Přejít k hlavnímu obsahu

Tarotový výklad od kartářky Alice Cross od 5. do 11. února 2024: Karta Rytíř mečů radí vyhnout se milostným intrikám

Info ikona
Tarotový výklad

Kartářka Alice Cross pro Svět Ženy připravila tarotový výklad od 5. do 11. února 2024. Zjistěte, co vás v tomto týdnu čeká a na co se podle výkladu tarotových karet připravit. Čekají nás pohodové dny, ale i takové, ve kterých budeme muset pracovat sami na sobě. Na místě bude také zhodnotit vaši finanční bilanci a nastavit její stabilitu.

5.2. - Královna pohárů

Tarotová karta Královna pohárů se týká lásky a vášnivých citů, které proudí v našem nitru. O těchto emocích čteme v romantických příbězích i dramatech. Jak se cítíte ve svých citových záležitostech? Královna pohárů nám ukazuje, že máme již dostatek zkušeností a lásky v sobě, což nám dává jistotu, že se můžeme věnovat novým výzvám a odvážit se do neznámých vod. Pokud někdy pocítíte nejistotu, měli byste věřit, že jste dostatečně silní, abyste to zvládli sami. Tato karta nám připomíná, že i když jsme zvyklí na podporu od druhých, máme v sobě sílu, abychom byli nezávislí. Dnešní den je o pohodě, tak si vytvořte příjemné prostředí a procvičujte svou vnímavost. Udělejte si šálek bylinkového čaje, abyste si mohli užít klidný a harmonický den. Snažte se nepodléhat citovým zmatkům a chaotickým stavům; nyní není vhodný čas na jejich vytváření. Místo toho zkuste zaměřit svou pozornost na péči o sebe i o druhé. Oblékněte si krásné oblečení, vyjděte s přáteli na skleničku nebo si prostě jen odpočiňte. Nechte volný průchod svým fantaziím, které vám přinesou pocit bezpečí a harmonie. Mějte dnes oči otevřené a vnímejte srdcem všechno, co uvidíte a prožijete!

Vyberte si jednu ze 3 karet, která se vám líbí. Zjistíte, co vás čeká příští týden

Pokud věříte na věci mezi nebem a zemí, dost možná jste si už nechali někdy vyložit karty, protože jste chtěli nahlédnout do budoucnosti. Jana Rubešová pracuje nejen s mariášovými kartami, ale i s mnoha dalšími. Tentokrát vyložila tři andělské karty. Jedna z nich vám pomůže odhalit, co vás čeká v nejbližších dnech.
svetzeny.cz

6.2. - Páže pentaklů

Venku už na nás pokukuje sluníčko a Sněženky již hledají cestu na povrch. Děti sílí s energií a hledají, kde se mohou seberealizovat. Karta Páže pentaklů je nabitá energií a plány, které je třeba uskutečnit. Děti běhají po venku, chtějí se ušpinit a dospělí čekají na teplejší počasí. Nechte se nakazit dětským dobrodružstvím a vyražte do přírody nebo na výlet. Páže pentaklů vás vybízí, ať vymyslíte výlet spojený s luštěním hádanek nebo zkuste Geocaching. Je to karta naplnění skutečných reálných cílů. Udělejte si čas na vše, co dnes prožíváte a děláte, vnímejte to a uvědomte si, že tím tvoříte svoji budoucnost. Dnešek přeje všemu, co vyžaduje další rozvoj, takže “rychloakce”, které nikam nevedou, nechte na jindy. Představte si, že jste plni elánu a vidíte za sebou výsledky, to je úžasné. Buďte praktičtí, žádné snílkování, držte se nohama pevně na zemi, budete pro sebe i pro přátelé skvělou oporou. Zkontrolujte svoji finanční bilanci, jste s ní spokojeni? Dnešní energie je o mladistvé energii Země, která nám může pomoci vylepšit naší finanční situaci, tak ať nepromarníte svoji šanci na zlepšení. Ženám, které mají přání otěhotnět, přinese karta Páže pentaklů podporu k početí a těhotenství. Když dnes budete vyzváni k něčemu novému, využijte své schopnosti z minulosti, ze svého studia a praktikujte je.

7.2. - Král pentaklů

Král pentaklů nás vybízí a kontroluje, zda jste si ujasnili své plány a povinnosti. Praktikujte! Dnes díky svým zkušenostem můžete vyřešit záležitosti, které jste odkládali. Využijte ve prospěch vytrvalost a silnou vůli. Dnešek je stvořený pro to, abychom používali logické a praktické myšlení, bez zbytečných emocí a intuitivních vhledů. Můžete se poradit s někým, kdo již má zkušenosti a může vám pomoci. Král pentaklů je karta produktivity. Představuje potenciál, kde lze realizovat viditelné a praktické dovednosti v našem životě. Emoce vás ovládají a máte stále milion výmluv? Zkuste si zajistit větší stabilitu a klid, abyste mohli využít praktický život ke svému pohodlí. Nezapomeňte, že král pentaklů umí být spolehlivý, ale také umíněný a nemá rád změny, takže dnes nepodléhejte žádným změnám, o kterých byste nebyli přesvědčeni, že jsou ty pravé. Dnešek je předurčen pro růst a dosažení dokonalosti. Král pentaklů vám pomůže tvořit vaši práci efektivně, abyste vše stihli včas. 

Týdenní horoskop od 5. do 11. února: Blíženci chtějí utíkat, Ryby budou zmatené

Tento týden pocítíme energii vzdušného Vodnáře, pro kterého je důležitá nezávislost a svoboda. Právě tyto vlastnosti se nyní dostávají do popředí. Spolu s nimi můžete cítit i určitý chaos a přeskakování z jedné věci na druhou. Je třeba určit a dodržovat priority, snažit se o uzemnění. Co dalšího přichystaly planety pro zrozence jednotlivých znamení zvěrokruhu? Nahlédněte do našeho horoskopu.
svetzeny.cz

8.2. -  7 pohárů

Tarotová karta 7 pohárů symbolizuje období, kdy máme před sebou mnoho možností, ale zároveň nejsme schopni se rozhodnout, která je pro nás ta pravá. Je to doba, kdy není třeba se příliš namáhat s přemýšlením a hledáním cesty, protože jsme rozptýleni množstvím možností kolem nás. S nabytými zkušenostmi a schopnostmi je někdy obtížné vybrat správný směr. Měli bychom si uvědomit, že ne vždy je potřeba radit druhým a měli bychom se spíše zastavit, nechat čas plynout a dovolit své pravé cestě uzrát. Vyžaduje to trpělivost a čas, abychom nalezli svůj vlastní směr. Není prospěšné snažit se kopírovat cesty druhých, protože tím se pouze vzdalujeme od svého vlastního poslání.

9.2. - Rytíř mečů

Rytíř velí, ať se dáte do pohybu. Stagnace nikam nevede. Páteční den je pro chytré nápady, které mají rychlost a rozvoj. Věnujte pozornost všemu, co se vám dnes bortí nebo nejde dle vašich představ. Určitě není nutno nad tím “hudrovat”, ale je třeba tomu dát pevné základy. Mečový rytíř představuje archetyp rytíře bojujícího za svého pána. Bojujte za svou rodinu, za své nadřízené, ukažte jim, co ve vás je. Postavte se za ně, zda se domníváte, že mají pravdu, snaží se a jste o tom přesvědčení. Buďte loajální, dnes není prostor pro nekalé jednání. Zda máte novou práci, zaměřte se na to, jak se budete reprezentovat. Je to důležité. Přitom buďte věrni svým ideálům a hodnotám. Při obchodních jednáních jděte do boje chytře a rychle. Vydejte ze sebe to nejlepší! Buďte mistři v komunikaci. Milostným intrikám se dnes vyhněte obloukem, nemuselo by to dopadnout ve váš prospěch. Výzvou mečového rytíře jsou emoce. Ve společnosti přeměňte vztek v šarmantnost a hýřivou komunikaci. Dnešek je stvořen pro vzdušnou lehkou konverzaci, která se může zvrhnout až v emoční výboj. Emoce dnes nechte svobodně plynout, rozvíjí vás v emoční inteligenci, která je součást lidské společnosti, tak se jim nebraňte. Prožijte dnešek naplno!

Co přinese čínský rok dřevěného draka jednotlivým znamením: Čekejte příliv síly a nestálosti. Nudit se nebude nikdo z nás

Zatímco náš kalendářní rok nakousl již svůj druhý měsíc, čínský nový rok teprve klepe na dveře. Potrvá od 10. února 2024 a skončí 28. ledna 2025. Vždy ho provází coby patron některé z dvanácti zvířat, pro letošek je to Dřevěný drak. Mnohým znamením přinese zásadní změny, životní restarty a nečekané vzrušení.
svetzeny.cz

10.2. - 6 mečů

Dobrá rada a odpočinek jsou hesla dnešního dne. Potřebujete svůj prostor, na což upozorňuje tarotová karta 6 mečů. Potřebujete emoční klid a je třeba se o to postarat. Vymezte si hranice, udělejte si pevný plán a nenechte se rozhodit. Emoce s vámi dnes mohou cloumat, ale vy potřebujete “klidné vody”. Nenechte se dnes zaplést do konfliktu nebo diskuze, která by vás rozhodila. Vaše emoční stránka dnes není v plné síle, abyste to objektivně vyřešili. Dbejte dnes na své psychické zdraví s největší důrazností. Důležité je, abyste se cítili dobře, nebo si vyražte na místo, které je pro vás něčím vzácné a cítíte se zde bezpečně. Nechte stranou vše, co dnes nechcete řešit, není na to správný čas, dejte si od toho odstup. Užívejte pocitu, že jste sami se sebou a s lidmi, se kterými je vám příjemně.

11.2. - 8 pentaklů

Všechno souvisí se vším a je čas pokračovat. Možná se vám vše zdá rutinní, ale je třeba soustředit veškerou energii, abyste odváděli kvalitní práci. Vytrvejte za každou cenu. Neděle může lákat k lenošení, ale překonejte sami sebe. Možná nejste spokojeni s výsledky, které odvádíte, ale trpělivost je tu na prvním místě, nevzdávejte to, je třeba nehledět na výsledky, ale pokračovat v díle. Zaměřte se na jeden úkol či aktivitu a nenechte se rozptylovat ničím jiným. Dnešní den je o tom, abyste byli naladěni na svou notu a tomu se věnovali do hloubky. Nechte čas běžet, jak jen můžete. Dnešní den je ideální na hry, luštění hádanek nebo objevování nových poznání. Budete nabití myšlenkovou energií, kterou realizujte do skutečných činů, žádné snílkovství. Poselství karty 8 pentaklů je realizovat své nápady a převádět je ve skutečnost. Věřte svému projektu nebo myšlence a dejte tomu čas a úsilí, abyste ji mohli uskutečňovat. 

Velký přehled novoluní, která nás čekají v roce 2024: Kdy nastanou a jak využít nejlépe jejich energii

Každé novoluní je začátkem nového lunárního cyklu, ale také je symbolem nových začátků. Během novoluní je ideální čas, kdy si můžete stanovit nové cíle, nebo začít nové věci. Každé novoluní je však v něčem specifické podle měsíce, ve kterém se nachází. Pohlédněte do astrologické budoucnosti toho roku a zjistěte, které novoluní bude pro vaše záměry nejlepší.
svetzeny.cz

Alice Cross, vystudovaná alchymistka specializující se na tarotové výklady, historii alchymie, symboliku a tarotovou numerologii. Přetváří získané alchymistické poznatky do běžného života pomocí transformace. Přináší k vám alchymii moderní, ale zároveň tajemnou a tisíce let neměnnou. Je zakladatelkou prvního online alchymistického českého portálu Alchymistka.com.

Tarotové karty na týden od 5. do 11.2. 2024
Zdroj článku