Přejít k hlavnímu obsahu

Blíží se letní slunovrat: Astroložka radí, jak se na tento výjimečný den připravit, jaká znamení zvěrokruhu ovlivní nejvíce?

Blíží se letní slunovrat. Tento čas je významný nejen z hlediska astronomie, ale také z pohledu astrologie a magie. Už staří Keltové věřili, že je tato noc kouzelná a vykonávali při ní rituály. Americká astroložka Narayana Montufar vám prozradí, jaká znamení slunovrat ovlivní nejvíce a také to, jak se na tuto výjimečný den připravit.

Kdy nastane letošní letní slunovrat?

Letní slunovrat nastává obvykle 20., nebo 21. června, jen výjimečně 19., nebo 22. června. Letos letní slunovrat nastane 21. června v 5 hodin a 33 minut. Slunovrat je astronomický jev, který se odehraje v okamžik, kdy Slunce protne obratník Raka a vzhledem ke světovému rovníku dosáhne nejsevernější deklinace. Slunovrat ohlašuje začátek léta, v tento čas je den nejdelší a noc nejkratší. Toto období je už od nepaměti spojováno s magií, rituály a kouzly. Velký význam mu přikládali například staří Keltové, kteří v tento den pořádali oslavy bohyně Matky. Letní slunovrat oslavovali i naši slovanští předci. Podobně jako na „čarodějnice“, i v tento den bylo tradicí založit velké ohně na počest vrcholícího Slunce. Věřili, že v tento den se střetává magie dvou živlů – ohně a vody. Proto bylo také tradicí, že dívky upletly věnečky z kvítí a posílaly je po vodě. To jim mělo zajistit štěstí v lásce.

Mohlo by se vám líbit

Šťastný život podle numerologie: Co potřebujete ke spokojenosti vy? Zjistěte, co vám v životě schází

Jak zjistit, co právě vás učiní v životě šťastným? Odpověď může poskytnout i numerologie. Stačí pomocí jednoduchého výpočtu zjistit své životní číslo a pak se podívat na výklad, který obsahuje popis toho, jaký jste typ člověka a jaké věci by vás mohly naplňovat.
svetzeny.cz

Letní slunovrat z pohledu astrologie

Letos přichází letní slunovrat s několika dary. Jupiter je planetou štěstí a hojnosti, jeho ochrana bude spuštěna. Pokud jsou zde nějaké projekty, které jsme chtěli rozběhnout, léto se zdá být tím správným časem z pohledu astrologie, abychom na nich mohli pracovat a dosáhnout úspěchu,“ říká americká astroložka Narayana Montufar. Úspěch předpovídá hlavně dvěma znamením zvěrokruhu – Vodnářům a Rybám. O těch říká, že v tomto období skutečně mohou učinit velký krok vpřed. A jak slunovrat ovlivní ostatní znamení zvěrokruhu? „V astrologickém grafu letního slunovratu bude měsíc ve Štíru,“ říká astroložka. Vysvětluje, že Štír je hodně emotivní znamení, takže všichni budeme prožívat všechno intenzivněji než obvykle. Je to také znamení zvěrokruhu, které vše do hloubky zkoumá, astroložka říká, že v tomto čase se může začít mluvit i o tématech, která dosud byla považována za tabu. Podle ní je to skvělý čas na seznámení a hlavně prohloubení přátelství a vztahů. Vodním znamením predikuje prohloubení citů s partnerem a potřebu navazovat v tomto období nové vztahy. Také říká, že znamení tohoto živlu budou v tuto dobu kreativnější a budou hodně hloubat nad svým životem.

Mohlo by se vám líbit

Symboly duše dle měsíce narození: Odhalují vaše silné a slabé stránky, jaký z nich náleží vám?

Existuje celkem 12 symbolů duše, které se odvíjejí od měsíce, ve kterém jste se narodili. Každý z těchto symbolů se pojí s určitými charakterovými vlastnostmi člověka. Zjistěte, který symbol náleží vám a jaké jsou vaše silné a slabé stránky.
svetzeny.cz

Co dělat během letního slunovratu?

Narayana Montufar tvrdí, že je to ten správný čas na promyšlení dlouhodobých plánů a stanovení cílů. V tomto období lidé budou oplývat zvýšenou kreativitou, to by jim podle ní mohlo pomoci vymyslet nové projekty, na kterých budou pracovat. Také je to vhodný čas na rituály. „Během této doby se velmi doporučuje provádět rituály vděčnosti a hojnosti u vody. A co je nejdůležitější, ujasněte si, jak chcete, aby nastávající období pokračovalo,“ říká astroložka. Úplně nejzákladnějším rituálem, který můžete provést, je ponoření se do vody. A je jedno, jestli se budete koupat za svitu měsíce v rybníce, nebo doma ve vaně. Pokud budete rituál provádět doma, rozmístěte a zapalte kolem vany svíčky. Do vody přidejte očišťující bylinky, skvěle se pro tento účel hodí šalvěj. Ponořte se do vody a myslete na to, ať od vás odejdou myšlenky, které vás zbytečně zatěžují. Přemýšlejte nad tím, za co jste vděční ve svém životě. Ležte ve vaně a relaxujte. Tato očistná koupel vám pomůže utřídit si myšlenky a načerpat energii.

Info ikona
Koupel
Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Tato tři znamení čeká nejlepší léto v životě. Patří sem to vaše?

Konečně léto, slunce a zábava – a pro tato znamení zvěrokruhu to v teplých letních měsících nemohlo dopadnout lépe. Čeká vás nejlepší léto vašeho života? To se dozvíte, když budete číst dál.
svetzeny.cz