Přejít k hlavnímu obsahu

Vzpomínáte na Pavlínku z Nesmrtelné tety? Barbora Bobuľová slaví úspěch za hranicemi

Info ikona
Barbora Bobuľová a Filip Blažek

Na začátku devadesátých let byla natočena krásná a vtipná pohádka Nesmrtelná teta. Hlavní roli princezny Pavlínky získala tehdy mladičká studentka Barbora Bobuľová (49). Roztomilá blondýnka všem učarovala a vyhlédla si ji dokonce italská produkce. Herečka nakonec na zahraniční nabídku kývla a za hranicemi se stala hvězdou.

V době, kdy si ji vyhlédl režisér Zdeněk Zelenka, byla Barbora studentkou prvního ročníku Vysoké školy múzických umění v Bratislavě. Nikdy prý netoužila po tom být herečkou, ale hezky recitovala, a tak si to šla vyzkoušet.

Pohádková princezna Pavlínka byla stydlivá

Začátky na škole byly pro Barboru těžké a plachá dívka se jen těžko sžívala s extrovertními spolužáky. ‚‚Bojovala jsem s ostychem a uzavřeností. Každý víkend jsem se s pláčem vracela domů,“ prozradila herečka deníku Blesk. Jakmile se ale postavila před kameru, ostych opadl a Bobuľová se dostala do povědomí všech, jako krásná Pavlínka. Společně s Filipem Blažkem (50), jenž si zahrál Matěje, vypadali, jako když si odskočili z nebe. V tu dobu měl herec ještě dlouhé vlnité vlasy a ženy po něm šílely. 

Barbora odešla za štěstím do Itálie

Pohádka slavila úspěch a s ní všichni hlavní hrdinové. Z Barbory se tak najednou stala obletovaná slečna a předpovídali jí zářnou kariéru. Bohužel na ni ale nečekala v rodné zemi, ani v Česku. Krásnou blondýnku oslovila italská produkce s nabídkou role a Barbora na ni nakonec kývla. Ve druhém ročníku skončila se školou a odjela do Itálie. Cítila jsem se jako princezna. Měla jsem řidiče, překladatelku, učitelku výslovnosti,“ svěřila herečka s úsměvem s tím, že sice měla základy italštiny, ale to na nějaké větší role nestačilo.

Život Vránové s Rážem nebyl pohádkou: Osudová láska z Pyšné princezny byla protkána nevěrami

Lásku svých pohádkových postav si Alena Vránová (91) s Vladimírem Rážem (†77) přenesli i do soukromého života. Během natáčení oblíbené pohádky Pyšná princezna mezi nimi přeskočila jiskra a bláznivě se do sebe zamilovali. Bohužel herec nedokázal odolat ostatním ženám a krásná Krasomila trpěla jeho nevěrami.
svetzeny.cz

Hvězdná kariéra Barbory Bobuľové

Servis měla Barbora hoden hollywoodské star, ale zatím dostávala postavy cizinek, prostitutek nebo narkomanek. „Takhle jsem ale nechtěla skončit, nakonec jsem podobné role odmítala,“ přiznala blondýnka a vrhla se do intenzivního kurzu italštiny. Cílevědomost a píle začaly přinášet ovoce. Bobuľová si zahrála po boku hvězd, jako je Gérard Depardieu nebo Franco Nero. Za své role získala herečka několik prestižních ocenění a v Itálii si ji zamilovali. Velkou příležitostí pro ni byl také anglicky mluvený film Coco Chanel. 

Krásná zrzka, brunetka i blondýna

Na jihu se Barbora nadobro usadila, ale to neznamená, že by zanevřela na nabídky z rodné země nebo od českých režisérů. Příští rok se objeví v kinech ve filmu Nikdo mě nemá rád. Herečka je oblíbená i pro svou vlastnost být jakýmsi vlasovým chameleonem. Z uhrančivé tmavovlásky se stane ohnivá zrzka a vrátí se zpět, jako pohledná blondýnka. S padesátkou na krku vypadá dvojnásobná maminka pořád skvěle a je z ní krásná dáma. 

Tak šel čas s pohádkovou princeznou Pavlínkou
Zdroj článku