Přejít k hlavnímu obsahu

Proroctví starší 100 let: Watkins předpověděl mobilní telefony i hotová jídla. Co dalšího nás nemine?

Věříte na proroctví a v to, že se splní? V roce 1900 americký stavební inženýr John Elfreth Watkins přišel s řadou předpovědí. Měl vize, jak bude vypadat svět v roce 2000. Jak se mu jeho vize splnila? Co všechno se od té doby odehrálo a jak moc byla jeho vize správná?

Své proroctví doprovázel slovy, že se mohou zdát divná a prakticky nemožná, ale v té době konzultovat své názory a vize s velkými vědci a institucemi v zemi. To bylo před více než sto lety. Jak se promítly do dnešní doby a co všechno se splnilo? Které předpovědi se Watkinsovi vyplnily?

Digitální barevné fotografie

I když možná Watkins nedisponoval slovem digitální a nevysvětlil, jak si fotoaparáty, počítače a fotky představuje, předpověděl, že budou lidé využívat nové technologie pro fotografování. V té době lidé považovali za největší výkon černobílou fotografii, barevná už byla velmi vizionářská. “Pokud za sto let dojde v Číně k bitvě, o hodinu později budou v novinách zveřejněny záběry” píše se v proroctví to, co se dnes běžně děje.

Mobilní telefony

Myšlenka bezdrátového telefonu, který by propojoval hovory mezinárodně? To byla v době Watkinse naprosto revoluční myšlenka. “Bezdrátové telefonní a telegrafní okruhy budou pokrývat celý svět” předpovídá a doplňuje, že lidé budou schopni telefonovat jednoduše i do Číny, což v té době bylo nemyslitelné.

Mohlo by se vám líbit

Předpověděl zlomové události, které ovlivnily svět: Z Nostradamova proroctví pro rok 2023 mrazí. Mluví o válce, době temna, ale i o nebeském ohni

Nostradamus podle všeho přesně předpověděl přelomové události, jako byl vzestup Adolfa Hitlera, druhá světová válka, teroristický útok z 11. září a Francouzská revoluce, které ovlivnily náš svět. Francouzský mystický astrolog napsal 6 338 proroctví, včetně toho, kdy, kde a jak dramaticky skončí náš svět. Co nás údajně podle Nostradama čeká příští rok?
svetzeny.cz

Předpřipravená jídla

Neumíte si bez hotových jídel představit život a zachraňují vás v době, kdy nemáte čas vařit? Před více než sto lety naprosto nemyslitelné. “Hotová jídla budou nakupována v provozovnách podobných našim dnešním pekárnám” předpověděl to, co dnes vidíme a konzumujeme často zcela běžně.

Zpomalení růstu populace

Čísla už před více než sto lety byla vysoká, mínil Watkins a odhadoval, že růst populace se zpomalí. “V Americe bude pravděpodobně 350 až 500 milionů lidí, odhadoval. Správně tak určil, že se růst oproti letům 1800 až 1900 zpomalí.

Televize

Watkins předvídal kamery a obrazovky, které by mohly být propojené elektrickými obvody. Měl vizi velké mezinárodní televize. ”Člověk uvidí celý svět. Osoby a věci všeho druhu se dostanou do ohniska kamer” předpověděl to, co dnes využíváme prakticky každý den.

Info ikona
fotoaparát
Mohlo by se vám líbit

Baba Vanga nebo Nostradamus předpověděli světu pohromy a kastrofické scénáře, některé se vyplnily. Proč se uchylujeme k proroctví?

Nahlédnout do budoucnosti se lidé snaží odjakživa. Proč, co nás na proroctvích láká a fascinuje a jaké pocity v nás vyvolávají? Na tyto otázky nám odpověděla přední psycholožka Charlotte Benátská.
svetzeny.cz

Co mu nevyšlo?

Žádné další C, X nebo Q - Watkins je bral jako zbytečné, což se evidentně nestalo.

Žádná auta ve velkých městech - správně předpověděl metro a to, že se v centrech měst bude chodit pěšky, ale z měst se auta úplně nevytratila.

Žádní komáři a mouchy - bylo by to krásné, ale realita je jiná. Komáři, mouchy, švábi a další nejsou vyhubeni, jak Watkins nepřesně předpovídal.

 

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku