Přejít k hlavnímu obsahu

Zeměpisný kvíz: Vyznáte se v českých řekách? Zkuste odpovědět na jednoduché otázky, odpovědět správně ale nedokáže každý

O tom, že nejznámější česká řeka je Vltava a u Mělníka se vlévá do Labe, není třeba diskutovat, to si snad pamatuje každý. Ale co když začne být řeč o menších řekách a jejich přítocích, dokážete přispět do debaty svými znalostmi? Zjistíte to v našem kvízu!

Co Čech, to muzikant, a kdo není muzikant, je vodák. I když právě na vodě se po večerech obě tyto dovednosti často setkávají u ohýnku s kytarou v ruce… Vodáctví má u nás každopádně dlouhou tradici a začátkem každého léta bývá na mnoha českých řekách rušno. Samozřejmě ne všechny jsou sjízdné, mohou se ale pyšnit i jinými zajímavostmi.

Každopádně řek i říček je v naší zemi požehnaně, zorientovat se v nich ale nedokáže každý, a to i přesto, že české povodí bylo kdysi součástí povinné výuky. Jenže tyto vědomosti v hlavě často nahradily jiné, potřebnější. Jak jste na tom s povědomím o stavu českých vodních toků vy? Zvládnete odpovědět na jednoduché otázky v kvízu?

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Takhle jsme bydleli za socialismu. Vzpomenete si na vychytávky komunistických příbytků?

Dnes sice nad panelákovými byty ohrnujeme nos, v dobách těžkého socialismu ale bylo terno získat takové bydlení. Domov v takzvaných lidských králíkárnách našlo za komunismu několik milionů lidí, jejichž příbytky se často jeden druhému podobaly jako vejce vejci. Vzpomínáte?
svetzeny.cz
Zdroj článku