Přejít k hlavnímu obsahu

Nová doba: Muži si lakují nehty, líčí se a ženy si zase neholí podpaží ani nohy

Stejně jako v každém roce přicházejí nové trendy, tak postupem času se mění také různé postoje, stigmata a ideály krásy. Dnešní generace odmítá některé zažité vzorce a chtějí větší svobodu. Je to už příliš?

Postupem dějin byli lidé stále více posedlí vytvářením a dosahováním ideálního těla, a to zejména u žen. Nakonec tyto trendy přiměly část ženské populace k přesvědčení, že pokud nejsou schopny dosáhnout úzké velikosti pasu, nebudou považovány za dostatečně žádoucí. A pokud muži nebudou odvážní, svalnatí a mužní, považují se také za nepřitažlivé a méně chtěné jedince. Odzvonilo snad této době? Jsou to všechno zažitá stigmata nebo jde pouze o trend, který zase vystřídá jiný?

Holit či neholit?

Patří hnutí za přirozené ochlupení jen do kolonky dalšího kontroverzního trendu? V současné době je téměř běžné nechat si narůst ochlupení na různých místech těla. Tato rozhodnutí podporují i známé hvězdy na svých sociálních sítích, jako jsou Miley Cyrus, Gigi Hadid, Michelle Rodriguez nebo dokonce světoznámá Madonna

Mohlo by se vám líbit

Madonna bez filtrů a retuší vás vyděsí. Nauč se stárnout s gracií, píší fanoušci

Madonna šokovala fanoušky svým vzhledem! 63letá superstar vyrazila se svým 21letým synem na večeři v londýnském Mayfair a my se vsadíme, že byste tuhle hvězdu rozhodně nepoznali. Alespoň podle jejího Instagramu ne...
svetzeny.cz

Proč tomu tak je? Mladší generace žen odmítá podstupovat bolestivé procedury, po kterých je jejich pokožka podrážděná a plná zarůstajících chloupků. Odmítají především systém přesvědčení, který považuje jejich neoholené části těla za nežádoucí, a ještě hůře za ostudné či odporné. Zavrhují také masivní marketingové kampaně, které nabádají ženy, aby utrácely další peníze za holicí strojky, které jsou prakticky totožné s těmi levnějšími. Každý má právo na své vlastní rozhodnutí a pokud zváží, že se takto cítí nejlépe, pak je to nejspíše v pořádku. Jaký názor na to máte vy? Dokážete si takový trend představit na svém vlastním těle? Přece jen je ochlupení přirozené.

Muži si malují nehty i obličej

Lakování nehtů není nic tolik překvapujícího, spousta slavných zpěváků si již v minulosti lakovala nehty na černo, především metaloví zpěváci. V dnešní době zde patří Harry Styles, Brooklyn Beckham a Johnny Depp, kteří si tento trend krásy oblíbili. Lidé mají tendenci předpokládat, že jsou buď gayové nebo transsexuálové, což jsou domněnky, které jsou urážlivé už jen proto, že na základě vzhledu a osobního estetického vkusu nelze určit pohlavní identitu ani sexuální orientaci. 

Info ikona
trend

Trendu líčení podlehl třeba Adam Mišík

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Řasenka, tužka na oči a další kosmetika pro muže

Stejná tabu jsou samozřejmě často spojena i s líčením mužů. Co si myslíte o nalíčených mužích? Patří to do přijatelných mezí? Kroky podniknuté v posledních několika letech však začaly tyto hranice bourat, protože velké kosmetické značky se stávají inkluzivnějšími než kdykoli předtím. Nejznámější světoví influenceři, jako jsou James Charles a Manny Gutierrez získávají smlouvy na podporu líčení a v reklamách se často objevují mužští modelové, kteří používají nejnovější podkladové báze a rozjasňovače. Někteří se netají ani tím, že používají tužky na obočí, řasenku nebo stíny pro zvýraznění očí.

Zdroj: coolnews, rause, thestudentop, fashiononly