Přejít k hlavnímu obsahu

Pohádková Zlatovláska Jorga Kotrbová: Co dnes dělá krásná princezna

Info ikona
Jorga Kotrbová a Petr Štěpánek

Rolí má na svém kontě Jorga Kotrbová (76) mnoho. Diváci si ale herečku pamatují především jako krásnou Zlatovlásku, již se snaží zachránit udatný Jiřík ze spárů chtivého krále. Život herečky příliš pohádkový nebyl, alespoň, co se týče lásky. Po revoluci se stáhla z očí veřejnosti a měla k tomu jednoduchý důvod. Peníze už hraním nepotřebovala vydělávat.

Do záře reflektorů vstoupila Jorga už jako čtrnáctiletá dívka a hned získala roli u jednoho z nejznámějších režisérů. Karel Kachyňa (†79) jí nabídl postavu ve filmu Trápení a renomé od nejpovolanějšího z povolaných otevřelo Kotrbové dveře mezi hvězdy.Nejeden muž se za Jorgou otočil a v 70.- 80. letech patřila k vyhlášeným krasavicím. 

Zlatovláska měla na muže smůlu 

Talentu měla na rozdávání a dokázala zahrát jak něžnou princeznu, tak pořádnou dračici. Jen v lásce to Kotrbové příliš nevycházelo a za sebou má dva veřejně známé vztahy. Prvním partnerem byl herec Jiří Novotný, jemuž porodila dceru Tamaru. Všechny tehdy překvapilo, že jí Jorga dala své příjmení, nikoliv po otci. K oltáři ale spolu nedošli. Druhým osudovým mužem byl herec Zdeněk Žák, tomu už Jorga řekla své ‚‚ano”. Z lásky porodila dvě děti - dceru Julii a syna Václava. Bohužel ani tento vztah dlouho nevydržel. „Byla to skvělá ženská, jen nám to prostě nevyšlo. Byl jsem hlava rodiny a ona chtěla být také hlavou rodiny a to už nešlo,” prozradil Zdeněk deníku Aha! důvod, proč od rodiny odešel.

Osudová láska Prachaře a Batulkové: Kdo nese vinu na krachu jejich manželství?

svetzeny.cz

Jorga Kotrbová je multimilionářkou

Herečka točila jeden film za druhým, ale po revoluci by se daly snímky, ve kterých Kotrbová hrála, spočítat na prstech jedné ruky. Naposledy si stoupla před kameru v roce 2003 a od té doby o ní skoro nikdo nic neví. Nadobro s herectvím sekla, protože už nepotřebovala vydělávat peníze. Je tak trochu multimilionářkou. V restituci jí totiž spadlo do klína mnohamilionové jmění! Kotrbová vlastní několik činžáků v Praze a na Liberecku koupila nádherný ranč, kde žije společně s dcerou Julií a rodinou. ‚‚Užívám si dětí, vnoučat, venkova, přírody, zvířat a jsem spokojená. Chci si užít života bez cizích očí. Rozhovory už nedávám, nejsem veřejná osoba,“ popsala Jorga deníku Blesk s tím, že o herectví se bavit nehodlá. 

Na veřejná vystoupení se herečka necítí

Jorga ale nebyla jen skvělou herečkou. Svůj hlas propůjčila mnoha filmovým hrdinkám prostřednictvím dabingu. Vzpomínáte si na major Margaret Houlihanovou alias Šťabajznu ze seriálu M.A.S.H.? To je jedna z postav, již měla Kotrbová velmi oblíbenou. Dokonce se s její představitelkou Lorettou Swit (86) osobně potkala. Za své dabingové umění získala v roce 2021 prestižní ocenění za celoživotní mistrovství v dabingu. Ale ani pro převzetí ceny se Jorga nedostavila a poslala místo sebe vnuky. „Necítím se už na to, abych vystupovala na veřejnosti,“ vzkázala Kotrbová, které je tak nejlépe na samotě, v přírodě a s milující rodinou okolo sebe. 

Jorga Kotrbová dokázala bravurně zahrát jakoukoliv roli
Zdroj článku