Přejít k hlavnímu obsahu

Akce Show and the City opět pomáhá: Letošní ročník podporuje malého Adámka se vzácným genetickým onemocněním

Již počtvrté se organizátoři brněnské akce Show and the City rozhodli pomocí velkolepého večera podpořit někoho v nouzi. Letošní výdělek šel na pomoc nejen malému Adámkovi, který se narodil se vzácným genetickým onemocněním jménem pseudoachondroplazie. Návštěvníci akce si užili krásný a výjimečný večer a navíc svou účastí přispěli na dobrou věc.

Show and the City pomáhá již počtvrté

Čtvrtý ročník úspěšné Show and the City se uskutečnil 9.11. v Brně ve výjimečných prostorách hotelu Barceló Brno Palace. Stejně jako v předchozích letech se i letos organizátoři rozhodli výdělkem podpořit někoho v nouzi. Tím, komu byla letos pomoc poskytnuta, je malý Adámek, který se narodil se vzácným genetickým onemocněním jménem pseudoachondroplazie. Jedná se o onemocnění, které způsobuje snížení růstu dlouhých kostí a tím pádem způsobuje malý vzrůst. V dospělosti tak bude Adámek měřit přibližně pouhých 130 centimetrů. Vybrané peníze se tedy použijí na intenzivní rehabilitace, aby mohl Adámek chodit a rozvíjet se tak, jako ostatní děti.

Toto genetické onemocnění doprovází skolióza, lordóza, osteoartróza, bolesti kloubů, a to převážně dolních končetin. A ačkoliv hází život malému Adámkovi klacky pod nohy, on svůj boj nevzdává a život si v rámci možností užívá jak jen může. Miluje zvířata, především pak pejsky a koně. Jezdí proto na hiporehabilitační pobyt, který je pro něj velice přínosný. Pomáhá mu nejen v celkové koordinaci a posílení zádového svalstva, ale také po psychické stránce. Čím starší totiž je, tím více si jeho malého vzrůstu začíná všímat okolí.

Součástí ozdravného a pro Adámka velmi přínosného pobytu jsou i canisterapie a fyzioterapie. Pobyt však bohužel není hrazen z veřejného zdravotního pojištění. Show and the City proto zajišťuje, že většina částky z každé zakoupené vstupenky bude věnována malému Adámkovi a jeho potřebám.

Vybraná částka z letošního ročníku ale nešla pouze na pomoc Adámkovi. Pořadatelé se rozhodli peníze věnovat také organizaci Bílý Slon, která podporuje rozvoj zoologických zahrad.

Vendula Pizingerová exkluzivně pro Svět Ženy: „Tuhle práci nemůžete brát jako zaměstnání, musíte to dělat srdcem.”

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s Vendulou Pizingerovou, zakladatelkou a prezidentkou nadačního fondu Kapka naděje. Prozradila nám, jaké projekty a obzorová rozšíření Kapku naděje čekají, co si přeje nejvíc na světě, ale i to, jak a s kým bude trávit letošní Vánoce.
svetzeny.cz

Výjimečný večer plný hvězd

Kromě toho, že je akce Show and the City výjimečná tím, že lidé přispívají na dobrou věc, užijí si také mimořádný a krásný večer, který provází bohatý program plný slavných hvězd. V letošním ročníku se návštěvníci mohli těšit na krásné módní přehlídky. Exkluzivní modely z dílny Dolce Derza, MEJI a dalších zajímavých tvůrců na přehlídkovém mole již tradičně předváděly ty nejkrásnější dívky ze soutěže Miss Czech Republic doplněné vítězkami z minulých ročníků. Večer návštěvníkům obohatili i další účinkující jako například zpěvačka Kate Matl, vzdušná akrobatka Natali, kouzelníci Lukáš a Pavel Šeklin či zpěvák Martin Schreiner.

Celým večerem prováděla diváky moderátorka Sandra Parmová Pospíšilová, kterou mohou diváci znát z televizních obrazovek.

Show and the City 2023