Přejít k hlavnímu obsahu

5 sezónních potravin pro krásnou pleť

Info ikona

Kouzlo sezónních potravin spočívá jednak v jejich dostupnosti, ale také snadné stravitelnosti. Tím, že je lidské tělo připraveno tyto potraviny právě v tuto dobu zpracovat, dokáže z nich získat co možná největší množství živin a vitamínů, které prospívají nejen vzhledu pleti, ale i celkovému zdraví.

Jablko

Jedno z nejběžnějších druhů ovoce, které se v naší krajině nejen pěstuje, ale také hojně konzumuje. Kromě své jedinečné chuti nabízí také velké množství vitamínů, především vitaminu C, a antioxidantů, a působí tak blahodárně na lidské tělo. Díky velkému množství vlákniny je vhodné při redukčních dietách, stejně jako součást každodenního vyváženého jídelníčku. Jak praví známé přísloví, jedno jablko denně dokáže divy nejen s vaší vnitřní, ale také vnější krásou.

Dýně

Také už jste se nemohla dočkat, až si budete moci připravit nejrůznější pochoutky z dýně? Dýňová polévka, rizoto nebo koláče jsou chutné a zároveň zdravé. Plod dýně je bohatým zdrojem přírodní rostlinné bílkoviny a dalších látek jako je zinek, železo, vápník, hořčík nebo fosfor. Výborná jsou i dýňová semínka, která obsahují celou řadu vitamínů A, B, C, D, E a K. Podporují hojivé procesy, a jsou tak skvělým pomocníkem například pro léčbu problematické pleti.

Ořechy

Mezi nejběžnější ořechy konzumované v naší oblasti patří vlašské a lískové. Oboje mají skvělou chuť a hodí se do celé řady receptů, nepostradatelné jsou pak do vánočních receptů. Příliš to s nimi nepřehánějte, jelikož mají vysokou energetickou hodnotu, vystačíte si s menší hrstkou denně. Všechny druhy ořechů obsahují nejrůznější vitaminy, minerály a železo a některé dokonce přispívají ke snížení cholesterolu. Nejvíce vašemu zdraví i vzhledu prospějí, pokud je budete jíst v syrové, nijak nedochucené podobě.

Co nás baví

Obiloviny

Často nedoceňované obiloviny mohou také skvěle doplnit jídelníček, a to obzvláště na podzim. Ovesná, pohanková, rýžová nebo jáhlová kaše jsou ideální k nastartování organismu ihned po ránu, kdy vás zahřejí. Například ovesné vločky obsahují minerální látky, jako je křemík a pomáhají ke snižování krevního tlaku.

Červená řepa

Po dobu října nebudete mít problém sehnat kořen řepy červené. Kromě vitaminů obsahuje také další látky, jako je karoten, kyselina listová, zinek nebo hořčík, přispívající k celkovému zdraví organismu. Navíc podporuje vylučování škodlivých látek z těla a napomáhá tak jeho detoxikaci. Tím, že pročišťuje krev a obsahuje velké množství antioxidantů, bojuje proti volným radikálům a zamezuje tak vzniku projevům předčasného stárnutí. Pokud ji správně upravíte, nejenže uděláte něco pro své zdraví, ale navíc si ještě výborně pochutnáte.

Pestrou a vyváženou stravu doplňte o pravidelnou a účinnou péči a vaše pleť má vyhráno! Produkty značky Mixa, odborníka na citlivou pleť jsou určené pro všechny druhy pleti a díky účinným látkám ji hydratují, vyživují a zklidňují. Řada Hyalurogel je vyvinuta pro potřeby dehydratované pleti, jelikož obsahuje kyselinu hyaluronovou, látku, která na sebe dokáže vázat velké množství vody a udržuje tak pleť pružnou a zdravě vypadající.