Přejít k hlavnímu obsahu

Kvíz: Poznejte česká města podle jejich architektonických dominant

Dokážete správně určit, v jakém tuzemském městě stojí následující architektonické dominanty, zajímavé sochy a historické objekty? Náš kvíz odhalí, jak dobře máte Českou republiku procestovanou a zda vám z návštěv něco utkvělo v paměti.

Česká republika je plná  turistických cílů zajímavých svou historii, kulturou nebo architektonickou hodnotou. Každé město má co nabídnout a dokáže něčím upoutat. Mnohé stavby se staly pro dotyčná města doslova symbolem, o jiných se živě diskutuje, některé vyvolaly údiv a další dokonce výsměch. 
 

Mohlo by se vám líbit

Zeměpisný kvíz: Vyznáte se v českých řekách? Zkuste odpovědět na jednoduché otázky, odpovědět správně ale nedokáže každý

O tom, že nejznámější česká řeka je Vltava a u Mělníka se vlévá do Labe, není třeba diskutovat, to si snad pamatuje každý. Ale co když začne být řeč o menších řekách a jejich přítocích, dokážete přispět do debaty svými znalostmi? Zjistíte to v našem kvízu!
svetzeny.cz

Praha, to není jen Petřínská rozhledna, v Brně stojí za návštěvu nejen hrad Špilberk. Česká města nabízí mnohem víc zajímavých cílů. Jak velký znalec tuzemských staveb jste, napoví následující kvíz.

Více o jednotlivých objektech z našeho kvízu se dozvíte v galerii na konci článku. Ale nešvindlujte. Galerie je zde jen pro rozšíření vašich obzorů.

Baví vás naše kvízy? Zkuste třeba ten o českých značkách. Víte, že některé mají velkou tradici i ve světě?

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Jak dobře znáte českou historii? Otestujte své znalosti z významných momentů našich dějin

Možná dějepis patřil mezi vaše oblíbené předměty ve škole, nebo to pro vás naopak byly hodiny plné nudy. Ať už tak či onak, znát dějiny je zkrátka důležité a především pak dějiny české. Otestujte se v zábavném kvízu a zjistěte, kolik si toho z významných momentů české historie opravdu pamatujete.
svetzeny.cz
Turistická lákadla českých měst
Zdroj článku