Přejít k hlavnímu obsahu

Vidíte jít koně dopředu, nebo dozadu? Optická iluze odhalí, zda máte dominantní pravou, nebo levou hemisféru

Dovedete odhadnout, kterou mozkovou hemisféru máte dominantní? Napoví vám video, ve kterém se stačí zadívat na koně. Vidíte jej jít dopředu, nebo dozadu? Dle toho zjistíte, jaká hemisféra mozku je s velkou pravděpodobností ta dominantní a co to znamená.

Vidíte jít koně dopředu, nebo dozadu?

Když Damayanti Datta před rokem publikoval video s optickou iluzí koně, ještě netušil, jakého úspěchu a množství sdílení se dočká. Jedni totiž vidí koně jdoucího zcela jednoznačně dopředu, druzí naopak tvrdí, že kůň jde ve skutečnosti dozadu. Dokonce se našli i tací, kteří jsou přesvědčeni, že je možné vidět jít koně oběma směry. Jak to tedy je? Zadívejte se pozorně na video a sami si odpovězte na otázku, jak tedy kůň jde. Vaše odpověď napoví, jaká je vaše dominantní hemisféra mozku.

Mohlo by se vám líbit

Test: Natáhněte ruku před sebe a vaše tělo vám odpoví, které potraviny vám škodí

Věděli jste, že pomocí svalového testování můžete tělu klást otázky a tělo vám může odpovědět? Díky dnešnímu testu můžete zjistit, zdali vám nějaká potravina, léky nebo kosmetika škodí. Spoustu lidí trpí potravinovou intolerancí nebo alergií a možná o tom ani nevědí.
svetzeny.cz

Kůň jde podle vás dopředu

Pakliže vidíte jít koně vpřed, pravděpodobně se řadíte mezi myslitele s dominantní levou mozkovou hemisférou. Lidé, kteří mají tuto hemisféru dominantní, mají velmi dobré analytické schopnosti, nedělá jim problém přemýšlet logicky, velmi dobře pracují s čísly a statistickými údaji, jdou jim počty i jazyky. Mají rádi pořádek a snaží se mít vše dobře zorganizované. Skvěle se uplatní v oborech jako je účetnictví, věda či informační technologie. To, že jsou lidé s touto dominantní mozkovou hemisférou nadaní v těchto směrech, zároveň nutně nemusí znamenat, že by nebyli vůbec kreativní.

Lidé s dominantní levou hemisférou mozku jsou obvykle puntičkáři a detailisté, bývají to skvělí lídři, kteří odvádějí dobrou práci. Je na ně spolehnutí a nemají tendence přehnaně reagovat v emočně vypjatých situacích. Rádi plánují, chaos jim nevyhovuje. Pokud se vyskytne v kterékoliv ze sfér jejich života problém, nestrkají hlavu do písku, ale ihned se pídí po řešení.

Info ikona
Malý génius

Kůň jde podle vás dozadu

Jestliže vidíte jít koně směrem vzad, pak to značí, že máte dominantní pravou mozkovou hemisféru. V tom případě jste kreativní, máte bujnou fantazii, vaší předností je i rozvinutá intuice a emoční inteligence. Jste myslitel, který přímo srší originálními nápady. Pravděpodobně jste velmi dobří ve vyjadřování svých pocitů, vytváření uměleckých děl, kreativních činnostech a máte také dobrý odhad na lidi – dovedete v nich „číst“. Hodí se pro vás kariéra spisovatele, psychologa či umělce. Vaší velkou výhodou je schopnost vymýšlet originální nápady a vyčnívat z davu.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Odhalíte, která z žen něco skrývá? Dozvíte se, jak umíte odhadnout řeč těla druhých lidí

Jak dobře umíte odhadnout řeč těla druhých lidí? To se dozvíte v našem kvízu. Stačí se zadívat na obrázek, kde je jedna žena vyobrazena v různých pozicích. Vaším úkolem bude odhalit, která z žen něco skrývá.
svetzeny.cz

Pozor si musíte dávat na to, abyste se nezahltili až příliš velkým množstvím činností. Organizace není vaší silnou stránkou. To se může projevit i v partnerských vztazích. Dominance pravé mozkové hemisféry se také často pojí s negativními emocemi. Lidé s touto dominantní hemisférou bývají náchylnější k depresím.

Vidíte obojí

Pakliže vidíte koně jít jednou dozadu a podruhé zas dopředu, signalizuje to vaši schopnost přepínat mezi hemisférami. Je tedy pravděpodobné, že obě hemisféry jste schopni používat stejnou měrou bez toho, aby vám to činilo zásadní problémy. To je opravdu výhra, protože snadno rozlousknete hádanku, vypočítáte složitý matematický příklad, ale zároveň jste kreativní a nápadití.

Zdroj: Your Tango, Very Well Mind, Bustle, Simply Psychology, Mindvalley