Přejít k hlavnímu obsahu

Astrologie: Přichází červnový Jahodový úplněk. Rozbrečí vás každý romantický film a mohou vás bolet kolena

Se začátkem léta se rok přehoupl do své druhé poloviny. Červen přináší nové a pozitivní energie, které nám pomohou posunout se v životě dál. Magický bude v tomto ophledu úplněk, jež se ponese ve znamení upřímného a idealistického Střelce. Jak na nás bude působit a co může v našem životě ovlivnit?

Červnovému úplňku se říká různě. Podle starých indiánů jde o Jahodový úplněk, což samozřejmě souvisí s dozráváním oblíbeného ovoce. Svůj význam má i v lidových zvycích různých kultur a provází ho nádech pověrčivosti. Domorodé kmeny tento úplněk ctily jako moment, kdy se otvírá nová kapitola hojnosti, plodnosti a naděje na bohatou sklizeň.

Pro Evropany byl červnový úplněk spíše Úplňkem růží, Zrajících bobulí nebo také Kvetoucím úplňkem a byl spojován s láskou, vášní a smyslností. Některé evropské národy dokonce věřily, že pokud budete konzumovat jahody za svitu tohoto měsíce, přilákáte do svého života lásku. Nebo že světlo jahodového měsíce má léčivé účinky a může zlepšit fyzickou i duchovní pohodu člověka. Lidé v tomto období vyhledávali místa osvětlená měsícem, prováděli rituály a obřady nebo jen fascinovaně pozorovali jeho nadpozemskou záři.

Mohlo by se vám líbit

Velký horoskop na červen 2023 pro jednotlivá znamení: Co čeká právě vás?

Nový měsíc už je skutečným příslibem léta, optimismu, sluníčka a vitality. Slunce se pohybuje ve znamení Blíženců, ale 21. června vstoupí do vodního znamení Raka, který je citlivý, empatický a vyznává tradiční hodnoty. Více než kdy jindy pro nás bude důležitý pocit soudružnosti, zázemí a rodinné pohody. Co čeká v červnu právě na vše hvězdné znamení? Nahlédněte do našeho horoskopu.
svetzeny.cz

Ve znamení Střelce

Důležité je vědět, že tentokrát nastane v neděli 4. června 2023 v 5:41 SEČ a bude ve znamení Střelce. Tomu vládne laskavý Jupiter, který je štědrý a přináší štěstí. Na druhé straně je občas „nafoukaný“ a má sklony k přehánění. Energie tohoto úplňku pocítí zejména Střelci, ale také Býci. V jejich znamení se totiž teď Jupiter, v rámci svého celoročního tranzitu, nachází. Zvěrokruhu nyní navíc vládne vodní znamení Raka, který je často spojován (podobně jako Býk) s rodinou, domovem a péčí.

Tento úplněk bude korespondovat s charakteristikou znamení Střelce. Přinese odvážnou a dynamickou energii a rozjitří emoce. Zavede vás až do nejhlubších koutů vaší duše, abyste si uvědomili, kým jste a co vás brzdí ve vašich snech a přáních. Bude to skvělá příležitost pro sebereflexi a péči o sebe. Budete si chtít užívat každý okamžik svého života, ale na druhou stranu pocítíte potřebu bilancovat a pátrat po smyslu své existence.

Mohlo by se vám líbit

Rituály při úplňku, které vám mohou změnit život: Přivolejte si lásku nebo si vyčarujte peníze

Létu v září definitivně odzvoní, blíží se barevný podzim, ve kterém se toho může také mnoho stát. Úplněk padá na 10.září a tím, že je velmi blízko podzimní rovnodennosti, tak jde o poslední velkou lunaci tohoto léta.
svetzeny.cz

Nalaďte se na intuici

Předpokládá se, že energie jahodového Měsíce posiluje naše intuitivní schopnosti a zvyšuje naši citlivost. Nesmí vás tedy překvapit, až budete více než kdy jindy plakat u romantického filmu nebo knížky. Na druhé straně toho můžete využít pro duchovní růst. Dobře vám půjdou duchovní cvičení, terapie či meditace. Díky nim by se vám mohlo podařit najít ve svém podvědomí něco, co vás už dlouho trápí a nedovolí vám posunout se dál. Tento úplněk nabízí naději na vyléčení křivd, které jste zasunuli do podvědomí.

Chraňte své zdraví

Jako ostatní úplňky nebo novoluní, i tento přinese zvýšené energie, jež budou působit nejen na naši psychiku, ale i fyzické tělo. Opatrní buďte zejména na kyčle a bedra, ale i stehenní kosti a kolena. Pokud trpíte bolestmi těchto částí těla, mohou vás právě v tento den potrápit trochu víc. Proto si neplánujte žádnou těžkou fyzickou práci a raději odpočívejte. Vliv úplňku mohou pocítit i játra nebo slezina, kterým je vhodné dopřát bylinkové čaje.

Co je vhodné dělat?

Během této lunární fáze se doporučuje věnovat se činnostem, které přinášejí pocit emocionální pohody. Snažte se trávit čas se svými blízkými, dopřejte si rituály péče o sebe sama, uvařte něco dobrého nebo si nechte vyložit tarot či sestavit horoskop.

 

Zdroj článku
Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme s Lifee Svatební pompon