Přejít k hlavnímu obsahu

Připravte se na červnový úplněk: Jahodový měsíc zvýší pocit zodpovědnosti, přiměje nás hodně pracovat a rozhodovat se

Za dveřmi je šestý letošní úplněk, který se odehraje 22. června 2024 ve 3:07 hodin ve znamení zemského Kozoroha. Příliv energie tohoto znamení zvěrokruhu vám pomůže zůstat při zemi a soustředit se na kariéru a své osobní ambice. Naše rozhodnutí a dlouhodobé plány mohou padnout na úrodnou půdu.

V astrologii úplněk vždy symbolizuje vyvrcholení cyklu nebo vrchol energie. Nastává, když je Měsíc zcela ozářen slunečními paprsky a na noční obloze se jeví jako jasný kruhový disk. Je vnímán jako čas, který do našich životů vnáší projasnění a vhled a osvětluje cestu vpřed. Tam, kde jsme tápali, máme najednou jasno a víme, jakým směrem se vydat

Proč se červnovému úplňku říká Jahodový?

Podle starého amerického almanachu, který popisuje indiánské tradice, se červnovému úplňku říká Jahodový. Důvod je nasnadě. Přichází v době, kdy tyto oblíbené letní plody dozrávají. Můžete se také setkat s názvy jako medový či růžový měsíc. Jsou často spojeny se sezónními změnami, ke kterým dochází v prvních letních měsících, například s rozkvětem růží nebo produkcí medu.

Čtěte také: Magický letní slunovrat

Léto je tady! Začíná slunovratem ve čtvrtek 20. června 2024, což je astronomický první letní den na severní polokouli. Slunce má největší sílu a energii, které si byli vědomi i naši předci, pro něž byl letní slunovrat nejmagičtějším dnem celého roku. Patřilo k němu zapalování ohňů, uctívání přírody a provádění rituálů, které měly zajistit hojnost a zdraví.

Červnový úplněk je spojen se srdcem

Staří Indiáni nazývali jahody „ovocem srdce“, protože díky spojení s přírodou věděli, že prospívají kardiovaskulárnímu systému a jsou propojeny se srdeční čakrou. V této souvislosti vás může tento úplněk povzbudit k tomu, abyste projevovali více soucitu nejen k ostatním lidem, ale i k sobě. Ať už ho vnímáte jako čas oslav, rozjímání nebo transformace, tento úplněk je připomínkou toho, že jsme všichni součástí něčeho, co nás významně převyšuje.

Úplněk pod vlivem stabilního Kozoroha

Úplněk probíhá každý měsíc, ale pokaždé se váže k jinému znamení zvěrokruhu. I to je jedním z důvodu, proč má tento astrologický jev pokaždé jinou energii a působí na nás vždy trochu jinak. Letošní červen je pod vládou Kozoroha, jehož živlem je země, jež mu propůjčuje stabilitu. Je to znamení realistické, kterému vládne zdravý rozum. Tyto vlastnosti jsou podpořeny střízlivostí planety Saturn. Pro Kozoroha je typická tvrdá práce, píle a smysl pro povinnost, jež jsou ideální pro pracovní plány a kariéru. Ve dnech kolem úplňku v tomto znamení budeme podvědomě opatrnější a pocítíme větší smysl pro povinnost a plnění úkolů. Čekají nás napjatější a složitější situace, ale nebude nám chybět odhodlání vše překonat a zvládnout. Klíčovým slovem je „ctižádost“.

Čtěte také: Velký přehled zatmění Slunce a Měsíce 2024: Kdy je letos očekávat a co přinesou?

Zatmění Slunce a Měsíce patří k astronomickým úkazům, které stojí v každém případě za pozornost. V letošním roce nás tyto momenty potkají hned čtyřikrát s tím, že první zatmění nastane už v březnu. Zajímavé budou i z pohledu astrologů. Vyznačte si je do kalendáře, ať vás svými energiemi nepřekvapí. Jako vždy půjde o výjimečné a energeticky náročné dny, kdy se může stát spousta důležitých věcí, jež mohou ovlivnit náš život.

Úplněk se promítne do vztahů

Kozoroh je zároveň znamením, pro něž je důležitá rodina. Bude pro vás teď více než důležité pamatovat i na své blízké a trávit s nimi v úplňkové dny co nejvíce času. Ve vztazích může přijít zlom v dobrém slova smyslu. Zdravé vztahy se mohou prohloubit a stát se smysluplnějšími. Zaměřte se na komunikaci a vyjadřování emocí svému partnerovi, stejně jako na práci na jakýchkoli výzvách či problémech, které mohou být ve vztahu přítomny.

Červnový úplněk má vliv na vaše zdraví

Tak jako každý úplněk, i tento působí nejen na naši psychiku, ale také fyzické tělo. Ve dnech pod vlivem Kozoroha buďte obezřetní zejména na pohybový aparát, kosti, zuby a kůži. Vydejte se například na kosmetické ošetření, všechny krémy a účinné látky v nich budou fungovat na sto procent. Stejně tak budou dobře působit masti, kterými ošetříte nemocná místa na kůži. Tyto dny jsou také vhodné pro masáže či fyzioterapii a rehabilitační cvičení. Prospějí vám procházky v přírodě.

Zdroj článku