Přejít k hlavnímu obsahu

Květnový úplněk ve znamení Štíra je výjimečný a silný! Vytáhne emoce spojené s minulostí

V tomto měsíci připadá úplněk na pátek 5. května 2023, přičemž konkrétně nastane v 19:33 hodin středoevropského času (SEČ). Proběhne přitom ve znamení Štíra, které je pověstné svou silnou vůlí a vřelými city, ale i jistou dávkou záludnosti.

Podobně jako ostatní úplňky v roce i tento má své speciální pojmenování. Asi vás moc nepřekvapí, že tomu nadcházejícímu se říká Květný nebo také Květinový úplněk, a sice podle rozkvetlých květin, stromů a keřů. V některých historických pramenech byste mohli najít také označení Úplněk setí obilí či Mléčný úplněk. Ve finále všechna tato jména souvisejí s rozpukem přírody a radosti, že se blíží léto a tolik očekávaná úroda.

Mohlo by se vám líbit

Energetická přitažlivost muže a ženy: Váš milostný život ovlivňují čakry víc, než si myslíte

Lidské tělo má celkem sedm základních čaker. Tato energetická centra v lidském těle spojují duchovní vědomí s fyzickým tělem. V mužském i ženském těle fungují odlišně, protože energie, kterou vyzařují jsou různé. Doplňují se, kombinují, ale přesto jsou jiné.
svetzeny.cz

Květnový úplněk je výjimečný, přichází i zatmění

Květnový úplněk je výjimečný v tom, že spolu s ním proběhne i polostínové zatmění Měsíce. To může znamenat změny nebo ukončení určitých životních cyklů, které nám umožňují pustit do života něco nového. Kombinace úplňku se zatměním bude velmi silné, pokud jde o naši duchovní očistu. Patříte-li k citlivějším jedincům, dost možná se vám v nějaké podobě ukážou staré a zapomenuté křivdy, objeví se bolestivé vzpomínky, které jste už dávno skryly hluboko ve svém podvědomí. Nyní dostanete šanci tyto momenty vyčistit a zbavit se jich na všech úrovních vašeho vědomí.

Mohlo by se vám líbit

Zjistěte, zda se k sobě hodíte podle čaker: Nejvyšší formy lásky dle temenní čakry dosáhne jen málokdo

Jste s partnerem vzájemně slučitelní, co se týče čaker? Zjistěte, zda se k sobě hodíte. Zatímco vztahy na vyšších úrovních mají před sebou zářnou budoucnost, vztahy založené na nižších čakrách bývají problematické.
svetzeny.cz

Ve jménu lásky a vášně

Květnový úplněk připadá na pátého května pátého měsíce, navíc bude i v pátek (tedy pátého dne v týdnu). Číslo 5 je z pohledu numerologů číslem zvídavosti, poznání a tvoření. Navíc se pětka vztahuje k planetě Venuši, která při pohybu na obloze opisuje dráhu pěticípé hvězdy. A Venuše, jak víme, je planetou lásky. Očekávejte proto vášeň, silné sexuální tendence, ale i plodnost. Těmto aspektům nahrává i fakt, že je příroda v tomto období v plné síle. Navíc úplněk proběhne ve znamení Štíra, které patří k těm nejvášnivějším z celého zvěrokruhu.

Vášnivé i romantické okamžiky budou nejsilněji prožívat nejen Štíři, ale také Býci, kteří mají v těchto dnech narozeniny.

Mohlo by se vám líbit

Nemoci podle měsíce narození: Březen podle vědců přináší srdeční onemocnění. Jaká nemoc může hrozit vám?

Vědci z Columbia University Medical Center provedli úžasný výzkum, který naznačuje, že měsíc, ve kterém jste se narodili, u vás může zvýšit či naopak snížit pravděpodobnost výskytu určitého onemocnění. Ačkoliv samozřejmě stále největší roli hraje zdravá životospráva, jedná se o velmi zajímavý objev ohledně onemocnění.
svetzeny.cz

Opatrujte své zdraví

Magická moc úplňku a jeho energie se promítne nejen do vztahů a psychiky, ale také do vašeho fyzického zdraví. Tento měsíc půjde o vliv zejména na pohlavní orgány, ale i močovou trubici a konečník. Také se v den úplňku (a ideálně ještě asi tři dni po něm) nedoporučuje žádný lékařský zákrok na těle. Naopak, snažte své zdraví podpořit pomocí bylinek a odpočinku.

Se zdravím souvisí také sběr bylinek, jejichž kořeny mají o úplňkové noci největší sílu.

Pokud jde o psychické zdraví, počítejte s tím, že vás mohou ovládat výkyvy nálad, ale i úzkosti, strachy a obavy o budoucnost. Je dobré s tím počítat dopředu a promyslet si, co vám v takových chvílích pomáhá. Je to procházka v přírodě, nebo fyzické aktivity? Nebo naopak spánek a relaxace? Věnujte se tomu, co vám udělá dobře na těle i na duši.

Zdroj článku