Přejít k hlavnímu obsahu

Zbavte se negativní energie: Retrográdní Merkur vnáší do našich životů chaos. Čelit mu můžete volbou slov i spojením s přírodou

Info ikona
Tyrkysová aura

Od 14. ledna můžeme pociťovat vliv retrográdního Merkuru. Ten do našich životů vnáší chaos. V této době může docházet ke zmatkům a nedorozuměním. Této negativní energii však lze čelit. Pomůže správná volba slov i spojení s přírodou.

Retrográdní Merkur potrvá až do 4. února

Merkur vstoupil do své retrográdní pozice 14. ledna a vytrvá v ní až do 4. února. Retrográdní Merkur je z hlediska astrologie dobře známým jevem, je však možné, že vy o něm čtete poprvé. Co to tedy vlastně je? Několikrát do roka se může zdát, že planeta Merkur cestuje na obloze zpět, tj. Merkur je ve zdánlivém retrográdním pohybu. Z pohledu astrologie to přináší do našich životů zmatky, chaos a nedorozumění. Mohou se objevit chyby v korespondenci, může nás „pozlobit“ elektronika či nám nějaká záležitost pokazí cestovatelské plány...Jistě sami vymyslíte další patálie, které by mohly nastat.

Minulé životy dle numerologie: Odvíjí se od životního čísla. Byli jste vůdci, čarodějové, otroci či šamani?

svetzeny.cz

Na druhou stranu není potřeba přemýšlet jen negativně, každá mince má dvě strany. Retrográdní Merkur také způsobuje, že je naše intuice v těchto dnech zvýšená a také může docházet k mimořádným náhodám. Letos nás čekají ještě další tři období retrográdního Merkuru:
Od 10. května do 2. června

Od 9. září do 1. října

Od 28. prosince 2022 do 18. ledna 2023

Jak čelit retrogádnímu Merkuru?

Jistě jste si položili otázku, zda vy sami můžete něco udělat, abyste se zmatkům a nedorozuměním vyhnuli. Odpověď zní ano, existují nástroje, jak toto období „přežít“ v relativním klidu. Níže naleznete několik tipů, jak se zbavit negativní energie retrográdního Merkuru. Je jen na vás, které se rozhodnete aplikovat.

 

Horoskop: Pokud vás ovládá únava a špatná nálada, mohou za to hvězdy. Střelci i Váhy mají tento týden omluvenku

svetzeny.cz

Správná volba slov

Správná volba slov je důležitá i za normálních okolností, ale ruku na srdce, komu nikdy „neujelo“ něco, co si radši měl nechat sám pro sebe? V období retrográdního Merkuru se vám to ale může šeredně vymstít. Proto než příště začněte mluvit, pomalu se nadechněte, utřiďte si myšlenky, a až pak spusťte. Nebojte se na chvilku se odmlčet nebo přiznat, že si musíte něco promyslet. Nenechte se ovládnout svými emocemi. V afektu byste mohli svými slovy ranit city druhých. Také si dávejte pozor na to, abyste nemluvili až přespříliš. Dejte také prostor druhým a naučte se poslouchat.

Info ikona
Mluvit v práci

Spojení s přírodou

Pobyt v přírodě má moc naši mysl uzdravovat. V dnešní uspěchané době si zde můžeme odpočinout. Zejména to platí o období retrográdního Merkuru. Koho by nevystresovalo, že nic nefunguje tak, jak má, všude vládne chaos a dochází neustále k nedorozuměním. Nedivili bychom se, kdybyste už po čtyřech dnech od začátku tohoto období měli hlavu jako pátrací balón. Pokud tak tomu je, vyrazte na procházku do přírody. Vypněte si telefon, aby si vaše mysl mohla skutečně odpočinout a nic vás nerušilo.

Info ikona
Procházka

Dvakrát měř, jednou řež

Dvakrát měř, jednou řež,“ zní české přísloví. V tomto období by se mělo tesat do kamene. Hlavní je se neukvapovat a nejednat zbrkle. Věnujte pozornost detailům, nejednejte ve spěchu. Pokud budete podepisovat nějaké smlouvy, přečtěte si obzvláště důkladně část psanou malými písmeny. Trvejte na tom, že si pečlivě přečtete vše, co hodláte podepisovat. Pokud vám podmínky nevyhovují, nechte smlouvu přepracovat. Vyplatí se vám to.

Zdroje: Almanac, Spiritual Gangster


 

Vlčí úplněk v Raku: Dožene nás k pláči. Nejvíce ovlivní Berany, Lvy a Střelce

svetzeny.cz