Přejít k hlavnímu obsahu

Módní triky pro malé ženy: Vyšší a štíhlejší můžete vypadat i díky doplňkům. Stačí dodržet pár pravidel v oblékání

Toužíte vypadat vyšší a štíhlejší? Objevte módní triky, díky nimž získáte opticky pár centimetrů navíc. Naučte se oblékat tak, abyste si zbytečně na výšce neubírala a nevypadala podsaditě. Stačí dodržet pár jednoduchých pravidel.

Módní tipy pro malé ženy

Říká se, že co je malé, to je hezké. I přes to se však některé ženy cítí nejisté a touží si „přičarovat“ alespoň pár centimetrů navíc. Dobrou zprávou je, že je to možné, vypadat vyšší nemusí zůstat jen v rovině snění. Zjistěte, jak si opticky přidat pár centimetrů na výšce. Inspirujte se našimi triky v galerii, podrobnější informace pak naleznete níže.

Módní triky, díky kterým budete vypadat vyšší

Módní doplňky, díky kterým budete vypadat vyšší

Věřte, nebo ne, ale nejenom podpatky vás udělají opticky vyšší. Pokud jste malá, měla byste věnovat pozornost detailům, které váš outfit mohou pozvednout, a udělat vás tak vyšší, nebo také zcela zazdít, a učinit vás tak podsaditější a menší. Vždy byste se dle módní stylistky Vanessy Youshaei měli snažit o to, abyste měli vázání či pásek lehce nad přirozenou linií pasu. Díky tomuto jednoduchému triku získáte opticky centimetry navíc, a na rozdíl od lodiček vás z toho nebudou bolet nohy. Prodlouží vám to trup a nohy.

Je vám 30, 40, 50, nebo více a chcete vypadat mladší? Drobné změny v oblečení vám uberou několik let

Téměř každá žena si přeje vypadat mladě, ať už je jí třicet, čtyřicet, padesát nebo více. Bohužel čas zastavit nejde a vrásky nezmizí ani s tím nejlepším outfitem. Přečtěte si ale, jak s pomocí oblečení lze dosáhnout mladšího vzhledu a naopak kterých věcí se ve skříni vyvarovat, abyste si zbytečně nepřidávali roky.
svetzeny.cz

Bez knoflíků

Možná máte v oblibě oblečení s knoflíky, dle módní stylistky Vanessy Youshaei byste ale měla raději volit oblečení bez knoflíků, když už se jich nechcete vzdát, volte raději ty nevýrazné, rozhodně se vyhněte těm nápadným. Ideální je podle ní delší vršek, který nenarušují žádné ozdoby a zapínání. Všechny tyto věci totiž dle ní narušují vertikální hladkou linii, a činí vás opticky menší. Vyhněte se velkým doplňkům, vedle kterých budete vypadat prťavě. Žádné obří maxi tašky nejsou nic pro vás.

V jedné barvě

Pokud jste malá, je ideální chodit oblečená v jedné barvě, tón v tónu. Takové jednolité outfity vás učiní o pár centimetrů vyšší v očích druhých, než ve skutečnosti jste. Dbejte na to, abyste sladili v této barvě i módní doplňky. Velku výhodou tohoto stylu oblékání je i to, že se hodí pro začátečníky, kteří ještě tápou ohledně oblékání. Oblečením v neutrálních barvách laděném tón v tónu totiž nic nepokazíte, co se týče barevného sladění.

Barva vlasů vás dovede omladit, ale i udělat starší: Celebrity jako Paris Hilton či Cate Blanchett jsou toho důkazem

Kdo by nechtěl vypadat mladší. Vlasy jsou korunou krásy a správně zvolený střih a barva vlasů dovede ubrat roky. Jaký odstín však zvolit a čemu se velkým obloukem vyhnout? Poradíme vám, které barvy omladí. Podívejte se také, jak různé odstíny vlasů dovedou změnit vzhled celebrit.
svetzeny.cz

Zvonáče

Pokud bychom měli „vypíchnout“ jeden styl kalhot, který vás učiní vyšší a vaše nohy protáhne, byly by to milované a zároveň proklínané zvonáče. Rozhodně nepatří na smetiště módních dějin, není to tak dávno, co slavily velký comeback. Jakkoliv jejich vzhled asociuje sedmdesátá léta minulého století, musí se jim nechat, že střih je to skutečně lichotivý. Nejvíce vám budou slyšet ty s vysokým pasem rozšiřující se od kolene dolů.

Overaly a maxi šaty

Možná nejste zrovna kalhotový typ, co tedy na sebe? Řešením jsou overaly, maxi šaty a sukně. Overal vás opticky protáhne, jelikož základním pravidlem, jak už jsme si řekli, je jednoduchost a jednolitost, outfit nic nesmí „rozbíjet“, výjimkou jsou opasky. Zvláště pokud ještě navíc zvolíte vertikální vzor, bude efekt velmi patrný. To samé platí pro maxi šaty, u kterých je leckdy mylně uváděno, že jsou pro malé ženy nevhodné. Maxi sukně pak skvěle vypadají s jednoduchým vrškem s výstřihem do V, který také přidává centimetry navíc.

Zdroj článku