už jde o dobrodruha nebo duše hledající klid a pohodu. Mezi místa, která si nesmíte nechat ujít, patří Bab Al Shams Desert Resort, který vás přenese do tradičního světa, jež připomíná opevněnou arabskou vesnici uprostřed malebné dubajské pouště. Pro milovníky městského života a kultury je tu 25Hours Hotel, jehož interiéry zdobí lokální umělecká díla a který nabízí unikátní kino Akil, představující nezávislou filmovou tvorbu z celého světa. Pro ty, kteří hledají únik od všedního dne na břehu moře, nabízí W Dubai - Mina Seyahi neopakovatelné zážitky s dechberoucím výhledem na azurové vody Arabského zálivu. NH Collection Dubai The Palm vás zase okouzlí svými veganskými pokoji a udržitelnými iniciativami, které se řídí moderními trendy zodpovědného cestování.

Info ikona
dubaj

Nekonečný relax na nádherných plážích 

Dubaj vás zve, abyste objevili veřejné pláže, kde každá nabízí něco unikátního. Kite Beach vás okouzlí svou živou atmosférou. Je ideální pro milovníky slunce, gurmány, nadšence kitesurfingu a vodních sportů. Na Sunset Beach, známé také jako Umm Suqeim Beach, si můžete vychutnat poklidné chvíle s nezapomenutelným výhledem na Burj Al Arab, zatímco sledujete, jak slunce pomalu zapadá za horizont. Navíc, The Beach v JBR vás přivítá svou promenádou plnou nákupních možností, restaurací a tržišť, což z ní vytváří dokonalé místo pro odpočinek u moře v kteroukoli dobu dne. Odpočinout si můžete také v některých z plážových klubů. Objevte nový rodinný ráj Limonata, živý plážový bar a italskou restauraci v Club Vista Mare na Palm Jumeirah, která přináší středomořskou atmosféru. V roce 2024 se můžete těšit na otevření 13 nových koncepčních klubů a restaurací na pláži J1 Beach, včetně elegantního Bâoli, mexického Gitano a luxusního italského plážového domu Gigi Rigolatto, které zpříjemní vaše plážové dny. Dubaj je také rájem milovníků vodních sportů. S nabídkou od parasailingu, kitesurfingu, plachtění, až po jízdu na vodním skútru a kajak si jistě vystačí i ti, co neradi leží celé dny na lehátku.

Info ikona
beach club

Sportovní nadšenci ve svém živlu

V Dubaji se každoročně konají sportovní události, které přitahují fanoušky z celého světa. Jednou z nejvýznamnějších je Dubajský světový pohár, který je považován za jeden z nejlepších dostihových dnů na světě. Další významnou událostí je Dubai Duty Free Tennis Championship, který každoročně hostí tenisové hvězdy. Tento dvoutýdenní turnaj, probíhající od 18. února do 2. března 2024, je jedním z klíčových momentů tenisové sezóny. Kromě toho Emirates Dubai 7s, založený v roce 1970, přináší sportovní a hudební festival, který v prosinci 2024 uvítá více než 5 000 sportovců v soutěžích v ragby, netballu, kriketu a fitness, doplněný bohatým zábavním programem. Tyto události představují jen malou část toho, co sportovní kalendář v Dubaji nabízí.

Info ikona
dubaj

Rodiny s dětmi se nudit nebudou

V Dubaji najdete spousty rodinných aktivit, které zabaví a poučí návštěvníky všech věkových kategorií. KidZania v Dubai Mall je interaktivní město, kde se děti mohou hravě seznámit s více než 70 profesemi. Pro příznivce přírody nabízí The Green Planet možnost prozkoumat tropický deštný prales plný života. Adrenalinové zážitky čekají v MOTIONGATE™ Dubai a IMG World of Adventures, kde se setkáte s oblíbenými filmovými postavami a vyzkoušíte si horské dráhy světového formátu. Aquaparky jako Wild Wadi a Aquaventure zase nabízí osvěžení a zábavu na vodních skluzavkách.

Info ikona
dubaj
Měření