Přejít k hlavnímu obsahu

Posvátný hinduistický horoskop: Objevte, jaké osobností rysy máte podle starých Indů

Každý člověk má svoje výrazné charakterové vlastnosti, které mohou souviset s dnem vašeho narození. Z tohoto faktu vychází horoskopy, jež odhalují vaše typické charakterové vlastnosti. Svůj horoskop má mnoho kultur. Ten náš známe dobře asi všichni, ale co třeba hinduistický horoskop? Zjistěte s námi, co vypovídá právě o vás.

Hinduistický horoskop

O hinduistické astrologii se toho obecně moc neví, ale v Indii jde o důležitou tradici, které mnozí přikládají velký význam. Má co dočinění s kompletním věšteckým systémem a umí předpovídat určité události, určit kompatibilitu nebo rozhodnout o jméně dětí. Nabízí základní pohled o osobnosti každého, ukazuje jeho silné i slabé stránky. Jaké je to vaše?

Mesha Angaraka (21. března - 20. dubna)

Toto znamení hinduistického horoskopu je vysoce výbušné a také velmi ohnivé. Není mu cizí prudké jednání, které je prostě ovládne. Jsou to lidé velmi spontánní, snadno se s druhými lidmi spřátelí a to i v různých sociálních vrstvách. Nejsou trpěliví, ale mají velké cíle.

Vrishaska Surkra (21. dubna – 20. května)

Jde o lidi, kteří mají vysoce praktickou a trpělivou osobnost, jsou to lidé milující, vždy ochotní pomoci druhým. Jsou dosti romantičtí a jejich velkou nevýhodou je, že umí být velmi tvrdohlaví. Když je dlouho klid, začínají se nudit. Mají spoustu energie, v životě by měli být tolerantnější.

Mithuna Budha (21. května – 22. června)

Jsou to lidé inteligentní a zvědaví, berou všechno, co jim život nabízí. Mají velkou představivost, umí být zábavní a také přátelští. Jejich nálady se mění jako na horské dráze a musí se naučit vážit si příležitostí, které jim život nabízí.

Mohlo by se vám líbit

12 znamení starého Egypta vám prozradí, jaký je váš charakter

Lidé jsou odjakživa fascinováni tím, co je mezi nebem a zemí. Astrologie a horoskopy nejsou výmysly posledních několik desítek let, jsou s námi už od raných dob. Lidé starého Egypta studovali polohy a pohyby hvězd a planet. Horoskop starého Egypta je obzvlášť zajímavý, skládá se z 12 znamení, která jsou pojmenována po svých bozích s výjimkou Nilu. Podívejte se na své znamení starého Egypta.
svetzeny.cz

Kataka Chandra (23. června – 22. července)

Lidé narození v tomto znamení jsou mimořádně citliví, milující a ke všem přátelští. Velmi snadno se dostávají do defenzívy a snadno se urazí. Umí s druhými lidmi spolupracovat, ale musí také pečovat a o své emoce, velmi rychle mohou sklouznout k zášti.

Simaha Ravi (23. července – 22. srpna)

Tito jedinci jsou velmi silní a to jak po psychické, tak i po fyzické stránce. Chtějí vyhrát a to za každých okolností, neznají v soutěži bratra. Mají silné ambice, nenechají si ujít příležitost a velmi rádi dokazují, že mají převahu nad druhými. Umí být štědří lidé, ale také dost arogantní.

Kanta Budha (23. srpna – 23. září)

Lidé narození v tomto znamení jsou velmi disciplinovaní, je pro ně přirozené že to, co řeknou, dodrží. Jsou vysoce vážení ve společnosti, umí podat pomocnou ruku. Proti nim hraje žárlivost, neumí se uvolnit. Rádi pracují na své kariéře a potřebují se naučit trpělivosti a také klidu.

Thula Sukra (24. září – 23. října)

Jsou kompletní když mají vedle sebe partnera. Sociální vztahy jsou pro ně alfou a omegou. Umí být pozorní, starostliví a mají rádi všechny krásy života a rádi si je užívají. Mohou velmi rychle zlenivět, nepotřebují si v životě nic dokazovat.

Mohlo by se vám líbit

Cikánský horoskop: Odhalí vaše dobré i špatné vlastnosti

Výklady karet, věštby, čtení z ruky a další magické rituály jsou součástí romské kultury už od nepaměti. Například se traduje, že právě Romové přivezli do Evropy umění tarotu, o němž jsou zmínky již 15. století. Existuje také cikánský horoskop, který se odvíjí od data našeho narození a má dvanáct znamení. Zjistěte, které je to vaše a odhalte své skryté vlastnosti.
svetzeny.cz

Vrischica Angaraka (24. října – 22. listopadu)

Lidé v tomto znamení touží po ovládnutí každé situace. Působí tak trochu tajemně a až magicky, což okolo nich tvoří zvláštní auru. Jsou velmi emotivní, nepracují v kolektivu, ale sami za sebe. Musí se naučit odpouštět a zapomínat na minulost, která je umí hodně ovlivnit.

Dhanus-Brishaspati (23. listopadu – 22. prosince)

Tito jedinci jsou velkými dobrodruhy, kteří si libují ve filozofii. Mají určitou divokost ve své povaze a milují všechno riziko, dobrodružství a nebezpečné situace. Mají velké sny a rádi na nich pracují bez ohledu na druhé. Mohou být trochu strnulí a neumí vyjednávat s druhými.

Makara Sani (23. prosince – 20. ledna)

Lidé narození v tomto znamení se nikdy nevzdávají a umí bojovat za to, co považují za správné. Jsou romantičtí, vášniví. Na druhé lidi mohou působit chladně, nejsou upovídaní. Rádi pracují, jsou dobrými pracovníky a k životu potřebují rovnováhu mezi prací a osobním životem.

Kumbha Kethu (21. ledna – 19. února)

Jde o jedince obzvlášť citlivé, kteří mají tendence uskutečňovat své nápady a konkrétní vize. Nehledejte u nich romantiku nebo jakékoliv projevy citů. Umí o práci přemýšlet a nebojí se zapojit do procesu. Musí pracovat na sobě, mají sklony k aroganci a tvrdohlavosti.

Mohlo by se vám líbit

Arabský horoskop: Čítá 12 znamení, které z nich představujete vy?

Arabský horoskop vychází z poznatků helénských a babylonských astrologů. Čítá celkem 12 znamení, přičemž dle data narození lidi přiřazuje k 12 typům zbraní. Zjistěte, které ze znamení jste vy a co to o vás vypovídá.
svetzeny.cz

Meena Galika (20. února – 20. března)

Jsou to velmi nezávislé bytosti, kteří milují společnost druhých lidí, jsou velmi kreativní a jen těžko se na někoho zlobí. Jejich problémem je nerozhodnost, také občas létají ve svém světě, takže je někdo musí dostat do reality.

Zdroj článku