Přejít k hlavnímu obsahu

Redakční tipy na laky nehty, které dlouho vydrží: Seženete je už od 49 Kč

Není nic horšího než odřené a oprýskané nehty. Sice jde o detail, ale prozradí o vás, že na péči o vzhled nemáte pravděpodobně příliš času. Proto se vyplatí sáhnout po takovém laku na nehty, který se nezačne odírat už druhý den. Vytipovali jsme pro vás produkty, které se nám osvědčily. Některé pořídíte i za překvapivě nízkou cenu.

Pokud nenosíte umělé nehty, ale děláte si manikúru doma, chcete, aby byl výsledek dokonalý a vydržel tak alespoň týden, ideálně ještě déle. Jenže i když si dáte tu práci a strávíte lakováním nehtů spoustu času, kolikrát se stane, že se lak začne odírat třeba už druhý nebo třetí den. Máme pro vás tipy, jak zařídit, aby se to nestalo a nehty byly krásné dlouhou dobu

Kroky k dokonalé manikúře

1. Aby lak dlouho vydržel, nejprve vyčistěte nehty

I když zrovna nemáte nalakované nehty, je důležité nejprve použít odlakovač. Ten pomůže z nehtů setřít přirozený maz, který se do nich vylučuje z nehtového lůžka. Brání ovšem přilnavosti laku k nehtům. Nehty před lakováním nenamáčejte, protože vodou nehtová struktura mírně nabobtná a když pak uschne a smrští se, lak by mohl popraskat

2. Lak na nehtech déle vydrží, když jsou kratší

Lak se zpravidla začne odlupovat od špiček. Tomu lze zamezit, když jsou nehty kratší. Navíc je větší pravděpodobnost, že se nebudou tolik lámat nebo třepit. 

Trendy jarní manikúra: Jaké tvary a barvy ovládnou rok 2024

Jaro je tu a s ním i nové trendy v manikúře. Některé se v různých obměnách drží mezi oblíbenými už delší dobu, jiné jsou pro letošek novinkou. Zůstanete u klasiky, nebo zaexperimentujete s barvami? Inspirujte se v naší galerii.
svetzeny.cz

3. Pro výdrž laku je důležitá podkladová báze

Podkladový lak (nebo-li base coat) by měl být nedílnou součástí lakování nehtů. Jde o výživný podkladový lak, který spolehlivě prodlouží trvanlivost vaší manikúry. Nejen, že nehty posílá a vyživí, ale také je ochrání před skvrnami, které by na nich, zejména tmavší lak, mohl zanechat. Na nehtech také zahladí případné nerovnosti, takže barevný lak pak krásně přilne a déle vydrží neporušený. 

4. Správná aplikace laku má pro jeho výdrž význam

Na štěteček naneste tolik laku, aby pokryl nehet v jedné vrstvě. Zkuste lakovat jako profesionální manikérka a nanést lak na nehet ve třech proužcích. Začněte po stranách a proužky pak vyplňte třetím uprostřed. Pak vyčkejte, dokud vrstvička laku dostatečně nezaschne a následně celý proces zopakujte. 

Špičaté nehty patří vášnivým a sebevědomým ženám aneb tvar vašich nehtů dokáže odhalit osobnostní vlastnosti

Krásný tvar nehtů vyniká nejen vizuálně, ale také naznačuje charakterové vlastnosti ženy. Ukážeme, který tvar co znamená.
svetzeny.cz

5. Vrchní vrstva jako tečka za perfektní manikúrou

Aby lak dlouho vydržel, je nezbytné použít ještě bezbarvý vrchní lak (top coat). Jakmile jej nanesete na poslední vrstvu barvy, dobrým trikem je přetřít jím navíc špičky a spodní okraj nehtů, protože právě tato místa jsou nejnáchylnější k odlupování.

Laky, které dlouho vydrží

Podívejte se do naší galerie, kde jsme pro vás vytipovali konkrétní laky na nehty, které se nám osvědčily. Koupíte je v drogeriích či parfumeriích, ale i v různých e-shopech. Kvalitní laky pořídíte už od padesáti korun.

Galerie: Redakční tipy na laky, které dlouho vydrží
Zdroj článku