Přejít k hlavnímu obsahu

Konec módního tabu: Můžete kombinovat různé vzory a barvy!

Zapomeňte na poučku, že se různé vzory nikdy nesmějí kombinovat. Tuto sezonu je dovoleno naprosto vše. Naučíme vás, jaké vzory vybrat a jak je správně kombinovat.

Letos na jaře a v létě se konečně můžete trochu odvázat. Na výběr máte širokou škálu vzorů a barev, které poprvé můžete nosit zároveň. Možná že jste už nějaké divoké kombinace vzorů, potisků a barev viděla, nad některými kroutila hlavou a jiné jste začala chtít okamžitě nosit. Které vzory jsou tedy teď in?

  • Pruhy

Nosí se ve všech směrech. Vodorovné, svislé i diagonálně položené a je pouze na vás, kterým dáte přednost.

  • Puntíky

Objevují se ve všech možných velikostech a barvách, od titěrných, téměř neviditelných teček až po velké kulaté skvrny.

  • Květinové vzory

Letos je můžete pojmout jako tradičně v malých a něžných formátech, ale i v podobě velkých malířských pláten na vašem oděvu.

  • Tribal

Vzory jsou inspirované domorodými kmeny a jejich kulturou, velmi oblíbené jsou mexické vzory v podobě různých klikatek.

Jak vkusně kombinovat

Vybrala jste si grafický vzor, který vás zaujal nejvíce? Výborně. Teď je na řadě jeho správná kombinace s méně výrazným potiskem. Pokud se necítíte na velké experimentování, raději si oblečte jeden výrazný kousek oděvu a zbytek outfitu slaďte do neutrálních barev. Zkuste se ale trochu odvázat a využít možnost divokých a hravých variací. Je povolená kombinace puntíků s pruhy i pruhů s květinovými vzory. V tomto případě vsaďte na jeden zásadnější kus, který bude ve vašem outfitu výrazně převažovat a druhý ho pouze doplní. Například k širším pruhům na tričku slaďte méně výraznou sukni s jemným květinovým vzorem. Jeden kousek však vždy musí vyniknout.

Rady na nákup

Pokud si s výraznými vzory nevíte rady, obraťte se na prodavačky (sales asistentky) v obchodech, které vám určitě rády poradí. Avšak vždy vybírejte s mírou. Pokud si nejste jistá, že byste se v několika divokých vzorech cítila dobře, raději nekupujte hned veškeré varianty, ale vyzkoušejte si jednu kombinaci, která se vám bude líbit nejvíce. Až nabudete potřebnou jistotu,  můžete zkusit i odvážnější kreace. Nicméně chybu nikdy neuděláte s nadčasovými vzory a barvami. Klasické bílé triko s tmavě modrými pruhy se nosí skoro v každé sezoně, vydrží vám navěky a můžete ho skvěle využít právě při kombinaci s jiným vzorem.   

Tip na závěr:

Nevěřte tradovanému pravidlu, že svislé pruhy vás opticky zužují, a vodorovné naopak rozšiřují. Pruhy skutečně umějí vytvořit oba optické efekty, nezáleží však na jejich umístění, ale na poměru světlejší a tmavší barvy a na jejich intenzitě.

Foto: archiv (1)