Přejít k hlavnímu obsahu

Přichází únorový úplněk ve znamení Panny: Bude náročný na psychiku, sáhneme si hluboko do svého nitra

Blíží se další úplněk letošního roku, který nastane v sobotu 24. února ve 13:30 hodin ve znamení zemské Panny. V astrologii je toto znamení zvěrokruhu spojováno s každodenní prací a povinnostmi. Tento úplněk bude poměrně psychicky náročný, každý z nás si sáhne hluboko do svého nitra. Přečtěte si, jak se energie tohoto úplňku promítne do našich životů.

Únorový úplněk bud výjimečný v tom, že půjde o tzv. „mikroúplněk". Podle astronomů jde o moment, kdy je Měsíc v nejvzdálenějším bodě od Země, ale zároveň je jasně ozářen Sluncem. Tyto mikroúplňky a jejich protipóly – superúplňky, vznikají z toho důvodu, že dráha Měsíce kolem Země neopisuje dokonalý kruh, ale elipsu.

Energie únorového úplňku ve znamení Panny

Panna je zemské znamení, které miluje pořádek a dokonalost v každém momentě svého života. Když už si Panny něco pořizují, raději si počkají a ušetří na něco, co je opravdu kvalitní. V práci i doma jsou lidé narození v tomto znamení naprosto organizovaní, pilní a ve všem mají systém. To samé očekávají od ostatních. Dělá jim dobře být ve vedoucím postavení a rádi ostatní kontrolují. Tyto tendence se během únorového úplňku projeví i u zrozenců ostatních znamení.

Rok 2024 je rokem karmické odplaty: Hříchy však můžete napravit

Co zaseješ, to sklidíš. I tak by se dal zjednodušeně řečeno vysvětlit princip karmy, s nímž pracují hlavně východní filozofické směry. Tedy to, co uděláte, se vám vrátí, jen v jiné formě. Způsobíte-li dobrou věc, pak se vám vrátí dobro, pokud špatnou věc, vrátí se vám to špatné. Letošní rok je rokem karmické odplaty. Připravte se na to, že přichází čas rekapitulace vašich činů.
svetzeny.cz

Úplněk v únoru 2024 bude jeden z nejnáročnějších

Zejména u vnímavějších jedinců se projeví touha znát všechny odpovědi na jejich otázky. Toto novoluní ale ovlivní každého z nás. Jeho silné energie způsobí, že půjde o jeden z nejnáročnějších úplňků celého roku.

Budeme usilovat o dokonalost a kontrolu nad tím, co děláme. Jenže čím silněji se budou tyto tendence projevovat, tím víc nám může dát Vesmír najevo, že dokonalost zkrátka neexistuje. Mohou se stát události, které jsou přirozenou součástí života a my jim nemůžeme zabránit. A stejně tak nemůžeme zařídit, aby se naopak událo to, oč usilujeme. Je třeba pochopit, že existuje jemná rovnováha mezi tím, kolik toho můžeme kontrolovat a co musíme přijmout jako osud, jenž nezměníme. To vše způsobí, že mohou přijít chvíle, kdy budeme mít pocit, že jsme udělali chybu. Že jsme neudělali dost, že jsme se rozhodli špatně nebo že jsme nedůvěřovali své intuici. Úplněk bude celkově poměrně náročný na naši psychiku. 

Když od sebe očekáváme, že budeme dokonalí, vyvíjíme na sebe zbytečný tlak. Ten může vyústit v úzkosti a pocit méněcennosti, pokud se nám vše nepodaří. Zapomínáme na svou jedinečnost a toužíme po dokonalosti, které ale nikdy nemůžeme dosáhnout. Také můžeme mít pocit, že když nás svět chválí nebo nám někdo říká, že jsme skvělí, nezasloužíme si to. To může způsobit také to, že neumíme přijímat pochvaly. Takové pocity mohou mnozí z nás během úplňku mít. 

Velký přehled novoluní, která nás čekají v roce 2024: Kdy nastanou a jak využít nejlépe jejich energii

Každé novoluní je začátkem nového lunárního cyklu, ale také je symbolem nových začátků. Během novoluní je ideální čas, kdy si můžete stanovit nové cíle, nebo začít nové věci. Každé novoluní je však v něčem specifické podle měsíce, ve kterém se nachází. Pohlédněte do astrologické budoucnosti toho roku a zjistěte, které novoluní bude pro vaše záměry nejlepší.
svetzeny.cz

Na co se během únorového úplňku v Panně zaměřit?

Všechny výše uvedené aspekty vedou k závěru, že dostaneme ideální příležitost zaměřit se na vlastní sebevědomí, uvědomit si vlastní sebe hodnotu a přijmout, že jsme v pořádku a naprosto jedineční takoví, jací jsme. Je zbytečné usilovat o to, být jako ostatní, kteří se nám zdají dokonalí. Protože zkrátka nejsou.

Snažte se o zkvalitnění vztahu nejen k sobě, ale i k ostatním, na kterých vám záleží. Nemá smysl po nich chtít zázraky a linkovat jim život. Netlačte, nechte každému jeho prostor pro vyjádření a kreativitu. Platí to zejména ve vztazích k dětem, ale i partnerům.

 

 

Zdroj článku