Přejít k hlavnímu obsahu

Princ a Večernice po 45 letech: Jak dnes vypadá princ Velen a jeho sestřičky. Zub času se podepsal na každém, Velen si zamiloval sociální sítě

Pohádka Princ a Večernice se i po 45 letech řadí mezi ty nejoblíbenější. Pojďme si společně připomenout prince Velena, jeho tři sestry Helenku, Elenku a Lenku a krásnou Večernici. Jak dnes vypadají a co dělají? Bohužel, ne všichni jsou stále mezi námi.

Námět na pohádku vychází z motivů pohádky Boženy Němcové O Slunečníku, Měsíčníku a Větrníku. Snímek režíroval Václav Vorlíček a o scénář se postaral Jiří Brdečka. Příběh vypráví o princi Velenovi, který během noci, kdy mu otec předá své království, provdá své tři sestry třem kouzelným nápadníkům - Slunečníkovi, Měsíčníkovi a Větrníkovi. Tyto tři muže mu sešle kouzelná Večernice, do které se princ zamiluje. Aby ji ale získal, musí čelit zlému čaroději Mrakomorovi, který si krásnou Večernici nárokuje. Pomocí svých švagrů se mu nakonec podaří svou milou získat.

Život Vránové s Rážem nebyl pohádkou: Osudová láska z Pyšné princezny byla protkána nevěrami

Lásku svých pohádkových postav si Alena Vránová (91) s Vladimírem Rážem (†77) přenesli i do soukromého života. Během natáčení oblíbené pohádky Pyšná princezna mezi nimi přeskočila jiskra a bláznivě se do sebe zamilovali. Bohužel herec nedokázal odolat ostatním ženám a krásná Krasomila trpěla jeho nevěrami.
svetzeny.cz

Herci z pohádky Princ a Večernice po 45 letech

Princ Velen - Juraj Ďurdiak

Roli prince v pohádce ztvárnil slovenský herec Juraj Ďurdiak. Ten nejprve odmítl účast na pražském konkurzu, jelikož byl demotivovaný z několika předešlých neúspěšných konkurzů. Režisér snímku ale chtěl, aby roli Velena ztvárnil někdo s prozatím neokoukanou tváří. A tak se vydal do Bratislavy, kde jej osobně přesvědčil. Dnes se Ďurdiak stále věnuje hraní, našel se ovšem spíše na divadelních prknech. V minulosti zkoušel i podnikat a pracoval jako umělecký ředitel a manažer. A ačkoliv je mu dnes již přes 70, stále je plný humoru, elánu a energie. Své fanoušky baví vtipnými příspěvky na sociálních sítích, kde si sám ze sebe dělá legraci.

Večernice - Libuše Šafránková

O obsazení role Večernice měli tvůrci jasno od první chvíle. Krásná Libuše Šafránková, která zesnula v roce 2021, si získala srdce diváků hned z několika důvodů. Byla to půvabná, milá a sympatická dáma. Svůj život zaslíbila hraní na divadelních prknech i před kamerami. V roce 1976 se provdala za Josefa Abraháma, se kterým byla až do své smrti. Rok po svatbě zplodili syna Josefa. Abrahám nesl smrt své milované velmi špatně a přežil ji pouze o rok. Nyní se tak oba pyšně dívají na svého syna z hereckého nebe.

Modrooký idol žen Terence Hill: Ani s osmdesátkou na krku neztratil svůj šibalský úsměv

Legenda takzvaných spaghetti westernů, ale především hrdina nesmrtelných snímků s věčně nabručeným parťákem Terence Hill (84) už sice překročil osmdesátku, ale charisma rozhodně neztratil. Jeho pronikavě modré oči působí i dnes na ženy jako magnet a stále si zachovává svůj šibalský úsměv.
svetzeny.cz

Julie Jurištová - Princezna Helenka

Na přelomu 70. a 80. patřila Jurištová k nejobsazovanějším českým herečkám. Pro svůj půvab byla ideální adeptkou pro pohádkové princezny, a tak si jich zahrála rovnou několik. Po revoluci ale jakoby se po ní slehla zem. V roce 1998 založila vlastní divadelní společnost zaměřenou na dětský repertoár. Své soukromí si ale Julie velmi dobře střeží, téměř nedává rozhovory. Dodnes tedy nikdo pořádně neví, zda má rodinu, kde a s kým žije. V minulosti se šuškalo o jejím vztahu s hereckým kolegou Janem Hrušínským, který ale ani jeden z nich nikdy nepotvrdil.

Zlata Adamovská - Princezna Elenka

Zlatu Adamovskou znají diváci z divadelních prken i televizních obrazovek. Herectví miluje, ale živí se i dabingem. Je dvakrát rozvedená - poprvé zkusila štěstí s bývalým hudebníkem Vladimírem Petrovem, podruhé se spisovatelem a publicistou Radkem Jonem. Své štěstí ale našla až do třetice - v náručí herce Petra Štěpánka, za kterého se i provdala. Společně hrají v nekonečném seriálu na televizních obrazovkách. Dnes je Zlata Adamovská již dvojnásobnou babičkou plnou elánu a chutě do života.

„Já nemusím, já už ho vidím”. Z holčičky z reklamy je po 20 letech pěkná kočka

V Čechách snad neexistuje člověk, který by neznal legendární vánoční reklamu na Kofolu. Ta se do paměti diváků zapsala tak, že ji televize vysílá již 20 let! Jak dnes vypadá a co dělá holčička, která dostala v reklamě hlavní roli? Je z ní pořádná kočka!
svetzeny.cz

Ivana Andrlová - Princezna Lenka

V mládí byla Ivana Andrlová krásná a půvabná herečka, která skákala z role do role. Měla řadu obdivovatelů, avšak její srdce získal o 14 let starší kolega Ivan Vyskočil. Vzali se, měli spolu dceru Michaelu a jejich láska trvala 15 let. Pak přišel bouřlivý a velmi nepříjemný rozvod. Obě strany na sebe navzájem házely vinu, přičemž měl Vyskočil v té době udržovat milenecký vztah se svou budoucí partnerkou Anife. Ten ale tvrdil, že je to naopak Ivana, která má s někým poměr a rozvádí se kvůli tomu. Vyskočil měl násilím vtrhnout do bytu milence Andrlové, za což čelil trestnímu oznámení. Naopak Andrlová mu měla znemožňovat kontakt s jejich dcerou. Jejich rozvod byl opravdu dramatický a rozhodně se nerozešli v dobrém. Usmířili se ale po několika letech, kdy na svět přišla jejich vnučka. Právě kvůli ní se rozhodli spolu opět vycházet.

Jak se změnili herci z pohádky Princ a Večernice?
Zdroj článku