Přejít k hlavnímu obsahu

Isaac Newton spočítal, že konec světa nastane v tomto století: Vycházel přitom z Bible

Info ikona
apocalypse-g10961b68a_1920.jpg

Isaac Newton je považován za jednoho z nejvlivnějších lidí světa a geniálního vědce. Málokdo však ví, že se seriózně zabýval i alchymií a teologií. Z jeho poznatků vychází teorie o konci světa, jak jej známe. Pracoval přitom s informacemi z Bible a matematickými výpočty. Na který rok jej stanovil a co přesně se dle něj má stát?

Isaac Newton spočítal, že konec světa nastane v tomto století

Isaac Newton byl jedním z největších vědců v dějinách. Když se řekne jeho jméno, většina z nás si vybaví jeho pohybové zákony. Málokdo ale ví, že kromě nich se zabýval například i alchymií, a dokonce se snažil přijít na kloub tomu, kdy náš svět skončí. Po jeho smrti v roce 1727 byly objeveny jeho zápisky, které slavného vědce ukazují v jiném světle. Jejich součástí je například propracovaný recept na výrobu kamene mudrců, bájné látky, která je schopná měnit kov ve zlato, a co víc, rovněž má umožnit přípravu elixíru nesmrtelnosti.

Numerologie lásky: Zjistěte, zda se k sobě hodíte dle data narození. Mezi stabilní páry patří životní čísla 1 a 9 i 5 a 6

Chtěli byste vědět, zda jste s partnerem spřízněné duše, nebo váš vztah nemá budoucnost? Odpověď vám může poskytnout i numerologie. Zjistěte, jak na tom jste. Existují ideální číselné kombinace, které předurčují, že váš vztah vydrží.
svetzeny.cz

Vycházel přitom z Bible

To však není všechno. Nejvíce zajímavou částí jsou poznámky Isaaca Newtona, které se týkají konce světa. Ten podle něj má nastat již v tomto století, konkrétně v roce 2060. Jak k tomuto roku došel? Pohrával si s různými letopočty, aplikoval matematické výpočty na poznatky z Bible. Ve všech svých výpočtech vycházel z Knihy Daniela, také známé jako Danielovo proroctví. Ta se zaměřuje na úplně první kroky lidstva z náboženské perspektivy. Kniha se také zabývá biblickou apokalypsu a tím, za jak nastane. Isaac Newton věřil, že konec světa nastane po 1260 letech „zkaženosti církve“. Nejprve ale musel najít počáteční rok. Ten stanovil na rok 800, kdy se Karel Veliký stal prvním svatým římským císařem. Když k němu přičteme 1260, dostaneme se na rok 2060, kdy měl podle vědce nastat konec světa a návrat Krista. Svět má v tento rok „zhasnout ve velkém požáru“ a zároveň má začít nová „božská éra“. Koncem světa Isaac Newton nemyslel úplnou destrukci planety, předvídal válku, hladomor, epidemie, to samé, co mnoho dalších proroků.

Newton řekl, že to bude pouze konec světa, jak ho známe, protože Babylón padne, a na zemi bude království svatých. Nastane druhý příchod Krista a následně tisíciletí míru.

Nejprve však Ježíš potrestá všechny, kteří zkazili křesťanství kvůli tomu, aby z toho měli prospěch. Pak naučí lidstvo žít v harmonii.

Indiánský horoskop čítá 12 znamení: Zjistěte, zda jste narozeni jako záhadný Havran či charismatický Jelen

Indiánský horoskop má stejně jako ten klasický dvanáct znamení zvěrokruhu. Ta se však dost liší od těch, která známe. Které z nich jste vy? Zjistěte to dle data narození. Bude to záhadný Havran, charismatický Jelen nebo jiné znamení?
svetzeny.cz

Můžeme jeho teorii o zániku světa věřit?

Nabízí se otázka, nakolik můžeme Newtonově teorii o konci světa, jak jej známe, věřit. Kritici se často ušklíbají nad tím, že Isaac Newton byl sice bezesporu skvělý matematik, ale zároveň byl silně nábožensky založený. Nutno podotknout, že v náboženství velmi věřil například i Albert Einstein. Nicméně pro řadu vědců je náboženství pouhou fantazií, která do světa vědy nezapadá. Proto kritici Newtona zpochybňují už samotný základ jeho teorie, nehledě na roky a výpočty. Nicméně o blížícím se konci světa, jak jej známe, hovoří i jiná proroctví. Přečtěte si například více o temné vizi Baby Vangy či Nostradama

Zdroje: UNILAD, History of Yesterday

Zdroj článku