Přejít k hlavnímu obsahu

Proroctví starší 100 let: Watkins předpověděl mobilní telefony i hotová jídla. Co dalšího nás nemine?

Info ikona
proroctví

Věříte na proroctví a v to, že se splní? V roce 1900 americký stavební inženýr John Elfreth Watkins přišel s řadou předpovědí. Měl vize, jak bude vypadat svět v roce 2000. Jak se mu jeho vize splnila? Co všechno se od té doby odehrálo a jak moc byla jeho vize správná?

Své proroctví doprovázel slovy, že se mohou zdát divná a prakticky nemožná, ale v té době konzultovat své názory a vize s velkými vědci a institucemi v zemi. To bylo před více než sto lety. Jak se promítly do dnešní doby a co všechno se splnilo? Které předpovědi se Watkinsovi vyplnily?

Digitální barevné fotografie

I když možná Watkins nedisponoval slovem digitální a nevysvětlil, jak si fotoaparáty, počítače a fotky představuje, předpověděl, že budou lidé využívat nové technologie pro fotografování. V té době lidé považovali za největší výkon černobílou fotografii, barevná už byla velmi vizionářská. “Pokud za sto let dojde v Číně k bitvě, o hodinu později budou v novinách zveřejněny záběry” píše se v proroctví to, co se dnes běžně děje.

Mobilní telefony

Myšlenka bezdrátového telefonu, který by propojoval hovory mezinárodně? To byla v době Watkinse naprosto revoluční myšlenka. “Bezdrátové telefonní a telegrafní okruhy budou pokrývat celý svět” předpovídá a doplňuje, že lidé budou schopni telefonovat jednoduše i do Číny, což v té době bylo nemyslitelné.

Předpověděl zlomové události, které ovlivnily svět: Z Nostradamova proroctví pro rok 2023 mrazí. Mluví o válce, době temna, ale i o nebeském ohni

svetzeny.cz

Předpřipravená jídla

Neumíte si bez hotových jídel představit život a zachraňují vás v době, kdy nemáte čas vařit? Před více než sto lety naprosto nemyslitelné. “Hotová jídla budou nakupována v provozovnách podobných našim dnešním pekárnám” předpověděl to, co dnes vidíme a konzumujeme často zcela běžně.

Zpomalení růstu populace

Čísla už před více než sto lety byla vysoká, mínil Watkins a odhadoval, že růst populace se zpomalí. “V Americe bude pravděpodobně 350 až 500 milionů lidí, odhadoval. Správně tak určil, že se růst oproti letům 1800 až 1900 zpomalí.

Televize

Watkins předvídal kamery a obrazovky, které by mohly být propojené elektrickými obvody. Měl vizi velké mezinárodní televize. ”Člověk uvidí celý svět. Osoby a věci všeho druhu se dostanou do ohniska kamer” předpověděl to, co dnes využíváme prakticky každý den.

Info ikona
fotoaparát

Baba Vanga nebo Nostradamus předpověděli světu pohromy a kastrofické scénáře, některé se vyplnily. Proč se uchylujeme k proroctví?

svetzeny.cz

Co mu nevyšlo?

Žádné další C, X nebo Q - Watkins je bral jako zbytečné, což se evidentně nestalo.

Žádná auta ve velkých městech - správně předpověděl metro a to, že se v centrech měst bude chodit pěšky, ale z měst se auta úplně nevytratila.

Žádní komáři a mouchy - bylo by to krásné, ale realita je jiná. Komáři, mouchy, švábi a další nejsou vyhubeni, jak Watkins nepřesně předpovídal.

 

Zdroj článku