Přejít k hlavnímu obsahu

Život Vránové s Rážem nebyl pohádkou: Osudová láska z Pyšné princezny byla protkána nevěrami

Lásku svých pohádkových postav si Alena Vránová (91) s Vladimírem Rážem (†77) přenesli i do soukromého života. Během natáčení oblíbené pohádky Pyšná princezna mezi nimi přeskočila jiskra a bláznivě se do sebe zamilovali. Bohužel herec nedokázal odolat ostatním ženám a krásná Krasomila trpěla jeho nevěrami.

V době, kdy se začala pohádka natáčet, byli oba hlavní hrdinové zadaní a svou lásku museli skrývat. Dlouho se to ale nepodařilo, a když vyšel jejich vztah najevo, upadli herci v nemilost. 

Láska princezny a krále byla veřejně propírána

Především Alena, jež odloudila Ráže těhotné manželce a naopak její manžel, zarytý komunista to své nevěrné partnerce pořádně opepřil. ‚‚Lidé mě začali odsuzovat a filmaři se mě báli," přiznala Vránová pro deník Blesk s tím, že ex manžel, básník Pavel Kohout se jí pomstil divadelní hrou o nevěrné ženě, kde herečku veřejně označil, jako předlohu pro komunistické dílo. Láska ale byla silnější. Zlobu okolí princezna Krasomila s králem Miroslavem ustáli a vztah stvrdili svatbou. Zpočátku bylo manželství dvou pohledných herců idylické, zamilovanost z nich jen čišela a narodila se jim dcera Markéta.

Ráž měl během manželství mnoho milenek

Postupem času Vladimír opět neodolal ženskému pokušení a měl zástupy milenek, o nichž Vranová věděla. „Tátu chtěla každá a on kolikrát neodolal. Měl různé avantýry, milenky a snad i nějaký vážnější vztah s nějakou baletkou. Mámu to pochopitelně štvalo,“ přiznala dcera hvězdného páru deníku Blesk před lety, že maminka si pak také našla amanta a alespoň trochu to tak nevěrnému manželovi vrátila. Ráž to samozřejmě nemohl překousnout a jeho ego utrpělo. On mohl mít nespočet avantýr, ale jeho žena v žádném případě. 

Štědrovečerní pohádka v režii Karla Janáka: David Novotný v účesu Kazisvěta, půvabná Kohoutová i nesmrtlený Nárožný

Pokud patříte k fanouškům vánočních pohádek v programu České televize, můžete se letos těšit na novinku několikrát vyzkoušeného režiséra Karla Janáka. Ke štědrovečerní tabuli nám tentokrát naservíruje Klíč svatého Petra s hvězdným obsazením i zapeklitým příběhem.
svetzeny.cz

Dcera Vránové propadla alkoholu

Manželství plné nevěr a hádek takto fungovalo do dceřiny plnoletosti, ale pak Vránové došla trpělivost. „O rozvod požádala máma. Myslím, že táta se rozvádět nikdy nechtěl. Jakmile se ale rozvedli, mámin vztah s veterinářem skončil a už nikdy se nevdala. To otec ano," prozradila Markéta, která byla velmi inteligentní a schopnou dívkou. Maminka na ni byla po právu hrdá. Bohužel ne na dlouho. Úspěšná majitelka průvodcovské agentury propadla alkoholu a odmítala veškerou pomoc. ‚‚Pití se nikdy nevzdám, to raději zemřu,” říkávala Markéta, jež dopadla na úplné dno. Zničila si játra a skončila v invalidním důchodu. 

Životní peklo herečka ustála jen díky práci

Zoufalá Vránová jen sledovala, jak se jí dcera ničí před očima a nedokázala zabránit nejhoršímu. V roce 2013 Markéta zemřela v pouhých pětapadesáti letech na celkové selhání organismu. Hrou osudu zrovna v ten den dávali v televizi Pyšnou princeznu. Jen díky práci herečka dokázala zvládnout to nejsmutnější období. Není asi nic horšího, než když rodič přežije své dítě. Krásná princezna si v životě prošla peklem. Po nevydařeném manželství s Rážem a bokovkou s veterinářem na muže zanevřela. Z očí veřejnosti se stáhla v roce 2018, když ukončila angažmá v divadle Ungelt, kde hrála neuvěřitelných 20 let. Když už se ale objeví na nějaké společenské akci, je vždy za dámu. O svém pestrém životě ale nerada mluví a není se čemu divit. Navždy všemu však zůstává princeznou s nosem nahoru, které zahradník musí zavázat střevíček. 

Pohádka Pyšná princezna byla pro Vránovou a Ráže osudovou
Zdroj článku